„Legenda apie Pilėnus“ – Valstybinis ansamblis LIETUVA
„Legenda apie Pilėnus“
  • Release Date: 01/10/2017
„Legenda apie Pilėnus“

Lietuvoje originaliųjų „Pilėnų“ premjera įvyko dar 1956 m., o valstybinis ansamblis „Lietuva“ 2017 m. operą prikėlė niekur neregėtu amplua. Miuziklo režisieriui Nerijui Petrokui, stačiusiam ne vieną operą ar muzikinį pasirodymą, atiteko svarbi užduotis nubraižyti V. Klovos operinį kūrinį naujomis scenos ir meno išraiškomis. Šiame pastatyme vyrauja intensyvus veiksmas, sutrumpintas operos libretas, gausu prozos, šokio ir pantomimos, o muzikinė aranžuotė pritaikyta ansamblio liaudies instrumentų orkestrui, kurį papildo Lietuvos kariuomenės orkestro variniai pučiamieji.

Programos aprašymas

Muzikinė drama pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“

Pagrindinius vaidmenis atlieka ilgamečiai ansamblio draugai, žymūs operos solistai – Liudas Mikalauskas, Ramūnas Urbietis, Arūnas Malikėnas, Tadas Girininkas ir kiti. Muzikinę kalbą bei kovos dvasią sustiprina variniai Lietuvos kariuomenės orkestro pučiamųjų orkestro grupės sąskambiai.

Kaip ir originalus operos siužetas, ši muzikine drama pasakoja apie išdavystę, kurią patiria Pilėnų kunigaikštis Margiris. Savo įdukros Mirtos išduotas, Margiris su savo kariais narsiai kaunasi prieš kryžiuočius, tačiau priešo pajėgos pasirodo esą stipresnės. Nematydami vilties atsilaikyti ir suvokdami savo pralaimėjimą, Pilėnų gynėjai galiausiai patys pasirenka mirtį.

Libreto autorius – Jonas Mackonis

Režisierius – Nerijus Petrokas

Muzikos aranžuočių autorius – Giedrius Svilainis

Choreografas – Aleksandras Jankauskas

Scenografas – Sergėjus Bocullo

Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė

Dirigentai – Egidijus Kaveckas, Egidijus Ališauskas

 

Solistai:

Margiris – Arūnas Malikėnas, Liudas Mikalauskas

Ūdrys – Rokas Šveisteris, Ramūnas Urbietis

Eglė – Dovilė Kazonaitė, Ilona Pliavgo

Mirta – Ieva Filipkauskaitė, Julija Stankevičiūtė

Rūtenis – Edgaras Davidovičius, Saulius Vasiliauskis

Ulrichas – Egidijus Dauskurdis, Tadas Girininkas