Pirmąjį pokario dešimtmetį ansamblis daugiausia koncertavo Lietuvoje, taip pat „broliškose” respublikose, ne kartą pasirodė Maskvoje. Įsidėmėtini atsakingai parengti ir gero publikos bei kritikos įvertinimo sulaukę ansamblio koncertai 1954 m. Maskvoje Lietuvių literatūros ir meno dekados metu. Užsienio pripažinimas atėjo kartu su 1957 m. vykusiomis gastrolėmis  Lenkijoje ir 1958 m. Rumunijoje. Vėliau ansamblis daug koncertavo visose buvusios TSRS respublikose, o taip gastroliavo daugiau kaip 40-tyje Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos  šalių.

 

Ansamblio gastrolės užsienyje:

1957 m. – Lenkija
1958 m. – Rumunija
1959 m. – Belgija, Austrija
1960 m. – Čilė, Kuba, Venesuela, Meksika
1963 m. – Suomija
1964 m. – Rytų Vokietija, Čekoslovakija
1965 m. – Rytų Vokietija, Lenkija
1967 m. – Kanada (2 kartai), Jugoslavija
1968 m. – Suomija, Anglija
1969 m. – Indija
1970 m. – Mongolija, Japonija
1971 m. – Čekoslovakija, Prancūzija
1972 m. – Suomija, Čilė, Peru, Danija, Prancūzija
1973 m. – Belgija
1975 m. – Airija, Rytų Vokietija, Lenkija
1976 m. – Rytų Vokietija, Italija, Japonija
1977 m. – Vakarų Vokietija, Indija (2 kartai)
1979 m. – JAV, Vakarų Berlynas, Prancūzija
1980 m. – Švedija (2 kartai)
1981 m. – Italija, Malta
1982 m. – Graikija (2 kartai), Japonija, Vengrija
1983 m. – Prancūzija, Vakarų Vokietija, Malta
1985 m. – Rytų Vokietija, Filipinai, Malaizija
1986 m. – Prancūzija
1987 m. – Čekoslovakija, Vakarų Vokietija
1988 m. – Šveicarija, Rytų Vokietija
1989 m. – Japonija
1992 m. – JAV, Vokietija, Nyderlandai
1993 m. – Lenkija
1994 m. – Nyderlandai
1995 m. – Vokietija, Brazilija
1996 m. – Lenkija
1999 m. – Japonija
2005 m. – Latvija, Estija, Rusija, Baltarusija
2006 m. – Estija
2007 m. – Latvija, Italija
2010 m. – Lenkija, Kinija
2011 m. – Belgija, Prancūzija
2012 m. – Baltarusija
2013 m. – Slovėnija, Rusija
2014 m. – Rumunija
2015 m. – Bulgarija, Lenkija
2016 m. – Turkija
2017 m. – Punskas
2018 m. – Malta, Lenkija
2019 m. – Italija, Slovėnija

 

Įdomesni faktai apie ansamblio gastroles

 

1999 m. – JAPONIJA

Organizatorių pageidavimu į į programą buvo įtraukta po 10 skirtingų Lietuvos regionų folklorinių šokių. Greta koncertų įvairiuose Japonijos miestuose ansamblio šokių vadovas V.Buterlevičius pravedė šešis folklorinių šokių seminarus.

 

 

 

 

2000 m. – KINIJA

Spalio 24-26 d. Šanchajuje vykusioje parodoje „EXPO 2010“ ansamblis re25prezentavo Lietuvą drauge su mūsų šalies garsenybėmis – dainininku Česlovu Gabaliu, saksofonininku Petru Vyšniausku, skrabalų meistru Regimantu Šilinsku bei stipriausio žmogaus pasaulyje titulą apgynusiu Žydrūnu Savicku. Ansamblio pasirodymą stebėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

 

 

 

Video reportažas iš Kinijos

 

2011 m. – BELGIJA, PRANCŪZIJA

Birželio 1 – 26 d. ansamblis gastroliavo Belgijoje ir Prancūzijoje. 28-jame festivalyje „Le monde est ma tribu“ („Pas24aulis – mano šeima“) dalyvavo kolektyvai iš Brazilijos, Meksikos, Rusijos, Šveicarijos, Lenkijos, Venesuelos, Vokietijos ir kitų šalių. Šis festivalis laikomas vienu geriausių ir išskirtiniu Europoje, nes vykdo ir edukacinę misiją – į specialiai vaikams skirtus pasirodymus atvyko apie 5.000 moksleivių. Gastrolių metu ansamblis buvo surengęs daugiau kaip 30 koncertų.

 

 

 

 

2012 m. – BALTARUSIJA

Birželio 8-10 d. ansamblis dalyvavo 15-tame tarptautiniame  liaudies muzikos festivalyje „Skamba cimbolai ir armonikos“, kasmet organizuojamame Baltarusijoje, Vitebsko srityje, mieste Postavy. Festivalyje dalyvavo daugiau nei 30 kolektyvų iš Kazachstano, Rusijos, Estijos, Ukrainos, Venesuelos ir kitų šalių. Šiame festivalyje ansamblis „Lietuva“ tapo I-osios premijos laureatu.

 

 

 

 

 

2013 m. – SLOVĖNIJA

Birželio 25-29 d. ansamblis dalyvavo 25-jame prestižiniame tarptautiniame „FolkArt” festivalyje, vykusiame vieno didžiausių Europos vasaros festivalių „Lent“ programoje. Renginys laikomas 27vienu svarbiausių šalies kultūriniu įvykiu, o faktai byloja patys už save – 2013 m. festivalyje „Lent“ Mariboro mieste apsilankė 500.000 žiūrovų, buvo įrengtos 58 scenos, dalyvavo 10.061 atlikėjas iš 37 šalių, įvyko 511 koncertų ir net 929 įvairios kitos pramogos. Į festivalį buvo akredituota daugiau kaip 200 žiniasklaidos atstovų. „FolkArt“ programoje taip pat dalyvavo kolektyvai iš Kolumbijos, Ukrainos, Rumunijos, Kipro, Makedonijos, Slovėnijos ir kitų šalių.

 

 

Mūsų pasirodymas Maribore:

 

2013 m. – RUSIJA

Rugpjūčio 13-15 d. ansamblis reprezentavo Lietuvą 2-jame tarptautiniame pasaulio tautų kultūrų festivalyje „Teritorija mira“ („Pasaulio teritorija“), vykusiame Kaliningrade, Rusijos Federacijoje. Festivalyje taip pat dalyvavo dainų ir šokių kolektyvai iš Kinijos, Latvijos, Airijos, Čečėnijos, Rusijos, Moldovos ir kitų šalių.

 

 

 

 

2014 m. – RUMUNIJA

Rumunijoje, Pitesti mieste vykusiame tarptautiniame folklorinių šokių festivalyje CARPATI 2014 ansamblis „Lietuva“ užėmė antrąją vietą. Konkurse iš viso dalyvavo ansambliai iš dešimties pasaulio šalių.

„Mūsų šokiai nusileido tik beprotiškiems bulgarams, – įspūdžiais dalinasi ansamblio artistai. – Lietuva, mes antri!“

Šiemet festivalis CARPATI 2014 vyko jau XXXI-ąjį kartą. Jis laikomas vienu seniausių ir geriausių šio žanro festivaliu Europoje, pripažintu UNESCO, globojamu CIOFF (International Council of Organizations of Folklore Festivals and Folk Art) ir FIDAF (Federation of International Dance Festivals). Festivalį organizavo ir kuravoIMG_0703 Arges apskrities taryba (Council of The Arges County).

 

Šiais metais festivalyje dalyvavo Lietuva, Belgija, Rusija, Bulgarija, Rumunija, Indonezija, Makedonija, Turkija, Ispanija, Lenkija ir Japonija. Pirmąją vietą laimėjo Bulgarija, antrąją – Lietuva, trečiąją – Ispanija.

Ansamblio gastroles Rumunijoje iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Konkurso finalas ir apdovanojimai:

 

2015 m. – LENKIJA

Daugiau nei 5000 lenkų žiūrovų atsistoję plojo ansambliui „Lietuva“, kai lietuviai, kartu su kolektyvais iš Baltarusijos ir Ukrainos, oficialiai atidarė Lenkijos Balstogės (Białystok) mieste prasidėjusį tarptautinį folkloro festivalį „Podlaska Oktawa Kultur“.

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis Balstogės festivalyje dalyvavo pirmą kartą, nors daugybę kartų koncertavo kituose Lenkijos miestuose. Atlikėjai sako įsitikinę, kad vadinamoji tautinė nesantaika tarp lenkų ir lietuvių – tik išpūstas burbulas. Šilto palaikymo sulaukęs ansamblis „Lietuva“ atsidėkodamas žiūrovams sudainavo lenkų liaudies dainą „Ėjo mergelė“ („Szla dzieweczka“). Renginys iš centrinės Balstogės aikštės buvo tiesiogiai transliuojamas per televiziją.

Garbės svečio teisėmis pakviestas ansamblis „Lietuva“ festivalio žiūrovams bei dalyviams pristatė naują etnografinių regionų programą „Yra šalis“. Programa apjungia Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos ir Klaipėdos krašto kultūrą, atskleidžia kiekvieno regiono dainų, šokių, tautinių kostiumų ir muzikos instrumentų savitumą. Koncertinę programą pastiprina folkloro ir džiazo atlikėja Rasa Serra, kurios balsas išsiskiria stipriu, autentišku skambesiu. Programos „Yra šalis“ scenarijaus autorė ir režisierė – ilgametė Lietuvos Dainų švenčių ansamblių vakaro meno vadovė, režisierė ir vyriausioji baletmeisterė Leokadija Dabužinskaitė.

Šiais metais festivalis „Podlaska Oktawa Kultur“ Balstogėje rengiamas jau aštuntąjį kartą ir pasižymi ypatinga dalyvių gausa bei pasirodymų skaičiumi. Beveik visą savaitę trunkančioje folkloro šventėje dalyvauja 25 kolektyvai iš Ukrainos, Baltarusijos, Makedonijos, Moldovos, Lenkijos, Rusijos, Izraelio, Bulgarijos, Slovakijos, Armėnijos, Lietuvos ir kitų šalių. Festivalio programoje – daugiau kaip 30 koncertų, kurie vyksta ne tik Balstogėje, bet ir kituose Lenkijos miestuose.

Ansamblio „Lietuva“ atlikėjai net iki ašarų buvo sujaudinti susitikimo su Punske gyvenančiais lietuviais. Tai buvo antras šią savaitę ansamblio koncertas Lenkijoje. Po septynerių metų pertraukos Punsko lietuvių kultūros namuose koncertavęs ansamblis sulaukė tokio šilto priėmimo ir tokių audringų ovacijų, kad artistų akyse žibėjo ašaros ir niekas net nebandė slėpti savo emocijų. Likus porai savaičių iki koncerto buvo išpirkti visi bilietai. Pasirodymo metu salėje tvyrojo toks stiprus meilės Lietuvai ir bendrumo jausmas, kad neabejotinai ansamblis „Lietuva“ į Punską grįš dar daug kartų.