“Kalba radijas” pradėjo savo kelionę per Lietuvą – Valstybinis ansamblis LIETUVA
Revolution Slider Error: The slide is not initialized!!!

“Kalba radijas” pradėjo savo kelionę per Lietuvą

image

img_5472Valstybinis dainų ir šokių ansamblis Lietuva“ šią savaitę pristatė naujausią savo programą „KALBA RADIJAS“. Sausakimšoje Švenčionių kultūros centro salėje įvykusioje premjeroje ir vaikai, ir pagyvenę ansamblio gerbėjai vienu ritmu su artistais traukė populiariausius XX amžiaus Lietuvos estrados hitus, kurie ansamblio „Lietuva“ lūpomis šįkart suskambėjo liaudiškai.

Netikėtame amplua atsiskleidė geriausi praėjusio šimtmečio lietuviškos estrados klasika tapę kūriniai – nuo D. Dolskio ar A. Šabaniausko šlagerių iki V. Kernagio ir A. Mamontovo hitų. Žiūrovai džiaugsmingai sutiko „iki kraujo“ žinomas dainas, tačiau toks muzikinis žanras šioje programoje buvo pasirinktas kaip priemonė mūsų tautos charakteriui, mentalitetui, atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio retrospektyvai atskleisti.

Lietuviškos estrados šimtmečio kaleidoskopas muzikiniame spektaklyje sukasi itin intriguojančiomis aplinkybėmis. Veiksmas vyksta XX amžiaus pradžios Lietuvoje. Įprastą kaimo gyvenimo tėkmę netikėtai sujaukia ypatingas techninis įvykis – kaimo keistuoliu pramintas radistas sumontuoja tikrą radijo imtuvą.

Taip prasideda radijo diktorių sekama istorija, kurioje atsiskleidžia ne tik pastarojo šimtmečio estradinės muzikos raida, bet ir įvykiai, nutikę lietuvių tautai nuo 1918 metų iki šių dienų. Radijo bangos tiesiog  įtraukia kaimo žmones ir šie leidžiasi į kelionę laiku. Dainuojantys, muzikuojantys, šokantys veikėjai savaip, unikaliai supranta radijo skleidžiamas muzikines naujienas ir, įsiklausę į laiko pulsą, čia pat vietoje improvizuoja.

Pasitelkdami turimus instrumentus, įrankius bei įnagius, jie ieško naujo skambesio ir savitu stiliumi atlieka kūrinius, vėliau tapusius šlageriais. Programoje skamba tokios gerai žinomos dainos kaip „Aš myliu vasaros rugiagėlę“, „Tu ateik į pasimatymą“, „Baltas paukštis“, „Ar tu ją matei“, „Ant Kalėdinės eglutės“ ir daugelis kitų populiarių kūrinių.

„Ansamblio „Lietuva“ akyse yra visų mūsų, Lietuvos žmonių, akys ir man labai svarbu, kad žiūrovas jose pamatytų save“, – sakė A. Povilauskas. „Jau pačiame pastatyminio darbo procese mūsų kūrybinės komandos tikslas buvo suburti ansamblį kaip visumą. Norėjosi, kad matydami jautrius, atjaučiančius, gebančius įsiklausyti, jausti situacijas žmones, žiūrovai atsimintų, kodėl mes vėl ir vėl kibomės už rankų savo širdimis ir dainomis siekdami apginti Lietuvos nepriklausomybę“.

Programos „KALBA RADIJAS“ kūrybinė komanda – režisieriai Andrius Povilauskas ir Šarūnas Datenis, kompozitorius Vytautas Leistrumas, kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė, vizualizacija – Imantas Precas.

img_5669  img_5502  img_5578

1
Pakomentuokite

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Agne Recent comment authors
  Subscribe  
naujausius seniausius daugiausia balsų
Notify of
Agne
Svečias
Agne

Vakar laba gerai praleidome laiką Birštone. Nuostabus tautiškumas! jaudino iki ašarų ir vertė šypsotis iki ausų!
AČIŪ! NUOSTABUS RENGINYS!
Agne 38m.