KERMOŠIUS (edukacinė programa) – Ansamblis-Lietuva
KERMOŠIUS (edukacinė programa)

KERMOŠIUS (edukacinė programa)

Programos aprašymas

Edukacinė programa moksleiviams „KERMOŠIUS“

BU9B5499_10

Nuo senų senovės turgus būdavo ne tik ūkinė reikmė, bet ir žmonių betarpiško bendravimo vieta. Prekyba turguje gausiai apipinta papročiais bei tradicijomis. Kaimo terpėje išaugusi etninė kultūra, per turgus pasiekdavo miestą ne tik gaminiais, bet ir folkloru, kalbos puošmenomis, dainomis ir etnomuzika. Turgus taip pat vaidinimų, cirko pasirodymų, muzikavimo, išdaigų vieta. (Etnologas Libertas Klimka)

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ jūsų mokykloje surengs tikrą lietuvišką kermošių, kuriame moksleiviai galės pamatyti visą tradicinio  turgaus retrospektyvą. Mūsų kermošius – džiaugsmingas, trankus ir nenuspėjamas.   Jame apstų liaudies dainų, šokių ir muzikos, mįslių, pavaidinimų ir pakvailiojimų.

Keliaudamas per kermošių, teatralizuotos programos vedėjas Kazys ne tik išparduoda savo paties drožtas klumpes ir už gautus pinigus prisiperka pilną krepšą gėrybių, bet ir patenka į įvairiausias situacijas. Jam tenka suvaidinti kermošiaus daktarą, „gydantį“ visus nuo visų ligų, o pasidairius į šėliojantį jaunimą rimtai susikrimsti, kad jau gal ir jam atėjo metas savąją susirasti…

Ši edukacinė programa skirta mūsų tautosakos, papročių, lietuvių liaudies muzikos, šokių, dainų populiarinimui, siekiant sudominti moksleivius liaudies menu.

Programos trukmė – 45 min.

Programoje dalyvauja – 35 ansamblio „Lietuva“ artistai – šokėjų grupė, choras ir liaudies instrumentų orkestras.

Galime parodyti šią programą mūsų salėje Vilniuje arba atvyksime į Jūsų mokyklą!

Informacija ir koncertų užsakymai: kultūros renginių kuratorė Jurgita Kubilienė, mob. 8 686 85 986, el. paštas: j.kubiliene@gmail.com

 

error: Content is protected !!