ŠOKA LIETUVA! Juozo Lingio 100-sioms gimimo metinėms – Ansamblis-Lietuva
ŠOKA LIETUVA! Juozo Lingio 100-sioms gimimo metinėms

ŠOKA LIETUVA! Juozo Lingio 100-sioms gimimo metinėms

Renginio data: 11/05/2019

Gegužės 11 d. Vilniuje, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos „Šokio teatre“, ansamblis „Lietuva“ kviečia visus drauge paminėti iškilaus Lietuvos choreografo, ilgamečio valstybinio ansamblio „Lietuva“ baletmeisterio Juozo Lingio 100-ąsias gimimo metines. Proginiame dviejų dalių koncerte, kurio programą sudarys geriausi, o taip pat rečiau šokami Juozo Lingio sukurti ir pastatyti šokiai. Koncerte dalyvaus ne tik valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, bet ir Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“, liaudiškų šokių grupė „Girėnai“ iš Juozo Lingio gimtojo Šakių rajono, o taip pat trečiojo vaikų sceninių lietuvių liaudies šokių konkurso „Šoka Lietuva 2019“ laureatai.

Renginį organizuoja valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras (LNKC).

Juozas Lingys

Lietuvių sceninio liaudies šokio pradininkas, choreografinio folkloro žinovas ir tyrinėtojas, talentingas baletmeisteris Juozas Lingys gimė 1919 m. sausio 1 d. Gyliškiuose, Šakių rajone.

1941-1943 m. ir 1945-1949 m. – valstybinio dainų ir šokių liaudies ansamblio „Lietuva“ šokėjas, vėliau – ilgametis šio kolektyvo šokių vadovas. 1950-1980 m. –  respublikinių dainų švenčių Šokių dienos vyriausias baletmeisteris ir meno vadovas. Juozas Lingys yra daugelio leidinių apie sceninį liaudies šokį autorius ir šokių švenčių metodinių pagrindų kūrėjas.

Baletmeisterio kūrybai būdinga liaudiška tradicija, lyrizmas, emocionalumas. Dauguma jo sceninių kompozicijų paremti konkrečiu liaudies šokiu arba papročių, apeigų elementais. J. Lingys sukūrė apie 200 liaudies šokių, žaidimų, choreografinių vaizdų, sceninių kompozicijų, kurios iki šiol dominuoja bene visuose šokių kolektyvuose,  o kelios dešimtys jo kūrinių tapo tikriausiu Lietuvos sceninio liaudies šokio Aukso fondu – tai „Lenciūgėlis“, „Jievaro tiltas“, „Džigūnas“, „Blezdingėlė“, „Gaidys“, „Trys mergelės“, „Greitpolkė“, „Kupolinis“, „Rusnietis“, „Aštuonnytis“, „Kūlimo šokis“, „Pakrėstinis“, „Vestuviniai šokiai“, „Šventinė polka“ ir daugelis kitų. Didžioji dalis geriausių Juozo Lingio sukurtų šokių bei choreografinių kompozicijų ir bus pristatyta Vilniuje, gegužės 11 d. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos „Šokio teatre“ (T. Kosciuškos g. 11, Vilnius).  Maloniai kviečiame!

Džigūnas – https://www.youtube.com/watch?v=DumSdXGZ65Y

Šventinė polka – https://www.youtube.com/watch?v=T07BqNelP0M

Bilietus galima įsigyti čia – https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/soka-lietuva-koncertas-skirtas-j-lingio-100-meciui-pamineti-279554/

  • Gegužės 11 d. Vilniuje, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos „Šokio teatre“, ansamblis „Lietuva“ kviečia visus drauge paminėti iškilaus Lietuvos choreografo, ilgamečio valstybinio ansamblio „Lietuva“ baletmeisterio Juozo Lingio 100-ąsias gimimo metines. Proginiame dviejų dalių koncerte, kurio programą sudarys geriausi, o taip pat rečiau šokami Juozo Lingio sukurti ir pastatyti šokiai. Koncerte dalyvaus ne tik valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, bet ir Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis, KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“, liaudiškų šokių grupė „Girėnai“ iš Juozo Lingio gimtojo Šakių rajono, o taip pat trečiojo vaikų sceninių lietuvių liaudies šokių konkurso „Šoka Lietuva 2019“ laureatai.
  • Renginį organizuoja valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras (LNKC).
  • Juozas Lingys
  • Lietuvių sceninio liaudies šokio pradininkas, choreografinio folkloro žinovas ir tyrinėtojas, talentingas baletmeisteris Juozas Lingys gimė 1919 m. sausio 1 d. Gyliškiuose, Šakių rajone.
  • 1941-1943 m. ir 1945-1949 m. – valstybinio dainų ir šokių liaudies ansamblio „Lietuva“ šokėjas, vėliau – ilgametis šio kolektyvo šokių vadovas. 1950-1980 m. - respublikinių dainų švenčių Šokių dienos vyriausias baletmeisteris ir meno vadovas. Juozas Lingys yra daugelio leidinių apie sceninį liaudies šokį autorius ir šokių švenčių metodinių pagrindų kūrėjas.
  • Baletmeisterio kūrybai būdinga liaudiška tradicija, lyrizmas, emocionalumas. Dauguma jo sceninių kompozicijų paremti konkrečiu liaudies šokiu arba papročių, apeigų elementais. J. Lingys sukūrė apie 200 liaudies šokių, žaidimų, choreografinių vaizdų, sceninių kompozicijų, kurios iki šiol dominuoja bene visuose šokių kolektyvuose, o kelios dešimtys jo kūrinių tapo tikriausiu Lietuvos sceninio liaudies šokio Aukso fondu – tai „Lenciūgėlis“, „Jievaro tiltas“, „Džigūnas“, „Blezdingėlė“, „Gaidys“, „Trys mergelės“, „Greitpolkė“, „Kupolinis“, „Rusnietis“, „Aštuonnytis“, „Kūlimo šokis“, „Pakrėstinis“, „Vestuviniai šokiai“, „Šventinė polka“ ir daugelis kitų. Didžioji dalis geriausių Juozo Lingio sukurtų šokių bei choreografinių kompozicijų ir bus pristatyta Vilniuje, gegužės 11 d. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos „Šokio teatre“ (T. Kosciuškos g. 11, Vilnius). Maloniai kviečiame!
  • Džigūnas - https://www.youtube.com/watch?v=DumSdXGZ65Y
  • Šventinė polka - https://www.youtube.com/watch?v=T07BqNelP0M
  • Bilietus galima įsigyti čia - https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/soka-lietuva-koncertas-skirtas-j-lingio-100-meciui-pamineti-279554/