Ansamblio choras

1941 metais Jonui Švedui subūrus ansamblį atskiros choro grupės jame nebuvo. Dainininkų funkciją atlikdavo šokėjai ir instrumentalistai. Laikui bėgant ir sudėtingėjant vokaliniam repertuarui ansamblyje atsirado trečioji grupė – choras.

Ansamblio programose choras nėra statiškas, jis dažnai atlieka choreografines kompozicijas, įvairius ratelius, žaidimus, o vaikų Kalėdiniuose spektakliuose atlieka pagrindinius charakterinius solistų vaidmenis. Beje, ansamblio chore savo ilgą kūrybinį kelią pradėjo visame pasaulyje garsus dainininkas Vaclovas Daunoras (bosas), iš jaunesnės kartos – dainininkė Jurga Prakelytė (mecosopranas), Ramūnas Urbietis (baritonas) ir daugelis kitų.

 

 

Per visą ansamblio gyvavimo laikotarpį choras yra atlikęs visą eilę kompozitorių – J. Švedo, V. Klovos, A. Bražinsko, V. Juozapaičio ir kitų kompozitorių harmonizuotų liaudies dainų bei originalių kompozicijų. Šalia savo įprasto darbo – dalyvavimo ansamblio programose – choras dalyvauja Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamame festivalyje „Muzikos ruduo” (2004, 2005), rengia sakralinės muzikos koncertus bažnyčiose. Choras taip pat sėkmingai atstovavo Lietuvos chorinį meną tarptautiniame chorinės muzikos konkurse „Spittal an der Drau” Austrijoje (1993), čia laimėta antroji vieta. Choras (įvairiose sudėtyse – atskiromis grupėmis, su orkestru ar įvairiais solistais) yra padaręs daug įrašų Lietuvos radijuje. Mūsų choro grupės artistai – tai
Lietuvos muzikos
akademijoje arba aukštesniosiose muzikos mokyklose vokalo studijas baigę vokalistai, o taip pat muzikos akademijos absolventai, turintys choro dirigento išsilavinimą.

 

ALGIMANTAS KRIŪNAS, vyr.chormeisteris

Mob. +370 678 07 263, el.paštas: kriunasan@gmail.com