Ansamblio choras

1940 m. Jonui Švedui subūrus ansamblį atskiros choro grupės jame nebuvo. Dainininkų funkciją atlikdavo šokėjai ir instrumentalistai. Laikui bėgant ir sudėtingėjant vokaliniam repertuarui ansamblyje atsirado trečioji grupė – choras.

Ansamblio choro grupės artistai – tai Lietuvos muzikos akademijoje arba aukštesniosiose muzikos mokyklose vokalo studijas baigę vokalistai, taip pat muzikos akademijos absolventai, turintys choro dirigento išsilavinimą. Šiandien ansamblyje dainuoja 26 choro atlikėjai, kurie atsiskleidžia įvairiose sudėtyse – atskiromis grupėmis, su orkestru ar pavieniais solistais, jie dažnai atlieka choreografines kompozicijas (įskaitant ir ratelius, žaidimus) ar įkūnija spektaklių personažus.

Profesionalūs choro atlikėjai yra atlikę daugybę žinomų kompozitorių – J. Švedo, V. Klovos, A. Bražinsko, V. Juozapaičio, D. Zakaro, G. Svilainio ir kitų – harmonizuotų tautinių dainų bei originalių kompozicijų. Ansamblio choro grupė sėkmingai dalyvauja sakralinės ir akademinės muzikos festivaliuose, iškilmingai atidaro valstybinių švenčių ceremonijas ir atmintinų dienų renginius.

Beje, ansamblio chore savo ilgą kūrybinį kelią pradėjo visame pasaulyje garsus dainininkas Vaclovas Daunoras (bosas), iš jaunesnės kartos – dainininkė Jurga Prakelytė (mecosopranas), Ramūnas Urbietis (baritonas) ir daugelis kitų.

Choras yra dalyvavęs Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamame festivalyje „Muzikos ruduo” (2004, 2005), taip pat tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje „Cantate Domino“. „Lietuvos“ choras sėkmingai atstovavo Lietuvos chorinį meną tarptautiniame chorinės muzikos konkurse „Spittal an der Drau” Austrijoje (1993), čia laimėta antroji vieta. Choras (įvairiose sudėtyse – atskiromis grupėmis, su orkestru ar įvairiais solistais) yra padaręs daug įrašų Lietuvos radijuje. 

 

 

   

ALGIMANTAS KRIŪNAS, vyr. chormeisteris

Mob. +370 678 07 263, el. paštas: kriunasan@gmail.com