Ansamblis „Lietuva“ vienytis kviečia kartu su kampanija „Auginkime vienybės raumenį“

KAS?

Pagrindinis žmogaus raumuo yra širdis. Vienybės raumuo – mes apjungiame širdis. Kviečiame vienytis, jungtis per gyvą ir bendrą mūsų visų istoriją.

KODĖL?

Priežastys – įtampos laikotarpis, cancel kultūra, visuomenės susiskaldymas. Kviečiame jungtis visus, kurie šalį kūrė, kuria, o ne griauna, nepriklausomai nuo tautybės ir pasaulėžiūros. O mes primename, kad turime kuo didžiuotis.

KAIP?

Vienytis po viena vėliava – Lietuva. Mūsų stiprybė išaugusi iš istorijos – maža šalis su ryžtingu charakteriu.

 

MISIJA, KURIAI ESATE REIKALINGI

Aukštesniems tikslams reikalinga didelė bendruomenė. Tapkite šios bendruomenės dalimi ir prisijunkite prie kampanijos „Auginkime vienybės raumenį“. Čia kuriama erdvė bendruomenės nariams, kurie savo istorijomis įkvėps visuomenę.

NUO MŪSŲ PRIKLAUSO, KOKIĄ ISTORIJĄ KURSIME

Lietuva nuo seno garsėjo stipriais lyderiais – tokiais, kaip LDK kunigaikščiai: Gediminas, Kęstutis, Vytautas Didysis ir kt. Jie pritraukė į Lietuvą skirtingas tautas, suteikė galimybes išsaugoti savo identitetą taip, kaip saugome jį mes. Taip mes šimtmečiais sugyvename ir kartu kuriame mūsų valstybę. Šiandien, kai įvykiai neprognozuojami, kai bandoma klastoti istoriją, žinome – iškilus grėsmei – ir dėl kitų, ir dėl savęs – mes visada susivienijame.

 

MŪSŲ RĖMĖJAI, PARTNERIAI, DRAUGAI – VIENYTIS KVIEČIA:

                                                                                                   

 

#AuginkimeVienybėsRaumenį ambasadorių – „Elektrum Lietuva“ istorija

Mes, ansamblis „Lietuva”, savo projektais kviečiame auginti vienybės raumenį, o mūsų naujo mecenato „Elektrum“ šūkis – energija vienija! Džiaugiamės augančia partnerių bendruomene ir tuo nuoširdžiu užsidegimu, palaikymu, kurio dėka mūsų bendra istorija atgimsta didžiose scenose. Apie tai, kodėl prisijungė prie Baltijos kelio 35-mečiui skirto koncerto „650 KM LAISVĖS“, pasakoja komercijos direktorė Neringa Petrauskienė.

#AuginkimeVienybėsRaumenį ambasadorių – Kazickų šeimos fondo istorija

„Kazickų šeima sovietų okupacijos buvo priversta išvykti į JAV, tačiau jie niekada nepamiršo savo Tėvynės, neprarado tikėjimo jos laisve ir visą laiką rėmė lietuvius bei veiklą Lietuvos labui. Šia patriotine dvasia jau daugiau nei du dešimtmečius veikia ir „Kazickų šeimos fondas“, pagrindinį dėmesį skiriantis švietimui ir socialiniams projektams, o taip pat remiantis kultūros, sveikatos apsaugos, religines ir labdaros organizacijas. Kazickų šeimos nariai, kaip ir daugelis kitų užsienio lietuvių, itin jautriai išgyveno neramų žūtbūtinės kovos už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę laikotarpį, todėl nenuostabu, jog jų atminimo puoselėjimas sulaukė ir Fondo paramos. Džiaugiuosi, jog globodamas Laisvės gynėjams skirtos oratorijos „13“ pristatymą šalies visuomenei, o ateityje galbūt ir užsienyje gyvenantiems tautiečiams, Fondas prisideda ir prie lietuviškos tautinės kultūros puoselėjimo, jos populiarinimo bei patriotiškumo stiprinimo.“

Kazickų šeimos fondo Vilniaus skyriaus vadovė Agnė Vertelkaitė

Pavyzdys vienybės dviejų skirtingų žanrų, kuriuos apjungia idėja – „Eikit žmonės“ pagal Just. Marcinkevičiaus žodžius

Prisidėjome prie „Maisto banko“ paramos koncerto „PasiDalink“. Sutampa vertybės, požiūris į bendruomeniškumą, pilietiškumą, tvarumą, tik mes, kaip ansamblis, kalbame apie istorijos tvarumą, o „Maisto bankas“ – apie maisto vartojimo tvarumą

Sukūrėme marškinėlius su širdies simboliu. Jau dabar galite įsigyti bei tokiu būdu prisidėti prie kampanijos „Auginkime vienybės raumenį“ (spauskite ČIA)

Nuo karo pradžios aktyviai palaikome Ukrainą

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kartu su „Maisto banku“ priminėme, kad laisvę dovanojusi žmonių vienybė ir šiandien kuria reikšmingus pokyčius

 

Viskas prasidėjo nuo to, kad su kampanija „Auginkime vienybės raumenį“ kvietėme statyti muzikinį paminklą lietuvių ir karaimų bendrai istorijai – muzikinę dramą „Sakmė apie dovanotą širdį“

Antras misijos etapas – 2023 m. rugpjūtį „Sakmė apie dovanotą širdį“

Kad legenda gyvuotų, ją pasakojame toliau. Po premjeros sėkmės, nuspręsta kartoti pastatymą Trakų pilies kieme rugpjūčio 18-19 d.

Trečias misijos etapas – 2023 m. rudenį „Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“

Skirta paminėti Vilniaus geto likvidavimo 80-metį. Įtaigus šokio pasakojimas su dviem gyvais orkestrais apie bendrą žydų ir Lietuvos istoriją.

Ketvirtas misijos etapas – 2024 m. Baltijos kelio 35-mečiui skirtas koncertas

Pilietinė akcija – didelio masto nemokamas renginys „650 kilometrų Laisvės” numatomas rugpjūčio 23 d. Katedros aikštėje su tiesiogine transliacija per LRT televiziją. Režisieriaus D. Abario vizijoje – po 35 metų 650 kilometrų laisvės keliu į istorinę praeitį leidžiasi kūrėjas, kuris, dar kūdikis ant tėvų rankų, dalyvavo Baltijos kelyje. Kaip šiandien mes jaučiame savo laisvę, ar mokame su ja elgtis, ar esame pasiryžę dėl jos viskam? Projektas kuriamas kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija bei partneriais iš Estijos ir Latvijos.

Penktas misijos etapas – 2024 m. muzikinis spektaklis apie Emiliją Pliaterytę / Emilia Plater.

Reikšminga įžanga į projektą – vieša diskusija apie Emiliją Pliaterytę ir jos įtaką moterų lyderystei. 2023 m. lapkričio 10 d. Valstybės pažinimo centre susibūrė projekto kūrėjai, organizatoriai, žiniasklaidos atstovai, pagrindiniai partneriai bei lietuvių ir lenkų istorikai: dr. (HP) Alfredas Bumblauskas, dr. Barbara Stankiewicz, dr. Tomasz Božerocki. Tiesioginė diskusijos transliacija vyko per informacinio partnerio LRT kanalus, o įrašas prieinamas viešai lietuvių ir lenkų kalbomis ČIA.

Kiek toli nueitum dėl savo tautos? Muzikinė-istorinė drama apie bendrą Lietuvos ir Lenkijos moterį karžygę – kapitonę sukilėlių prieš rusijos imperiją. Net dviejų režisierių statoma premjera planuojama 2024 m. rudenį didžiausiose Lietuvos arenose ir 2025 m. Lenkijos teatro scenose (nuoroda į straipsnį)

Istoriją kuriame kartu

Ansamblis „Lietuva“ savo didžiausiais projektais primena, kad istoriją mes kuriame kartu, ir tik nuo mūsų priklauso, kaip ją prisiminsime ir į istoriją pateksime.

Pagrindinė ansamblio „Lietuva“ vertybė – gyva istorija. Ji perteikiama aktualiai, šiuolaikiškai ir įkvepiančiai per scenos meną. Perkelti šalies istoriją į sceną nepakanka vien mūsų idėjų ir iniciatyvos – tam reikalingas ir finansinis indėlis. Todėl kviečiame prisidėti prie mūsų kūrybinės misijos bei muzikinių-istorinių projektų sukūrimo.

 

 

 

PRISIDĖKITE PRIE MISIJOS JAU DABAR

Jeigu norite tapti „Auginkime vienybės raumenį“ ambasadoriais:

PRISIJUNKITE

 

Kviečiame įsigyti „Auginkime vienybės raumenį“ marškinėlius:

ĮSIGYKITE ATRIBUTIKĄ

 

Palaikyti kampaniją galite ir socialiniuose tinkluose. Kviečiame atsisiųsti Vienybės banerius ir juos įsikelti į socialinius tinklus, pridedant grotažymę  #AuginkimeVienybėsRaumenį ir svetainės nuorodą www.auginkimevienybesraumeni.lt:

KAMPANIJOS VIZUALAI

 

NORITE PRISIJUNGTI KAIP ORGANIZACIJA IR STIPRINTI SAVO VERTYBINĮ POZICIONAVIMĄ?

Kviečiame bendradarbiauti! Jums, kaip būsimiems bendruomenės nariams, papasakosime visas integracijos galimybes. Susisiekti galite el. paštu info@ansamblis-lietuva.lt arba tel. nr. +3706 54 46 508

 

Informacija nuolat pildoma.