Ansamblio šokių grupė

Ansamblio „Lietuva“ šokėjai jau nuo pirmųjų įkūrimo metų pasižymėjo ekspresija ir meistriškai atliekama lietuviško šokio choreografija. Ši autentiška folklorinė medžiaga išaugo iki stilizuoto, profesionaliai atliekamo lietuvių sceninio šokio meno. Šokių grupės repertuare – visa puokštė įspūdingų choreografinių paveikslų: tradiciniai lietuvių liaudies šokiai, lyrinės merginų ir temperamentingos vaikinų šokių kompozicijos, įvairios miniatiūros, choreografiniai vaizdeliai bei daugybė kitų puikių šokių.

Šiandien šokių grupę sudaro 20 profesionalių šokėjų, gebančių atlikti net ir sudėtingiausius choreografinius pastatymus. Ansamblio šokėjų pasirodymus tautinėse programose labai mėgsta nuolatiniai gerbėjai, tačiau mažai kas žino, kad dėl savo gebėjimų ir universalumo šokio artistai kviečiami ir į kitų režisierių ar choreografų pastatymus, muzikinio teatro projektus.

Naujausiose ansamblio programose tautinių šokių menas vis dažniau apjungiamas su modernaus ar klasikinio šokio žanrais, taip atskleidžiant unikalias tradicinio lietuvių šokio galimybes. 2019 m. įvyko modernaus šokio spektaklio „Dėdės ir dėdienės“ premjera (rež. ir choreografė A. Krasauskaitė), kurioje pirmą kartą dalyvavo tik šokėjai, o gerai žinoma J. Tumo-Vaižganto apysaka atgijo ne žodžiais, o judesio kalba.

Šokių grupės vadovė ir vyr. baletmeisterė – Aušra Krasauskaitė. Kontaktai: a.krasauskaite@ansamblis-lietuva.lt, tel. nr. +370 646 79 683