Vadovai, pedagogai

Edita Katauskienė

Ansamblio „Lietuva“ vadovė.

Ansamblyje nuo 2014 m. su pertraukomis. Pirmiausia ansamblis man – šeima, kuri susidaro iš empatiškų ir veržlių žmonių, kartu augančių, drąsiai kuriančių ir nebijančių iššūkių. Mane auginusi patirtis: beveik 20 metų veikla televizijoje – nuo reporterės iki prodiuserės, didelių TV projektų režisavimo; atsakingos pareigos organizuojant Dainų šventės ansamblių vakarus 2014 ir 2018 m., taip pat „Laisvės pikniko“ diskusijas 2017, 2018m.; galiausiai neseniai įgytas verslo vadybos magistro laipsnis. Įkvėpė mane buvę ir esami kolegos: H. Vaitiekūnas, E. Jakilaitis, L. Dabužinskaitė, K. Jakštas ir daugybė meno kūrėjų bei atlikėjų.

Giedrius Svilainis

Meno vadovas.

Šiose pareigose nuo 2008 m., o 2003-2008 m. ansamblio vadovas. Ansamblis man – tai darnus kolektyvas, lyg antra šeima, kuri įkvepia naujoms kūrybinėms idėjoms. Esu ne vien ansamblio meno vadovas, bet ir kompozitorius bei aranžuotojas: folkroko misterijos „Žaibo gėlės“ vienas iš idėjos autorių, kompozitorius ir atlikėjas; „Kilkim, broliai, sakalais!“ muzikinių aranžuočių ir orkestruočių autorius; lietuviškų mišių ir programos „Jo valia“ kompozitorius ir idėjos autorius.

Egidijus Kaveckas

Vyr. dirigentas ir orkestro vadovas.

Ansamblyje nuo 2011 m. Ansamblis „Lietuva“ man – ieškojimų, kūrybos ir atradimų laboratorija, o jos materija – mūsų Tautos istorija. 2016 m. apsigyniau muzikos mokslų daktaro laipsnį. Ilgus metus dirbau su Vilniaus mokytojų namų mišriu choru „Bel Canto“ (kaip meno vadovas ir vyr. dirigentas), dirbu su „Vilnius City Opera“, be to, koncertuoju kaip kviestinis dirigentas. Kiek anksčiau buvau dainininku ir antruoju dirigentu Vilniaus miesto savivaldybės chore „Jauna muzika“ (daugiau negu dešimt metų), metus laiko buvau meno vadovu ir vyr. dirigentu Valstybiniame chore „Polifonija“.

Aušra Krasauskaitė

Vyr. baletmeisterė.

Ansamblyje nuo 2021 m. Ansamblis – vieta, kurioje gyvenu dideliame kūrybiniame sraute. Vieta, kurioje kasdien vis pamatau kažką naujo ir netikėto. Vieta, kurioje verda gyvenimas. Ir man tai patinka. 2018 m. buvau apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi bei Padėkos kauke. Ansamblyje pastačiau šokio spektaklį „Dėdės ir dėdienės“, choreografiją koliažinei operai „Mažvydas“ bei oratorijai „13”. Sukūriau solinius (ir ne tik) vaidmenis įvairiuose Lietuvos bei užsienio teatruose, atstovavau Lietuvai EXPO parodose Pietų Korėjoje bei Milane, dalyvavau įvairiuose Lietuvos ir užsienio festivaliuose, išklausiau įvairius klasikinio, šiuolaikinio ir džiazinio šokio seminarus, taip pat dalyvavau EMD tinklo kūrybinėse dirbtuvėse Islandijoje. Šiuo metu aktyviai bendradarbiauju su Šeiko šokio teatru ir Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru.

Algimantas Kriūnas

Vyr. chormeisteris.

Ansamblyje nuo 1982 metų. Jau 40 metų ansamblis „Lietuva“ yra pagrindinis mano darbas.

Loreta Putvinskaitė-Vičienė

Choreografė-repetitorė.

Nuo 1998 m. šokių grupės artistė, nuo 2017 m. choreografė-repetitorė.

Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė

Režisierė. Ansamblyje nuo 2023 m.

Olga Lopatčenkova-Dabiža

Baleto repetitorė.

Šiose pareigose nuo 2020 m. Mokiausi M. K. Čiurlionio menų mokykloje. 2012 m. studijavau Vilniaus kolegijoje, kur įgijau teatro profesinio bakalauro laipsnį ir mokytojo kvalifikaciją. LMTA baigiau teatro bakalauro studijas, o 2014 m. ten pat buvo suteiktas teatro ir kino magistro kvalifikacinis laipsnis. 2009 m.-2019 m. dirbau Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Ryškiausi vaidmenys: „Miegančioji gražuolė” (Linksmumo fėja, Raudonkepuraitė), „Gulbių ežeras” (Mažosios gulbės), „Čipolinas” (Čipoleta, Ridikėlis) ir kt. Su teatro trupe dalyvavau gastrolėse Ispanijoje, Kinijoje, Italijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Šokau Anželikos Cholinos spektaklyje „Ana Karenina”. Dalyvavau lietuviškuose miuzikluose „Lituanica”, „Eglė žalčių karalienė”. Darbą su vaikais pradėjau Liubertienės privačioje gimnazijoje. Šiuo metu dirbu Vilniaus sporto centre, taip pat „Vilniaus gimnastės”, choreografijos trenere.

Zita Grigienė

Choro moterų grupės vokalo mokytoja.

Ansamblyje nuo 2020 m. Dirbu LMTA ir VDU ŠA /docentė/, bet mieliausia man yra „Lietuva“! Tai ansamblis, įtraukiantis lyg į šeimą, kur nuolat dainuojama, grojama ir šokama lietuvių tautos istorija nuo „Dievai ir žmonės“, „Mažvydas“ ir kt. lig „Siūbuojanti žemė“! Didžiuojuosi galėdama būti šios šeimos dalelyte…

 

Choro grupė

Asta Balnionytė-Grajevskė (šiuo metu motinystės atostogose)

Choro grupės artistė. Ansamblyje nuo 2015 m. Mane labai žavi miuziklinis žanras, tad ansamblyje, šalia koncertinių programų, norėčiau daugiau spektaklių, kur galėtumėme save atskleisti ne tik kaip choro artistai, bet ir aktoriai.

Aistė Benkauskaitė

Choro grupės artistė ir solistė. Ansamblyje nuo 2020 m. Ansamblis man yra tarsi šeima, pas kurią sugrįžti visada smagu. Aktyviai dalyvauju įvairiuose sceniniuose veikaluose, kuriuose ne tik esu choro ar ansamblio dalis, o ir solistė. Scenoje tenka dirbti su žymiausiais režisieriais kaip Dalia Ibelhauptaitė, Kęstutis Jakštas, vyr. Vytautas Rumšas, Leokadija Dabužinskaitė, Nerijus Petrokas.

Daiva Čepulionienė

Choro grupės artistė. Ansamblyje nuo 2003 m. Ansamblis – svarbi mano gyvenimo dalis, trunkanti jau beveik du dešimtmečius. Tai ilgametė bendrystė ir kūryba su nuostabiais žmonėmis. Vedžiau ansamblio jubiliejinį koncertą, konkursą ,,Šoka Lietuva“, bažnytinius choro ir orkestro koncertus. Dalyvauju ir vedu edukaciniuose užsiėmimuose vaikams, turėjau Žemaitės vaidmenį programoje ,,To genelio margumas“. Vestuvinių siuitoje šoku-atlieku Mamos vaidmenį.

Dainius Garuckas

Choro grupės artistas. Ansamblyje nuo 2015 m. Ansamblis man yra terpė, kurioje sukuriama gausybė įrankių save realizuoti, ir tik nuo tavęs pačio priklauso, kokį galutinį produktą patieksi kultūrinės erdvės virtuvėje.

Elzita Girčytė-Snapkauskienė (šiuo metu motinystės atostogose)

Choro grupės artistė.

Ieva Granickienė (merg. Filipkauskaitė)

Choro grupės artistė. Ansamblyje nuo 2013 m. Šeimoje ir savo Namuose jautiesi saugus ir gali visapusiškai tobulėti kaip žmogus, asmenybė ir kaip artistas. Tai ir yra Ansamblis „Lietuva” – Namai ir Šeima. Teko atlikti nemažai personažų kalėdiniams spektakliams. Įsimintiniausias Mirtos vaidmuo V. Klovos operoje „Legenda apie Pilėnus”, V. Bražinsko Marcelė „Žemės paukščiai“.

Tadas Imbrasas

Choro grupės artistas. Ansamblyje nuo 2023 m. Man ansamblis yra vieta, kur žmonės kuria Lietuvą iš praeities su dabartimi taip klodami kelią į šviesesnį rytojų.

Ramūnas Juknevičius

Choro grupės artistas. Ansamblyje nuo 1995 m. Dar nėr buvę taip, kad negalėtų būt geriau.

Donatas Kaikaris

Choro grupės artistas.

Irena Kerulienė

Choro artistė. Ansamblyje nuo 1999 m. Man ansamblis yra daugiau nei darbas: tai džiaugsmas, galimybė dirbti ir bendrauti su profesionaliais kūrėjais ir tobulėti pačiai. Programos, kurias myliu: misterija „Dievai ir žmonės”, koliažinė opera „Mažvydas”.

Aušra Kiuraitė-Svilainienė

Choro artistė. Ansamblyje nuo 1995 m. Man ansamblis yra sielos, kūrybiškumo, artistiškumo, muzikos, profesionalių sceninių pastatymų naujovių atgaiva. Džiaugiuosi turėjus galimybę atlikti solinius vaidmenis ir partijas šiuose projektuose: miuziklas „Perkūnas“ (Vaivos arija – vaidmuo), folkroko misterija „Žaibo gėlės“ (motinos arija-lopšinė), projektas „Žemės paukščiai“ (motinos vaidmuo) ir dar daugelį kitų. Taip pat daugelyje spektaklių vaikams: „Varna gelbėtoja“ (varnos arija ir vaidmuo), „Mauliukas“ (Liucijaus arija ir vaidmuo) ir dar daug kitų. Didžiuojuosi turėjus garbę dirbti su režisieriais ir aktoriais: N. Petroku, K. Jakštu, G. Girdvainiu, G. Arbačiausku, L. Dabužinskaite ir eile įžymių meno srities profesionalų.

Paulius Klangauskas

Choro grupės artistas. Ansamblyje nuo 2023 m.

Jevgenijus Kovalčukas

Choro grupės artistas. Ansamblyje nuo 2023 m.

Gintarė Kulikauskytė

Choro grupės artistė. Ansamblyje nuo 2018 m. Ansamblis yra vieta, kur galiu tobulėti, kurti ryšį ir pažinti save. Esu aktorė kasmetiniuose vaikiškuose spektakliuose. Kadangi esu ir kompozitorė, norėčiau, kad vieną dieną juose skambėtų ir mano muzika. Taip pat dirbu aktore organizacijoje „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“.

Kęstutis Papartis

Choro grupės artistas. Ansamblyje nuo 1997 m.

Estera Paukštytė-Penkaitienė

Choro grupės artistė (ll altas). Ansamblyje nuo 1996 m.

Ilona Pliavgo

Choro grupės artistė ir solistė.

Ingrida Raugaitė

Choro grupės artistė.

Zenius Sakalauskas

Choro grupės artistas. Ansamblyje nuo 1998 m. ir esu jau senbuvis šioje grupėje. Mėgstu šį darbą ir mėgaujuosi tuo, ką darau.

Ingrida Siemaškienė

Choro artistė. Ansamblyje nuo 2007 m. Man ansamblis – svajonių darbas, čia esu matoma, girdima ir mylima!

Laura Stančikaitė-Tichonovė

Choro artistė. Ansamblyje nuo 2014 m. Ansamblis – tai darbas, kuriame gali kiekvienas atsiskleisti, bet pojūtis tarsi šeimoje. Džiugina darbe tai, kad statome labai daug įvairių ir labai skirtingų programų, su vis naujais režisieriais, kas leidžia nuolat atrasti kažką naujo. Be ansamblio, aktyviai dalyvauju koncertinėje veikloje tiek Lietuvoje, tiek Vokietijoje.

Viktorija Šedbaraitė

Choro artistų grupės narė. Ansamblyje nuo 2021 m. Ansamblis man yra mano pastarųjų metų atradimas. Čia jaučiuosi galinti išreikšti save bei apsupta talentingų ir įkvepiančių žmonių. Per pirmuosius metus kartu su ansambliu teko sudalyvauti spektaklyje „Mažvydas“ (rež. K. Jakštas), performanse „Siūbuojanti žemė“ (rež. A. Šeiko ir L. Puodžiukaitė-Lanauskienė), „Oratorija 13“ (rež. L. Dabužinskaitė). Už ansamblio ribų esu „Vokalinio meno tinklo“ dainininkė.

Albertas Toločka

Choro grupės artistas. Ansamblyje nuo 2006 m. Ansamblis man – antri namai. Ryškiausias vaidmuo – Kakalas „Žemės paukščiuose”. Už ansamblio ribų vaidinau beveik visuose lietuviškuose serialuose, taip pat esu Lietuvos boulingo lygos 2 kartus bronzos laimėtojas ir šiais metais tapau vice čempionu. Jau 18 metų – vienas geriausių padavėjų Lietuvoje.

Saulius Vasiliauskis

Choro artistas (patinka dainuoti solo, kurti vaidmenukus), Profsąjungos pirmininkas. Ansamblyje nuo 2003 m. Ansamblis – svajonių darbas, man čia patinka!

Martynas Žukauskas

Choro grupės artistas ir solistas. Ansamblyje nuo 2019 m. Ansamblis – įdomaus ir nuolat stebinančio darbo vieta. Įsimintiniausi vaidmenys: Korifėjo vaidmuo miuzikle „Ugnies medžioklė su varovais“ (Rež. G. Padegimas), Figaro vaidmuo operoje „Figaro vedybos“ (Rež. M. Woodwood, dir. J.Wallnig), Vienuolio vaidmuo koliažinėje operoje „Mažvydas“ (Rež. K. Jakštas, dir. E. Kaveckas).

Rima Žukauskienė

Choro grupės artistė. Ansamblyje nuo 2008 m. Ansamblis man ne tik darbo vieta, čia jaučiuosi lyg didelėje šeimoje.

 

Šokių grupė

Jokūbas Aranauskas

Šokių grupės artistas. Ansamblyje nuo 2018 m. Ansamblis yra kaip viena didelė šeima, kurioje netrūksta įvairių momentų.

Adam Czaplis

Šokių grupės artistas. Ansamblyje nuo 2012 m. Svarbiausi vaidmenys ansamblyje: solistas misterijoje „Dievai ir žmonės”, jaunikis „Vestuviniai šokiai” („Aukso fondas”). Kita veikla: nuo 2016 m. – Anželikos Cholinos teatras. Nuo 2017 m. – Panevėžio muzikinis teatras.

Irma Čepauskaitė (šiuo metu nedirba)

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2021 m. Esu šokusi su KVMT spektakliuose „Graikas Zorba“, „Eglė žalčių karalienė“, „Altorių šešėly“, „Orfėjas pragare“, „Karmen“, „Velnio nuotaka“. Nors ansamblyje dirbu ganėtinai trumpai, jau turėjau galimybę įsitraukti į šokio spektaklį „Dėdės ir dėdienės“, programą „Kilkim, broliai, sakalais!“, performansą „Siūbuojanti žemė“.

Eiva Dobilaitė

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2021 m. Šokio teatrai, kuriuose taip pat dirbau: Šeiko šokio teatras, Klaipėdos Valstybinis muzikinis teatras. Choreografai, kurių pastatymuose teko šokti: A. Šeiko, M. Rimeikis, R. Bondar, K. Simonov, A. Krasauskaitė, A. Liškauskas, M. Staniulėnas, I. Kuznecova, A. Richard, M. Černeckas ir t.t. Vaidmenys: Sesės vaidmuo – spektaklyje „Eglė žalčių karalienė“, Klaipėdos Valstybinis muzikinis teatras (chor. Martynas Rimeikis); Princesės vaidmuo – spektaklyje „Pamirštos princesės“, šokio teatras „Padi Dapi fish“ (chor. Inga Kuznecova); Sesės vaidmuo – spektaklyje „Altorių šešėly“, Klaipėdos Valstybinis muzikinis teatras (chor. Aurelijus Liškauskas).

Greta Frolovaitė

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2013 m. Svarbiausi vaidmenys ansamblyje: misterijos „Dievai ir žmonės” solistė, „Vestuviniai šokiai” Jaunoji („Aukso fondas”). Kita veikla: nuo 2016 m. – Anželikos Cholinos teatras. Nuo 2017 m. – Panevėžio muzikinis teatras.

Ugnė Gavelytė

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2019 m. Ansamblis man – nuolatinis darbas su savimi tiek teatrinėje aplinkoje, tiek platesniame kultūriniame, istoriniame, socialiniame kontekste.

Vesta Gineitytė

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2023 m.

Martynas Kizys

Šokių grupės artistas. Ansamblyje nuo 2010 m. Ansamblis man yra bendruomenė, šeima. Čia esu atlikęs ne vieną solo vaidmenį („Ožkadrilis”, „Starkus”, „Slinkis”, „Lėlės”, „Kvieslys”). Esu šokęs Anželikos Cholinos teatre ir pastatymuose („Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto legenda”, „Otelas”, „Karalius Mindaugas”), daugybėje televizijos projektų, Panevėžio muzikinio teatro spektakliuose, taip pat Baltijos baleto teatre atlikau Velnio vaidmenį („Vaivos juosta”).

Vadimas Krupeninas

Šokių grupės artistas. Ansamblyje nuo 2016 m. Myliu vaidybą ir šokį viename.

Gintarė Kudarauskaitė-Burneikienė (šiuo metu motinystės atostogose)

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2011 m. Taip pat esu dainų ir šokių ansamblio „Ugnelė“ vadovė. Turėjau daug spektaklių, tokių kaip Anželikos Cholinos šokio teatro miuziklai „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“, „Mindaugas Karalius”, spektaklis „Otelas”, Panevėžio muzikinio teatro spektaklis „Šnekučiai”. Priklausau istorinių šokių trupei „Festa Cortese”. Esu šokusi Vilniaus tango teatre.

Simonas Laukaitis

Šokių grupės artistas. Ansamblyje nuo 2021 m. Būdamas čia aš išreiškiu savo meilę Lietuvai. Taip pat esu daugelio Klaipėdos muzikinio teatro, Baltijos baleto teatro, Šeiko šokio teatro spektaklių šokėjas.

Roberta Leščinskaitė-Jančiulienė (šiuo metu motinystės atostogose)

Šokių grupės artistė ir asistentė. Ansamblyje nuo 2014 m. Kitos profesinės patirtys: 2013 m. darbas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupėje, 2014-2020 m. dalyvavau Anželikos Cholinos šokio teatro pastatymuose, nuo 2014 m. – Vilniaus miesto liaudiškų šokių grupės „Joris“ vadovė, nuo 2016 m. – dalyvavimas Panevėžio muzikinio teatro pastatymuose, nuo 2017 m. – Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblio šokėjų grupės vadovė, nuo 2017 m. – viena iš Dainų švenčių Ansamblio vakaro baletmeisterių.

Raivydas Mateika

Šokių grupės artistas. Ansamblyje nuo 2019 m. Šokiai man yra paslėpta kūno sielos kalba, dievinu šokius ir ansamblį. Ansamblis man lyg antri namai, antra šeima.

Albertas Švelginas

Šokių grupės artistas. Ansamblyje nuo 2015 m. Šiuo metu mokausi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Nuo 2020 iki 2022 m. dirbau Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblio šokių grupės vadovu.

Ernesta Tamaliūnienė (šiuo metu motinystės atostogose)

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2015 m. Ansamblis man – tai unikalus ir nemonotoniškas darbas, įdomus ir įtraukiantis savo pastatymais. Tai vieta, kurioje galiu toliau puoselėti savo meilę tautiniam šokiui ir juo džiuginti žiūrovų širdis. Kiti projektai: Panevėžio muzikinio teatro spektaklis „Šnekučiai“, A. Cholinos šokio teatro miuziklas „Mindaugas Karalius“.

Kristina Tarasevičiūtė

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2011 m. Taip pat esu baleto solistė, baleto pedagogė, BALLET BODY by KRISTAR įkūrėja. Atlikau Severiutės vaidmenį šokio spektaklyje „Dėdės ir dėdienės“ pagal J. Tumą-Vaižgantą.

Gintarė Vaitiekūnaitė

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2023 m.

Monika Vaitiekūnienė

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2011 m. Kadangi šoku nuo mažų dienų, tai, ko gero, reiktų sakyti, kad tai ne darbas, o gyvenimo būdas. 2010 m. baigiau Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą. Teko šokti Panevėžio muzikiniame teatre operetėje „Svajonių Sala“, Anželikos Cholinos miuzikle „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“, keletą metų gastroliuoti su Domino teatro miuziklu „Paryžiaus Katedra“.

Inga Vasiliauskienė

Šokių grupės artistė. Ansamblyje nuo 2008 m. Ansamblis yra mano gyvenimo dalis. Darbas nėra monotoniškas – atsibostantis. Kasdien susiduriu su iššūkiais, kurių įveikimas skatina nuolatinį tobulėjimą bei augimą.

Danielius Voinovas

Šokių grupės artistas. Ansamblyje nuo 2021 m. Kiti projektai: LNOBT „Pelenė“ – princo vaidmuo, Rusų dramos teatro „Eugenijus Oneginas” – Lenskio vaidmuo, Šokio revoliucija.

 

 

Orkestro grupė

Kotryna Anusevičiūtė

Lumzdelio atlikėja. Ansamblyje nuo 2022 m.

Neringa Butkutė

Pianistė. Ansamblyje nuo 2009 m. ir man tai yra nuolatiniai nuotykiai. Groju visur, kur reikia: akompanuoju šokėjams, chorui, taip pat repetuojam su solistais ir režisieriais, koncertuoju su orkestru.

Birutė Giraitytė (šiuo metu motinystės atostogose)

Kanklių atlikėja. Ansamblyje nuo 2013 m., o taip pat šio instrumento atlikimo mokau vaikus meno mokykloje. Ansamblyje darbas visada įdomus, kūrybiškas ir kaskart naujas. Tačiau didžiausią prasmę kurti suteikia grįžtamasis ryšys, kurio sulaukiame iš savo žiūrovų. Matant jų veidus pasirodymų metu, o vėliau klausantis atsiliepimų, supranti, jog mūsų kuriamas menas yra ne vien pramoga, bet skatina žmones naujai ir su pasididžiavimu pažvelgti į lietuvių kultūrą, kuria vienybės jausmą bei atgaivina kartais kiek primirštą patriotiškumą bei meilę Tėvynei.

Dominykas Giedrius Gricius

Mušamųjų instrumentų atlikėjas. Ansamblyje nuo 2021 m. Ansamblis man yra labai aukšto lygio profesionalus kolektyvas. Puikūs draugiški kolegos, nuostabi darbo aplinka. Garbė groti šiame kolektyve. Esu baigęs Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją ir Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.

Arvydas Jankus

Birbynės atlikėjas, grupės koncertmeisteris. Ansamblyje nuo 2006 m. Kaip sakė Konfucijus, „pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti“. Teko groti su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, esu J. Švedo atlikėjų konkurse I, II, III vietų laureatas. Grojau projekte „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”, oratorijoje „Vilniaus kronikos“. Esu Vilniaus birbynių kvinteto narys.

Algirdas Jedemskij

Birbynės atlikėjas. Ansamblyje nuo 2012 m. Ansamblis man yra mano duona, mano gyvenimo dalis, mano antri namai.

Lauryna Labutytė

Kanklių atlikėja. Ansamblyje nuo 2018 m. Ansamblis man yra tai, kas leidžia užsiimti prasminga ir mėgiama veikla. Esu tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatė.

Romas Matevičius

Birbynės atlikėjas. Ansamblyje nuo 2010 m. Ansamblis man yra saviraiškos ir tobulėjimo vieta.

Tomas Matevičius

Kontrabosinės birbynės atlikėjas. Ansamblyje nuo 2010 m. Man ansamblis „Lietuva“ – tai tautinės muzikos, tautinių instrumentų, šokio, dainos išlikimo garantas ateities kartoms. Ansamblis pateikia įvairių programų, todėl ir smagu būti jo dalimi.

Jolita Matkienė

Kanklių atlikėja. Ansamblyje nuo 2023 m. Darbas man kaip šventė, kur kasdien skamba muzika, daina, šokiai. Tai vieta, kur galiu groti su puikiais muzikantais, semtis žinių, tobulėti. Muzikos meno mokiausi Šiaulių konservatorijoje, vėliau LMTA. Studijų metais su draugais subūrėme grupę „Basom“. Koncertavome įvairiose erdvėse Lietuvoje, Estijoje, Ispanijoje. Daug koncertų, konkursų, festivalių, projektų grojau duetu su kanklininke Aiste Bružaite. Išleidome kompaktinį diską „Paukščio sapnas“. Dirbu kanklių mokytoja B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Esu Dainų šventės Kanklių koncerto „Skambėkite, kanklės“ dalyvė ir dirigentė.

Rūta Raginytė

Lumzdelio atlikėja, aranžuotoja, natotekininkė ir orkestro koncertmeisterė. Ansamblyje nuo 1996 m. Lumzdelį į rankas paėmiau dešimties, prieš tai, tiesa, pareiškus, jog dūda tai nė už ką negrosiu, o Ansamblyje pradėjau dirbti besimokydama antrame LMA kurse, nors su pagyrimu baigiau sustiprintų tiksliųjų mokslų gimnaziją. Taigi – keistas tas gyvenimo humoras.

O Ansamblis – tarsi žaižaruojantis paveiksliukas besisukančiame kaleidoskope, sudėtas iš spalvotų stiklo gabaliukų – mūsų minčių, emocijų, džiaugsmų, skausmų, širdžių, darbų… Tie stiklo gabaliukai – netaisyklingų, keistų, netikėtų formų, aštriais kampais; jie byra, gludinasi, keičiasi, o gudriai sukonstruoti veidrodžiai ir nuolatinis judėjimas sukuria nepakartojamus ornamentus.

Viktoras Rimša

Tenorinės birbynės atlikėjas. Ansamblyje nuo 2019 m. Man ansamblis – progos pasirodyti scenoje. Esu atlikėjas, dirigentas ir pedagogas.

Ramunė Rimšienė (šiuo metu motinystės atostogose)

Kanklių atlikėja, grupės koncertmeisterė. Ansamblyje nuo 2019 m. Man šis ansamblis – tai kai daugybė talentingų žmonių susijungia ir kuria grožį pasauliui. Esu atlikėja, mokytoja, choro dainininkė, o laisvalaikiu kuriu vaikams kūrinėlius.

Žilvinas Rukas

Orkestro grupės artistas. Ansamblyje nuo 2007 m. Ansamblis – išsipildžiusi svajonė!

Stanislovas Stankūnas

Tenorinės birbynės atlikėjas. Ansamblyje nuo 1996 m. Beveik 8 metus buvau choro artistas, o nuo 2013 m. – orkestro artistas. Ansamblis – darbas, hobis, saviraiška. Ansambliečiai – antroji šeima.

Ramūnas Strolis

Orkestro grupės artistas ir asistentas. Ansamblyje nuo 1998 m. Darbo ansamblyje tikslas – kad iš nebūties atgimusi svajonė – melodingas lietuviškų instrumentų skambesys būtų daugelio pažintas ir laukiamas.

Evelina Sulikaitė

Orkestro artistė (skrabalai, perkusija). Ansamblyje nuo 2018 m. Ansamblis man yra bendruomenė. Pasiekimai: 2020 m. grojau Andrea Bocelli koncertuose Lietuvoje ir Latvijoje.

Eglė Taraškevičienė (šiuo metu motinystės atostogose)

Kanklių atlikėja. Ansamblyje nuo 2015 m. Ansamblis man ne tik darbas, bet ir vieta augti, tobulėti, gerai praleisti laiką bendraminčių kompanijoje. Taip pat dirbu mokytoja – ne tik pati koncertuoju, bet mokau ir vaikus groti kanklėmis.

Jokūbas Vaitelė

Birbynės atlikėjas. Ansamblyje nuo 2019 m. Ansamblis man yra vieta, kur galiu groti kartu su profesionaliais atlikėjais ir taip nors maža dalimi prisidėti prie ansamblio istorijos kūrimo.

Lijana Venslovienė

Kanklių atlikėja. Ansamblyje nuo 2019 m. Labai džiaugiuosi prisijungusi prie modernios, tobulėjančios, atviros naujovėms įstaigos. Taip pat dirbu pedagoginį darbą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, smagu, kad gautas žinias ansamblyje galiu perduoti naujoms kartoms.

Saulė Zadesenec

Kanklių atlikėja. Ansamblyje nuo 2021 m. Man ansamblis – tai puiki vieta, suteikianti galimybę džiuginti ne tik klausytojus, bet ir save koncertų gausa bei įvairove. Nuo vaikystės aktyviai dalyvauju koncertinėje veikloje, kanklių skambėjimu dalinuosi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio prestižinėse salėse, esu tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė. Kankliavimo meną ir meilę kanklėms diegiu Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje, kurią ir pabaigiau prieš pasirenkant profesionalaus muzikanto kelią. Gyvenu džiaugsmu muzikai ir jos puoselėjimu mylimu širdžiai instrumentu – kanklėmis.

Sonata Zavadskytė

Kontrabosinių kanklių atlikėja. Ansamblyje nuo 2016 m. Ansamblis – darbovietė, draugiškas kolektyvas orkestro grupėje. Magistro laipsnis, kontrabosinių kanklių grojimo įvaldymas.

Gintarė Želvytė

Kanklių atlikėja. Ansamblyje nuo 2019 m. Ansamblis man yra puiki vieta augti. Studijų metais taip pat dalyvavau įvairiuose konkursuose bei festivaliuose solo bei ansamblio kategorijose. Šiuo metu labiau koncentruojuosi į ansamblinį muzikavimą. Koncertinę veiklą tęsiu grodama ansamblyje bei kitose grupėse ir kolektyvuose.

 

 

Vadybos skyrius

Marija Tarasova

Kultūros projektų vadovė.

Ansamblyje nuo 2013 m. Kas man yra ansamblis? Meilė. Man garbė būti šio kolektyvo dalimi.

Ingrida Biletnikovaitė

Kultūrinės veiklos vadybininkė.

Ansamblyje nuo 2015 m. Ansamblis man – gyvenimo dalis.

Arūnas Šimeliauskas

Kultūrinės veiklos vadybininkas.

Ansamblyje nuo 2023 m. Iki tol 8-erius metus čia savanoriavau. Ansamblis man yra antri namai.

 

Komunikacijos ir rinkodaros skyrius

Greta Švedkauskė

Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Ansamblyje nuo 2019 m. Kadangi pati esu atlikėja ir visą gyvenimą augau su muzika, geresnės darbo vietos ir šalia esančios komandos neįsivaizduočiau. Čia galiu ne tik įgyvendinti kūrybiškiausias komunikacijos idėjas, bet ir susipažinti su talentingais atlikėjais, kūrėjais, įvairiausių sričių specialistais. „Lietuva“ – mano meilė, kuri su kiekvienu projektu stiprėja ir kuria velniškai didžiuojuosi.

Marija Šapokienė

Rinkodaros specialistė. Ansamblyje nuo 2024 m.

Lukas Šutovas

Jaunesnysis rinkodaros specialistas.

Ansamblyje nuo 2022 m. Ansamblis – man ne tik su saviraiška ir tobulėjimu neatsiejamas darbas, bet ir be galo šiltas, paslaugus ir visapusiškai nuostabus kolektyvas žmonių, kurie visiškai atsidavę savo sričiai.

 

 

Kiti administracijos darbuotojai

Robertas Žukas

Vadovo pavaduotojas. Ansamblyje nuo 2004 m. su pertraukomis.

Birutė Kapustienė

Administratorė.

Ansamblyje nuo 2023 m. Ansamblis – tai veržlių, talentingų ir įkvepiančių žmonių komanda!

Aušrinė Savaikė

Žmogiškųjų išteklių valdymo specialistė. Ansamblyje nuo 2024 m.

Modestas Jančiulis

Pastatymų skyriaus vedėjas ir šokių grupės artistas.

Ansamblyje nuo 2014 m. Šoku LNOBT operose ir operetėse: „Madam Baterflai“, „Figaro vedybos“, „Karmen“, „Idomenėjas“, „Sevilijos kirpėjas“, „Kandidas“, „Traviata“. Aktyvus Lietuvos Šaulių sąjungos narys. Nuo juokingo iki didžio – vienas žingsnis.

Modestas Milčius

Ūkio skyriaus vedėjas.

Šiose pareigose nuo 2022 m. Ansamblyje nuo 2012 m. ir ilgą laiką buvau šokėjų grupės artistas.

Kęstutis Baltrūnas

Pastatymų skyriaus vadybininkas.

Ansamblyje nuo 1980 m.

Regina Kijuc

Finansų ir apskaitos skyriaus vedėja.

Ansamblyje nuo 2009 m.

Agata Čaplinskaja

Finansų ir apskaitos skyriaus specialistė. Ansamblyje nuo 2018 m.

Eleonora Rynkun

Finansų ir apskaitos skyriaus specialistė. Ansamblyje nuo 2008 m.

Rita Baltrūnienė

Kostiumininkė.

Ansamblyje nuo 2015 m.

Laima Kimštienė

Kostiumininkė.

Ansamblyje nuo 2018 m.

Violeta Račinskaitė

Budėtoja, kurią galite sutikti pačią pirmą, atvykus į ansamblio patalpas.

Ansamblyje nuo 1979 m. – 33 metus dirbau kostiumininke, vėliau tapau budinčioji. Ansamblis man – pirmi namai.

Violeta Aukštkalnytė

Skalbėja.

Darbas ansamblyje prasidėjo tautinių instrumentų orkestre, grojant kanklėmis, pirmame pulte. Nuo 1979 m. iki 2019 m. – orkestro artistė. Šiuo metu skalbėja. Ansamblis LIETUVA – man visas gyvenimas!

Agata Zaicevienė

Ūkio skyriaus darbuotoja.

Ansamblyje nuo 2015 m. Ansamblis man yra ne tik darbas, bet kaip antri namai, kur mane pasitinka su šypsena.

Povilas Gaškas

Vairuotojas. Ansamblyje nuo 2023 m.