fbpx

Nacionalinių premijų įteikimo ceremonijoje – atsinaujinusio ansamblio „Lietuva“ pasirodymai

Nacionalinių premijų įteikimo ceremonijoje – atsinaujinusio ansamblio „Lietuva“ pasirodymai
Data:2024-02-14
Autorius: Ansamblis Lietuva

Vasario 14 d. Prezidentūroje šešiems šalies kūrėjams įteiktos 2023-ųjų metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos. Taip pat apdovanota Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatė dr. Daiva Vaitkevičienė. Iškilmėse išskirtinius pasirodymus atliko ansamblio „Lietuva“ choras bei orkestro atlikėjų duetas Ramunė ir Viktoras Rimšai.

Rašytoja Violeta Palčinskaitė premiją pelnė už vaizduotės žaismę kūryboje kelioms skaitytojų kartoms ir daugialypės patirties liudijimą memuaruose. Už kultūros paradigmas keičiančią kūrybą ir ilgalaikį poveikį šiuolaikiniam menui premija suteikta tarpdisciplininio meno kūrėjai Eglei Rakauskaitei. Fotomenininkė Violeta Bubelytė apdovanota už drąsą ir autoironiją fotografiniuose monospektakliuose apdovanota fotomenininkė Violeta Bubelytė.

Dailės istorikei, kritikei, parodų kuratorei prof. dr. Giedrei Jankevičiūtei premija skirta už visuomenės kritinės atminties formavimą tarptautinio kalibro knygomis ir parodomis. Už įspūdingą aktorystės diapazoną ir įtaigą teatre ir kine Nacionalinė kultūros ir meno premija skirta aktorei Rasai Samuolytei. Kompozitorius prof. Mindaugas Urbaitis apdovanotas už urbanistinę energiją ir minimalizmo grožį muzikos ir šokio scenose.

Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija už giluminius mitologinio pasaulėvaizdžio tyrimus, prigimtinės kultūros įprasminimą, puoselėjimą ir sklaidą įteikta dr. Daivai Vaitkevičienei.

Premijas laureatams įteikęs prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad kultūra ir istorija yra valstybės egzistencinis ir vertybinis pamatas, bei dėkojo šalies kūrėjams už didžiulį indėlį keliant kultūros vertę.

„Kaip ir daugelis šlovingų jūsų pirmtakų, savo darbais jūs reikšmingai papildote vertybes ir idealus, kurių kiekvienas gauname savo artimiausioje aplinkoje. Plėsdami mūsų vaizduotę, jūs nustatote orientyrus bei ribas kiekvieno iš mūsų asmeniniam veikimui, iš kurio randasi visuomenę ir valstybę palaikantys saitai“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas šalies vadovas.


Komentarai