75-metį švenčiantis ansamblis „LIETUVA“ plačiai atvėrė savo duris
75-ąjį kūrybinės veiklos jubiliejų švenčiantis ansamblis „Lietuva“ atvėrė savo namų duris visiems, besidomintiems tiek ansamblio veikla, tiek apskritai Lietuvos etnografine kultūra. Visą savaitę ansamblyje vyko edukacinės atvirų durų dienos „Su „Lietuva“ po Lietuvą“.
Tiek džiaugsmingo vaikiško klegesio ansamblio koridoriuose seniai beaidėjo. Darželių, mokyklų, vaikų namų bei dienos centrų vaikams ansamblis pristatė interaktyvią edukacinę programą, kurios tikslas buvo žaismingai pakeliauti po visus penkis Lietuvos etnografinius regionus ir pamatyti bei patirti mūsų krašto etnokultūros įvairovę.
Vaikai turėjo unikalią galimybę išgirsti po vienu stogu visas lietuviškas tarmes, kartu su ansamblio šokėjais pašokti suvalkietiškoj vakaruškoj, išmokti aukštaitiškų sutartinių, tradicinėse žemaitiškose užgavėnėse pasiausti, dzūkiškas minkles įminti, bei sudalyvauti kone šamaniškame rituale į tinklą viliojant pamario žuveles.
Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos mokytoja Inga Kalibaitienė pripažino, kad vangiai priėmę jos pasiūlymą apsilankyti ansamblyje, galiausiai vaikai buvo labai laimingi. „Taip, kaip sunku buvo ištempti savo ketvirtokus į šią ekskursiją, paskui taip pačiai buvo sunku juos išsivesti iš ansamblio. Vaikai liko tiesiog sužavėti, o įspūdžių buvo per akis,“ – pasakojo mokytoja.
Vaikai smalsiai matavosi tautines skrybėles ir karūnas, mynė mįsles, žaidė ratelius, žaidimus, šoko, dainavo, o tuo pat metu galėjo pažinti kiekvieno regiono tradicijas, papročius, pajausti žmonių būdo įvairovę, pamatyti autentiškus kiekvieno regiono kostiumus. Mažieji ansamblio svečiai galėjo patirti, kad vaikščioti su klumpėmis nėra taip paprasta, o jau ką kalbėti apie kojūkus, su kuriais ansamblio šokėjai ne tik vaikščioti, bet ir šokti moka. Turėjo galimybę pabandyti patys pagroti liaudies instrumentais, o atkakliausieji netgi ragą išdrįso papūsti.
Tai pirmasis tokio pobūdžio projektas ansamblyje, tačiau jau dabar aišku, kad tikrai ne paskutinis. Ko ne kasdien ansamblyje vyko po keletą renginių, kuriuose sudalyvavo beveik 600 vaikų ir suaugusiųjų. O šiems pradėjus dalintis įspūdžiais su savo kolegomis ir draugais, ansambliui nebeliko nieko kito, kaip dar vieną savaitę palaikyti savo namų duris atviras, kad visi norintieji turėtų galimybę pasisvečiuoti.
Vyresniems savo svečiams, senjorams bei žmonėms su spec. poreikiais, valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ pristatė programą „Kermošius“, kuri iš esmės turėjo ne tik edukacinį, bet ir socializacijos aspektą.
Vaida Peciukonė
8 652 88270
v.peciukone@ansamblis-lietuva.lt
Komentarai