fbpx

Ansamblio „Lietuva“ atlikėjai lankėsi Ukrainos vaikų dieninėje stovykloje

Ansamblio „Lietuva“ atlikėjai lankėsi Ukrainos vaikų dieninėje stovykloje
Data:2022-05-23
Autorius: Ansamblis Lietuva

Gegužės 21 d. ansamblio  „Lietuva“ atlikėjai dalyvavo dieninėje Ukrainos vaikų stovykloje, vykusioje Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre. Mažiesiems žiūrovams smagia ir žaisminga forma buvo pristatyta naujausia edukacinė programa „Lid lido, rad ralio“, kviečianti susipažinti su senovinės Lietuvos piemenėliais.

Nuotaikingoje programoje ansambliečiai kartu su vaikais išbandė ano laikmečio bendraamžių laisvalaikį, pomėgius ir lietuviškas tradicijas. Piemenukais ir tautiniais rūbais persirengę artistai pasakojo, ką seniau vaikai veikdavo kiekvieną dieną, kokius žaidimus žaisdavo, kokias daineles dainuodavo ir kokias melodijas grodavo savadarbiais instrumentais – netgi kokiais saldumynais smaližiaudavo. 

Lietuvos kaimo piemenukai pasidalino savo tradicijomis ir magiškomis šventėmis, kurias rūpestingai puoselėjo. Ukrainos vaikai taip pat žaidė senovinius piemenukų žaidimus, sužinojo raliavimo magiją, išmoko „starkavimo“, sakė oracijas ir lalavimus, grojo senoviniais mediniais instrumentais. Vaikučiai matavosi tokius senovinius apavus kaip vyžos, naginės, klumpės, netgi mokėsi vaikščioti kojūkais.

Daugiau informacijos apie stovyklos užsiėmimus ir kitą nemokamą pagalbą vaikams, atvykusiems iš Ukrainos, galite rasti čia: https://ukrainiankids.lt/lt/pagalba-vaikams/


Komentarai