fbpx

Ansamblio „Lietuva“ dovana neįgaliesiems

Ansamblio „Lietuva“ dovana neįgaliesiems
Data:2016-12-02
Autorius: Ansamblis Lietuva

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vakar vyko Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos paminėjimo šventė. „Esame drauge“ – taip konceptualiai vadinosi koncertas, kurio pirmojoje dalyje pasirodė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariai, o šventę vainikavo ansamblio „Lietuva“ programa „Gražiausi jubiliejinio koncerto fragmentai“.

Gruodžio 3-ąją pasaulyje minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Siekiant atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems bei jų integraciją visuomenėje, tądien JTO šalyse organizuojami tam skirti renginiai. Jau 22 metus iš eilės Lietuvos muzikos rėmimo fondas organizuoja šiuos koncertus, kurių globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė. Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ taip pat nebe pirmą kartą dalyvauja tokio pobūdžio renginyje, taip prisidėdamas prie labdaringos veiklos žmonių su negalia visuomenei.

Gražiausi visų laikmečių ansamblio aukso fondo kūriniai šiemet buvo tikra dovana šios šventės dalyviams ir sulaukė didžiulio pasisekimo. Pilnutėlė salė žiūrovų buvo tiesiog euforijoje. Žinomas dainas žmonės dainavo drauge, sukantis polkoms aplodismentais palaikė ritmą, o finalinį kūrinį „Mūsų dienos kaip šventė“ visa salė atsistojusi su palingavimais traukė vienu balsu. Lietuvos muzikos rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė džiaugėsi ansamblio pasirodymu, o pasibaigus koncertui neslėpė savo susirūpinimo, kuom reikės kitais metais pradžiuginti žiūrovus, kai šiemet ansamblis taip aukštai užkėlė kartelę…

Kartu su ansambliu „Lietuva“ koncerte keletą liaudies dainų atliko operos solistė Jovita Vaškevičiūtė. Tai nebe pirmas solistės pasirodymas kartu su ansambliu. Šventinėje programoje taip pat dalyvavo Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra” Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro skyriaus mišrus vokalinis ansamblis (vadovė Tamara Blažienė-Gaitanži), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai bei studentai.

 


Komentarai