fbpx

Ansamblis „Lietuva“ dėl pandemijos atšaukia net dvi programas

Ansamblis „Lietuva“ dėl pandemijos atšaukia net dvi programas
Data:2022-01-24
Autorius: Ansamblis Lietuva

Ansamblis „Lietuva“ dėl Covid-19 plitimo perkelia net dvi programas – sausio 26 d. Vilniaus rotušėje turėjusi įvykti koncerto „Bučinys iš Prancūzijos“ premjera perkeliama į kovo 15 dieną,  o suplanuotas teatralizuotos oratorijos „13“ turas Lietuvoje yra atšaukiamas. Taip siekiama užtikrinti atlikėjų ir žiūrovų saugumą. Šiuo metu ansamblyje nustatyta 10 Covid-19 susirgimo atvejų, dar keli atlikėjai laukia PGR testo tyrimų rezultatų. 

„Pastaruosius mėnesius statant oratoriją „13“ ansamblyje nuolat repetavo apie 100 atlikėjų. Tai didelė programa, kurioje be mūsų kolegų ir kviestinių solistų kartu dainavo ir choras „Vilnius“, styginiais instrumentais grojo Vilniaus universiteto kamerinis orkestras. Laimei, premjerą spėjome pristatyti Kaune ir Alytuje, tačiau mes visą tą laikotarpį jautėme įtampą. Kurį laiką pavyko apsisaugoti nuo Covid-19, keli kolegos susirgę izoliavosi, bet virusas vis dėlto paplito. Pakeisti susirgusių kolegų neturime kuo, be to, mūsų pareiga apsaugoti kitus komandos narius, todėl programas kuriam laikui perkeliame, kol situacija ansamblyje stabilizuosis. Labai atsiprašome visų, kurie dėl mūsų netikėtų repertuaro pokyčių priversti keisti savo planus“, – situaciją komentuoja ansamblio „Lietuva“ vadovė Edita Katauskienė. 

Kuriam laikotarpiui atšaukiama teatralizuota oratorija „13“, prognozuoti kol kas nedrįstama. Todėl visus norinčius atsiimti pinigus už bilietus, kviečiama kreiptis į bilietų platintojus bei užpildyti elektroninę pinigų grąžinimo formą. 

Laisvės gynėjams specialiai kurtą premjerą  žiūrovai šiemet išvydo tik Kaune ir Alytuje, o sausio 12 d. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje skambėjo koncertinė oratorijos versija. Tolimesni pasirodymai buvo numatyti sausio 28 d. Panevėžyje, vasario 8 d. Marijampolėje, vasario 11 d. Klaipėdoje ir vasario 18 d. Vilniuje. Numatoma, kad oratorija „13“ bus pakartotinai pristatoma  vėl minint Sausio 13-osios įvykius kitais metais.

„Liūdna, kad tenka atšaukti taip ilgai lauktas premjeras, tačiau šiuo atveju visi mūsų atlikėjai svarbūs ir reikalingi, be jų negalime atlikti suplanuotų programų. Tikimės kaip įmanoma greičiau sugrįžti į darbinį ritmą“, – apgailestauja ansamblio „Lietuva“ vyr. dirigentas dr. Egidijus Kaveckas. 

Tikimasi, kad kitos programos, numatytos nuo vasario antros pusės, galės vykti, kaip suplanuotos. Tuo tarpu prancūzų įkvėpta programa „Bučinys iš Prancūzijos“, Vilniaus rotušėje sukvietusi nemažą būrį ir užsienio svečių, iš sausio 26 d. perkeliama į kovo 15 d.

Sumažėjus sergamumui, ansamblis veiklą planuoja tęsti kitomis programomis – nuo vasario 25 d. performansu „Siūbuojanti žemė“ ir nuo kovo 25 d. koncertu su bardais „Dainuoju Tau gyvenimą“. 

Ansamblis „Lietuva“ nuoširdžiai atsiprašo už sukeltus nepatogumus, dėkoja už supratingumą ir prašo saugoti save bei artimuosius.


Komentarai