Ansamblis „Lietuva“ paramos Ukrainai koncerte pasirodys kartu su virtuozu Aleksėjumi Botvinovu

Ansamblis „Lietuva“ paramos Ukrainai koncerte pasirodys kartu su virtuozu Aleksėjumi Botvinovu
Data:2022-05-03
Autorius: Ansamblis Lietuva

Palaikyti kovojančius ir jau nukentėjusius mūsų brolius ir seses kviečiame į paramos Ukrainai koncertą „Après un rêve“, kurio metu bus renkamos lėšos nuo karo nukentėjusioms ir prievartą patyrusioms aukoms bei jų psichologinei pagalbai. Gegužės 13 d. 19 val. VDU didžiojoje salėje koncertuos žymus tarptautinio lygio pianistas, iš Odesos kilęs Aleksėjus Botvinovas kartu su valstybiniu ansambliu „Lietuva“.

Koncertas simboliškai pavadintas pagal prancūzų kompozitoriaus Gabrielio Fauré kūrinį „Après un rêve“, kas lietuviškai reiškia „Nubudus iš sapno“. Renginį organizuoja Andrejaus Sacharovo demokratijos tyrimų plėtros centras.

„Dabartinė situacija pasaulyje primena baisų slogų sapną. Norisi, kad visi iš jo kuo greičiau pabustų. Tikime, kad taip ir bus. Šiuo koncertu siekiame, kad tiek ukrainiečiai, tiek juos į savo namus priėmę lietuviai nors vieną vakarą galėtų pamiršti karo sunkumus, pabūti kartu ir atsipalaiduoti, paklausyti puikios klasikinės muzikos“, – sako minėto centro vadovas prof. Robert van Voren.

Paramos koncertas skirtas Lietuvoje jau gyvenantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos ir juos priglaudusiems lietuviams bei prisidedantiems savanoriams. Į renginį jie kviečiami nemokamai, visi kiti kviečiami įsigyti bilietus (www.kakava.lt). Už bilietus gautos pajamos bus aukojamos Ukrainai.

Koncerte „Après un rêve“ pasirodysiantis virtuozas Aleksėjus Botvinovas su Sacharovo centru bendradarbiauja jau ne pirmus metus, tik šiemet ši draugystė įgauna visai kitų prasmių. Klasikinės muzikos gerbėjai vertina Botvinovą kaip vienintelį pianistą pasaulyje, kuris sudėtingąsias Bacho „Goldbergo variacijas“ yra atlikęs daugiau kaip 300 kartų. Dėl to jis buvo įtrauktas į rekordų knygą.

Pianistas iš Ukrainos savo koncertus yra surengęs daugiau kaip 45 šalyse. Taip pat yra tapęs laureatu C. Schumanno ir J. S. Bacho konkursuose Vokietijoje bei S. Rachmaninovo konkurse Maskvoje. Jo koncertai įvairiose pasaulio scenose lydimi gausių ovacijų. Kaune, VDU Didžiojoje salėje jis atliks ukrainiečių kompozitorių Valentino Silverstrovo, Miroslavo Skoryko, Alemdaro Karamanovo, taip pat Frédérico Chopin‘o, Johanneso Brahmso ir Jano Freidlino kūrinius.

Kūrinį „Après un rêve“ Aleksėjus Botvinovas atliks kartu su ansamblio „Lietuva“ soliste Dovile Kazonaite (sopranas).

Kartu paramos koncerte dalyvaus ansamblis „Lietuva“, savo naujausiomis programomis atskleidžiantis gyvą šalies istoriją ir kaip niekad svarbų tautos tapatumą. Per skirtingų muzikos žanrų samplaiką, unikalius šokio, muzikos ir teatro pastatymus ansamblis nuolat ieško novatoriško tautinės muzikos skambesio.

Pirmiausiai žiūrovai išgirs „Lietuva“ atliekamus orkestro kūrinius iš prancūzų įkvėptos programos „Bučinys iš Prancūzijos“. Tai Georges Bizet, Leo Delibes, Claude Debussy ir Maurice Ravel (vieno iš Gabrielio Fauré mokinių) kūriniai. Kartu solines partijas atliks sopranai Dovilė Kazonaitė ir Ilona Pliavgo, šokio solo – Aušra Krasauskaitė. Vyr. dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas.

Taip pat ansamblis „Lietuva“ atliks kūrinius chorui iš koliažinės operos „Mažvydas“ (rež. Kęstutis Jakštas, libret. aut. Arnas Ališauskas, kompoz. Jonas Jurkūnas). Prie choro prisijungs ir žinomas aktorius, atlikėjas, pagrindinį „Mažvydo“ vaidmenį įkūnijęs Giedrius Arbačiauskas. Renginį vainikuos bendras ansamblio ir Aleksėjaus Botvinovo ukrainietiškas kūrinys.

Paramos Ukrainai koncertą „Après un rêve“ savanoriavimo pagrindu ves laidų vedėjas Richardas Jonaitis ir ukrainietė Kira Bozhevska, atlikėjai taip pat pasirodys be atlygio.

Viso renginio metu ir po jo bus galima aukoti per Aukok.lt. Aukoti galima ir per bilietų platintoją. Surinktos lėšos bus skirtos teikti psichologinę pagalbą Ukrainos gyventojams, kurie nukentėjo nuo karo ir susiduria su panikos atakomis, psichologinėmis traumomis, mintimis apie savižudybę bei depresija (pagalba bus teikiama visiems su agresija, prievarta ir kitais sunkumais susidūrusiems suaugusiems bei vaikams).

Ukrainoje jau veikia „samopomošč“ psichologinės pagalbos programa, prie kurios prisideda ir lietuviai. Programos įgyvendintojai mato, kokia ji aktuali ukrainiečiams ir primena, kad karo sukeltas traumas reikia gydyti ne tik dabar, bet su jomis teks dirbti dar ilgą laiką karui pasibaigus.

Nemokami bilietai ukrainiečiams ir jiems padedantiems: https://bit.ly/37WXRCp Bilietus įsigyti ir aukoti galima čia: https://bit.ly/3873MVj

 


Komentarai