Ansamblis „Lietuva“ žiūrovus nustebino savo nauju įvaizdžiu

Ansamblis „Lietuva“ žiūrovus nustebino savo nauju įvaizdžiu
Data:2018-10-28
Autorius: Ansamblis Lietuva

Su nauja programa šį rudenį startavęs Valstybinis ansamblis „Lietuva“ savo nuolatinius žiūrovus nustebino neįprastu įvaizdžiu. Kartu su folkroko grupe „Žalvarinis“ sukūrę bendrą projektą „Švęskime laisvę“, ansamblis scenoje juda ne sau įprastu liaudies ritmu, o labiau šiuolaikiškai, naudodami modernaus šokio elementus. Tokių ir dar daugiau pokyčių Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ žada ir kitose savo programose, tiesa, išsaugodamas ir savo paveldą, kitaip vadinamą aukso fondu.

„Lietuva ir Žalvarinis – jėga! Ačiū už profesionalumą, naujus ir neišdildomus įspūdžius, laiką, bendrystę ir nuostabų renginį, kurį turėjome progą išvysti. Labai estetiškas ir naujas būdas švęsti lietuvybę!“, – tokiais ir panašiais komplimentais ansamblio atlikėjus ir grupę „Žalvarinis“ po pasirodymo apipylė Ignalinos ir Alytaus žiūrovai.

„Įvertinimai labai malonūs, juolab, kad šiek tiek rizikuojame  – ansamblį juk dauguma pripratę matyti kiek kitokį.  Pagrindinė idėja buvo publikai parodyti ne senąjį kultūrinį paveldą, o šiuolaikiškus tautinius šokius. Džiaugiuosi, kad kuriant naują programą, mano ir šokėjų nuomonė sutapo. Neįprastai daug judesio teko ir ansamblio chorui. Mūsų bendros pastangos į pasirodymus įnešė šiuolaikiškumo, o bendras vaizdas, kurį naujoje programoje išvydo žiūrovai, negalėjo likti nepastebėtas. Ankstesnių ir naujosios programos skirtumai akivaizdūs“, – po premjeros kalbėjo režisierius ir choreografas Donatas Bakėjus.

„Švęskime laisvę“ programos choreografas įsitikinęs, kad inovatyvus požiūris į pasirodymus turėtų patikti ir jaunesnei auditorijai. To ir buvo siekiama, kai buvo sumanyta šią programą sukurti specialiai Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Naujas įvaizdis

Naujame sezone „Lietuva“ demonstruoja ne tik šiuolaikiškus tautinius šokius. Ansamblio veidas atsinaujino iš esmės – be profesionalumo ir tautinio identiteto „Lietuva“  žada išsiskirti veržlumu ir išskirtiniais, vis kokybiškesniais projektais.

Gerbėjų akiai teks įprasti ir prie naujojo ansamblio ženklo, simbozuojančio keturlapį dobilą, nuspalvintą Lietuvos trispalvės spalvomis. Kiekvienas stilizuoto dobilo lapelis turi jam priskirtą reikšmę: tikėjimą, viltį, meilę ir sėkmę. Per vidurį esanti kanklių gėlytė yra muzikos ir šokių simbolis, kuriantis užuominą į vieną seniausių lietuvių liaudies styginių muzikos instrumentų. Šis simbolis atspindi ansamblio veiklos specifiką, kartu atrodydamas šiuolaikiškai, o viso logotipo judesio motyvai perteikia nuolatinį sukimąsi, judėjimą į priekį bei kūrybiškumą.

Pristato naujas programas

„Džiaugiamės galėdami pasiūlyti daug naujovių. Naujas požiūris vyrauja tiek šio rudens, tiek būsimų sezonų pasirodymuose. Kuriame vis įdomesnes programas keleriems metams į priekį. Rudenį pradėjome su lengva pakilia programa „Švęskime laisvę“ ir „Žalvariniu“, o vėliau pasiūlysime meniškas ir vis įdomesnes, bet kartu ir sudėtingesnes programas. Džiaugiamės, kad pagaliau Kultūros ministerija mus išgirdo ir sudarė galimybes investuoti į visiškai naujus autorinius kūrinius, dirbti su garsiais kompozitoriais, choreografais ir režisieriais“, – sako valstybinio ansamblio vadovė Edita Katauskienė.

Dar šį koncertinį sezoną, pavasarį, ansamblis pristatys naujo skambesio misteriją „Dievų ženklai“. Tai bus visiškai naujas kūrinys, kuriam muziką rašo garsūs kompozitoriai Linas Rimša ir Aras Žvirblys. Misterijoje persipins autentiškos archaiškos dainos, sutartinės ir žiniuonių bugnų gaudesys bei šiuolaikinė elektroninė muzika, o ansamblio žiūrovai išvys ne įprastą liaudišką, o modernų šokį. Scenografijai pasitelkiamos novatoriškos technologijos, sukuriančios trimatį vaizdą.

Žiemą ansamblis „Lietuva“ pakvies ir į klasikinės muzikos koncertą liaudies instrumentais, kuris planuojamas Valdovų rūmuose. Jis kartą jau buvo pristatytas Vilniaus taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, kur sulaukė aukštų įvertinimų iš užsienio svečių.

Kitam koncertiniam sezonui jau dėliojama bendra ansamblio ir bardų programa, kartu su dainuojamosios poezijos atlikėjais Olegu Ditkovskiu, Gediminu Storpirščiu ir Sauliumi Bareikiu. Tuo pačiu laikotarpiu „Lietuva“ pakvies į šokio spektaklį „Dėdės ir dėdienės“, skirto Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Valstybinis ansamblis „Lietuva“ kviečia visus artimiau susipažinti su atsinaujinančia veikla, o pirmiausia apsilankyti  artimiausiuose „Švęskime laisvę“ koncertuose su folkroko grupe „Žalvarinis“.

Lapkričio 22 d. 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre

Lapkričio 24 d. 18:00 val. – Nacionaliniame Kauno dramos teatre

Lapkričio 30 d. 19:00 val. – Klaipėdos žvejų rūmuose

Gruodžio 9 d. 19:00 val. – Vilniaus koncertų salėje „Compensa“

Bilietus platina www.bilietai.lt


Komentarai