fbpx

Edukacinė programa „Tautos drabužiai žmogų puošia“

Edukacinė programa „Tautos drabužiai žmogų puošia“
Data:2017-03-01
Autorius: Ansamblis Lietuva

Šiandien Lietuvoje nebėra vietovių, kurių gyventojai vis dar vilkėtų senaisiais tradiciniais šventadieniais drabužiais. Liaudies kostiumo grožį perėmė tautinis kostiumas, tapęs ne tik svarbiu tautos simboliu, bet ir lietuvį puošiančiu šventiniu drabužiu.

Ar pažįstate savo tautos tradicinį kostiumą? Ar žinote, kokios spalvos, raštai, kokios detalės būdingos atskirų etnografinių regionų drabužiams? O kaip gi gaminamas mūsų tautinis kostiumas?

Į šiuos klausimus jums pasirengę atsakyti Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ artistai, kurie pristato Tautinio kostiumo metams skirtą edukacinę programą „Tautos drabužiai žmogų puošia“. Ansamblis išradingai, muzikaliai ir žaidybiškai nutapys Lietuvos tautinio kostiumo paveikslą, pakviesdamas įvairaus amžiaus moksleivius kartu su Palangos Juzės prototipu „Vilniaus Juze“ keliauti po Lietuvą ir skirtingų regionų kultūriniame pavelde ieškoti įkvėpimo ateities lietuvio drabužių kolekcijai. Interaktyvios edukacinės programos dalyviai sužinos, kokio regiono kostiumui būdingos tautinės vėliavos spalvos, kurioje Lietuvos dalyje kostiumai buvo patys prabangiausi, kiek sveria naminio audimo medžiaga sijonui, koks aukštaitiško nuometo ilgis, kiek skarų ryšėdavo žemaitės, kokią avalynę lietuviai nešiojo žiemą ir vasarą, kuo galvą dengė netekėjusios merginos ir šeimą sukūrusios moterys, kiek tūkstančių karoliukų sumezgama į riešines, kas yra žičkai, galionas, kalpokas, delmonas, kykas ir daug kitų paslapčių, susijusių su tautinio kostiumo dėvėsena. Moksleiviai turės galimybę išmokti liaudies dainų, šokių, žaidimų, ratelių, kurie primins senuosius drabužių ir apavo gamybos būdus – siūlų verpimą, vijimą, audimą, juostų pynimą, batsiuvystę ir kt. Smagias užduotis vaikai ras Motiejaus Valančiaus aprašyto personažo „Palangos Juzės“ atsiųstame laiške – norintys galės ir pasivaržyti. Varžytuvėse pralaimėjusiųjų nebus – visi dovanų gaus po dubenėlį žinių, smagios patirties, puikios nuotaikos ir kaupą gerų emocijų!

Parengė Loreta Sungailienė

 

Gegužės 22 – 26 d. 10 ir 12 val. ansamblio patalpose

Programos trukmė: 45 min.

Bilieto kaina: 2 EUR

Kviečiame mokytojus ir tėvelius iš anksto rezervuoti bilietus, pasirenkant patogią datą ir laiką. Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 5) 210 5097 arba el.paštu ingrida@ansamblis-lietuva.lt


Komentarai