G. Arbačiauskas apie pagrindinį Mažvydo vaidmenį: „Tokiems žmonėms irgi skauda“

G. Arbačiauskas apie pagrindinį Mažvydo vaidmenį: „Tokiems žmonėms irgi skauda“
Data:2020-03-10
Autorius: Ansamblis Lietuva

Tremtis, mylimo žmogaus ilgesys ir savęs ieškojimas – su tokiu herojumi susitapatina aktorius ir dainininkas Giedrius Arbačiauskas. Įkūnydamas Mažvydą muzikiniame spektaklyje „Mažvydas“, jis bando suprasti, ką iš tiesų reiškia sunkūs sprendimai ir išgyvena tai, ką patirtų bene kiekvienas mūsų.

„Šioje dramoje jis daug aukoja savo gyvenimo, jam tenka didžiuliai pasirinkimai, kuriuos atlikęs jis yra nelaimingas. Kartais mes pasirenkam, kas mums atrodo svarbiau, bet laikui bėgant suvoki, kad labai trūksta to, ko atsisakei. Vis dėlto Mažvydas išlieka nepalaužtas ir ilgainiui atsitiesia“, – pasakoja Giedrius. 
Nors šis lietuviškos raštijos pradininko personažas yra nelengvas, jis padeda G.Arbačiauskui atskleisti savo aktorinę patirtį ir dar giliau save pažinti.

„Prisiliesti prie tokio žmogaus, tokios medžiagos yra didžiulė dovana. Mes kalbame apie žmogiškumą, apie mūsų santykį su Dievu, mūsų kalbą ir savastį, iš kur mes atėjom ir kur einam, kaip galų gale tai išsaugoti. Tai galimybė pasitikrinti savo aktorinį bagažą ir pasinaudoti visomis tomis paletės spalvomis, kurias esu sukaupęs. Ne visada tenka sulaukti tokių vaidmenų.“

Koliažinės operos „Mažvydas“ premjera pagal Justiną Marcinkevičių – kovo 11 d. Vilniuje, „COZY by Siemens arena“, minint Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį ir 90-tąsias Just. Marcinkevičiaus gimimo metines.  

Išgirskite G.Arbačiausko atvirą pokalbį ir pamatykite „Mažvydo“ pastatymo užkulisius. 

 
 
Muzikiniame spektaklyje „Mažvydas“ pagrindinius vaidmenis atlieka būrys žinomų veidų: Martyną Mažvydą – Vladas Bagdonas ir Giedrius Arbačiauskas pakaitomis, Mažvydo mylimąją Mariją – dainininkė Monika Marija, sūnų Kasparą – Mantas Jankavičius ir ateityje pasirodysiantis Rokas Spalinskas, Mažvydo posūnį Kristupą – Rokas Laureckis, o Mažvydo žmonos Benignos vaidmenį pakaitomis atlieka operos primadonos Jovita Vaškevičiūtė ir Joana Gedmintaitė. Kitus koliažinės operos veikėjus įkūnija projekto sumanytojai – valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ atlikėjai.  

Koliažinės operos „Mažvydas“ režisierius – Kęstutis Jakštas. Libreto autorius – Arnas Ališauskas. Muzikinio spektaklio kompozitorius – Jonas Jurkūnas.  

Po premjeros Vilniuje muzikinis spektaklis „Mažvydas“ bus rodomas Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Mažeikiuose ir Palangoje. 

REPETICIJOS:


Komentarai