Gedulo ir vilties dienai atminti – sakralinės muzikos koncertas „Lux Aeterna“

Gedulo ir vilties dienai atminti – sakralinės muzikos koncertas „Lux Aeterna“
Data:2021-05-28

  Gedulo ir vilties dienai atminti kviečiame į ansamblio „Lietuva“ premjerą „Lux Aeterna“. Birželio 14 d. 18:30 val. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje ir birželio 19 d. 12:00 val. Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje skambės sakralinės muzikos programa, prisodrinta šviesaus skambesio bei profesionalų pripažintų kūrinių. Koncertą atliks valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras ir orkestras kartu su talentingomis solistėmis Dovile Kazonaite (sopranas) ir Aiste Benkauskaite (mecosopranas).

  „Lux Aeterna“ išvertus į lietuvių kalbą reiškia Amžinąją šviesą. Šioje programoje ji skirta žuvusiems tremtyje, kartu simbolizuojant viltį ir tikėjimą, jog tokie istoriniai įvykiai nebesugrįžtų. Šviesa mus lydi maldos žodžiuose – „Ir amžinoji šviesa jiems tešviečia“. 

  Premjeros sumanytojas, „Lietuvos“ orkestro vadovas ir dirigentas dr. Egidijus Kaveckas įsitikinęs – laukia emociškai stiprus koncertas. 

  „Kiekvienas kūrinys turi savo istoriją. Tam tikra prasme jos rezonuoja su minima data, prisimenant netektis. Pavyzdžiui, kompozitoriaus V. Augustino „Lux Aeterna“ – kada gi nušvinta amžinoji šviesa? Muzikiniais garsais vaizduojama, kaip mirties akimirką žmogaus siela palieka kūną, kaip priešinasi materialaus pasaulio traukai ir galiausiai ją įveikia. Kitas kompozitorius G. B. Pergolesi kūrinį „Stabat Mater“ parašė būdamas labai jaunas, vos 26-erių, deja, tuo metu jau sirgo sunkia liga, dėl kurios netrukus ir mirė. Jo religinėje kantatoje Marija išgyvena skausmą, matydama savo sūnaus Jėzaus kančias. Paradoksalu, bet abiejų kūrinių muzika šviesi, viltinga – kaip ta amžinoji šviesa. Bus jautru ir gyva.“

  Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – visa šalis minės 80-ąsias tremties pradžios į Sibirą metines. 

  Koncertų dalyvių skaičius ribotas. Prašome atvykti su apsauginėmis veido kaukėmis ir laikytis visų saugumo reikalavimų.

  Renginys yra nemokamas!

   

  KŪRYBINĖ KOMANDA:

  Atlikėjai – valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras ir orkestras

  Solistės – sopranas Dovilė Kazonaitė ir mecosopranas Aistė Benkauskaitė

  Ansamblio „Lietuva“ dirigentas ir orkestro vadovas – dr. Egidijus Kaveckas

  Kompozitoriai – Vaclovas Augustinas ir Giovanni Battista Pergolesi

  Aranžuotojas – Vladimiras Konstantinovas

  Choro vadovas – Algimantas Kriūnas

  Meno vadovas – Giedrius Svilainis

  Ansamblio „Lietuva“ vadovė – Edita Katauskienė

   


  Komentarai