fbpx

Kalėdinė pasaka „KAIP VILKAS UODEGĄ PRIŠALO“

Kalėdinė pasaka „KAIP VILKAS UODEGĄ PRIŠALO“
Data:2016-11-28
Autorius: Ansamblis Lietuva

Ansamblis „Lietuva” savo mažuosius žiūrovus šiemet pradžiugins kalėdine pasaka „Kaip vilkas uodegą prišalo“. Tai muzikinis spektaklis vaikams pagal to paties pavadinimo lietuvių liaudies pasaką, kurią ansamblio atlikimui šiuolaikiškai adaptavo žinomas lietuvių rašytojas Liudvikas Jakimavičius.

Tradicinė lietuvių liaudies pasakų ketveriukė – lapė, vilkas, kiškis ir ožka šiuokart visai netradiciškai aiškinsis amžinąsias jų nesantaikos priežastis. Kaip ir dera pasakose, sukdama savo uodegą, gudrioji lapė įpainioja visus į klampią istoriją, suklastodama „pasaulinį kriminalą“. Nenorėdama dalintis savo laimikiu, ji „pamoko“ vilką, kaip galima prisigaudyti žuvies tiesiog įmerkus uodegą į eketę. O pati tuo metu nubėga pas gamtos apsaugos kontrolės inspektorių kiškį ir suvaidina milžinišką dramą apie „miškui gręsiančią ekologinę nelaimę“. Mat vilkas, atseit, dergiąs eketėn…

Šis pastatymas žaismingas „skaniomis“ humoristinėmis situacijomis, intriguojantis netikėtais siužeto posūkiais, įkvepiantis džiaugsminga muzika, dainomis ir šokiais.  Spektaklyje dalyvauja ansamblio „Lietuva“ šokėjai, choro artistai bei liaudies instrumentų orkestras. Scenografiją ir kostiumus spektakliui kūrė Jurgita Jankutė – Mirinavičienė.

Po spektaklio tikras lietuviškas Kalėdų Senelis Kalėda pakvies vaikus autentiškiems advento rateliams, žaidimams bei kitokiems artėjančių Kalėdų džiaugsmams patirti. Tai į šventinį rūbą įvilkta savotiška edukacinė programa, kurioje interaktyviomis priemonėmis vaikai bus supažindinami su advento laikotarpį lydinčiais lietuvių liaudies papročiais bei tradicijomis.

Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vaikiškų spektaklių populiarumą dažniausiai lemia gyvas atlikimas – juose grojama tikrais tautiniais instrumentais – birbynėmis, kanklėmis, skrabalais ir kt., tradicinį skambesį paįvairinant šiuolaikiškomis muzikinės išraiškos priemonėmis. Spektakliuose subtiliai įpinami liaudies dainų ir šokių motyvai, taip siekiant ugdyti tautiškumą bei puoselėti meilę liaudies menui neformaliu būdu.

Spektakliai vyks gruodžio 13 – 23 d. 10:00, 13:00 ir 15:30 val. ansamblio „Lietuva“ patalpose (Panerių g. 39, Vilnius).

Skubėkite rezervuotis Jums patogią datą ir laiką tel. (8 5) 210 5097 arba el. paštu ingrida@ansamblis-lietuva.lt


Komentarai