Kovo 11 d. „Mažvydo“ premjeroje V. Bagdoną keis G. Arbačiauskas

Kovo 11 d. „Mažvydo“ premjeroje  V. Bagdoną keis G. Arbačiauskas
Data:2020-03-10
Autorius: Ansamblis Lietuva

Ruošiantis muzikinio spektaklio „Mažvydas“ generalinei repeticijai paaiškėjo, kad dėl pertemptų balso stygų kovo 11 d. Vilniaus premjeroje Vladą Bagdoną keis aktorius Giedrius Arbačiauskas. Pagrindinį herojų Mažvydą turėjęs įkūnyti V.Bagdonas apgailestauja, kad dėl tokio laikino sveikatos sutrikimo nebegali pasirodyti scenoje, tačiau greitu metu žada sugrįžti į „Mažvydo“ spektaklius kituose Lietuvos miestuose.

„Mano balsas turbūt nesusitvarkė su repeticijų intensyvumu. Sunegalavo stygos, balsui reikia atvangos – taip pasakė ir gydytojai. Kurį laiką turiu pabūti ramybėje, per jėgą tokio kūrinio neįveiksi. O su projektu tikrai nesiskiriu, atsigavęs vėl grįšiu ir stosiu prie muzikinės partitūros“, – teigia V.Bagdonas ir premjeroje kaip žiūrovas žada palaikyti visą komandą.

Aktorius džiaugiasi, kad su juo pagrindiniame vaidmenyje visuomet kartu pasiruošęs Giedrius. Vladas neabejoja savo kolegos talentu bei atkaklumu, ypač tuomet, kai neplanuotos aplinkybės susiklosto visai kūrybinei grupei. 

„Giriu Giedrių už darbštumą. Man tikrai patinka jo balsas ir jam lengvai pasiekiama tai, kas parašyta natose. Giedrius puikiai padaręs šitą vaidmenį, žiūrovai jį įvertins ir pasakys ačiū“.

Kartu patyrė premjerinį laukimą

Vilniuje Mažvydą įkūnysiantis G.Arbačiauskas į pasikeitusius planus reaguoja ramiai, bet atsakingai.

„Dubleris tam ir reikalingas, kad būtų pasiruošęs keisti. Operoje irgi visada sėdi dubleris, pasiruošęs keisti užkimusį ar stygas pertempusį solistą. Tokia jau praktika. Su Vladu ruošėmės vienodai, kartu patyrėme premjerinį laukimą, aš irgi laukiau tos virpančios akimirkos, tik ji atėjo anksčiau nei planuota. Bus laikas, kai sulauksime Vlado, o dabar šią užduotį tenka atlikti man. Jaučiu atsakomybę, bet iš V.Bagdono esu pasisėmęs daug patirties ir įkvėpimo“. 

Koliažinės operos režisierius Kęstutis Jakštas sako, kad abu Mažvydą įkūnijantys aktoriai yra vienodai stiprūs ir pasiruošę geriausiam rezultatui.

„Premjera nuo to niekaip nepasikeis. Viskas abiejų aktorių surepetuota ir sustatyta, jie yra lygiaverčiai šio vaidmens atlikėjai. Labai gaila, bet Vlado mes negalim išleisti į sceną, juolab, kad tai žinomas aktorius ir jam reikėtų pasaugoti save“, – situaciją komentuoja režisierius.

„Mažvydo“ spektaklyje kovo 11 d. Vilniuje, „COZY by Siemens arena“ pagrindinius vaidmenis atliks ir daugiau žinomų veidų: Mažvydo mylimąją Mariją – dainininkė Monika Marija, sūnų Kasparą – Mantas Jankavičius, Mažvydo posūnį Kristupą – Rokas Laureckis, o Mažvydo žmonos Benignos vaidmenį – operos primadona Jovita Vaškevičiūtė. Kitus koliažinės operos veikėjus įkūnija projekto sumanytojai – valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ atlikėjai.  

Pirmą kartą ansamblio „Lietuva“ istorijoje skambės jungtinis liaudies instrumentų ir simfoninis orkestras, kuriam diriguoja dr. Egidijus Kaveckas. Tarp gražiausių arijų skambės didžiulio dėmesio sulaukęs Mažvydo ir jo mylimosios Marijos duetas „Dabar ir visados“.  

Priminimas dėl saugumo 

Renginio organizatoriai primena, kad žiūrovų saugumas – pats svarbiausias dalykas, todėl visada pasirengę greitai reaguoti į nenumatytus atvejus. Dar prieš paskelbiant specialistų rekomendacijas, „Siemens arenos“ erdvėse jau buvo imtasi priemonių dėl griežtesnės švaros palaikymo ir paviršių dezinfekavimo.  

Organizatoriai taip pat primena, kad arenoje iškabinti nurodymai bei instrukcijos, kaip tinkamai pasirūpinti savo higiena ir kuo dažniau plauti rankas. Paraginkite šių instrukcijų laikytis ir kartu atvykusius asmenis.  

Jeigu pajautėte bet kokius kvėpavimo takų infekcijos ar kitus peršalimo ir gripo simptomus, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja vengti masinių renginių ar juos atidėti vėlesniam laikui. Informuojama, kad renginių lankytojai patys atsakingi už savo sveikatos saugumą. 

Po Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtos premjeros Vilniuje koliažinė opera „Mažvydas“ bus rodoma Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Mažeikiuose ir Palangoje.  

Projektą globoja J.E. Prezidentas Valdas Adamkus 


Komentarai