Kviečiame stebėti „Šoka Lietuva 2021“ apdovanojimų transliaciją!

Kviečiame stebėti „Šoka Lietuva 2021“ apdovanojimų transliaciją!
Data:2021-04-23
Autorius: Ansamblis Lietuva

Tarptautinę šokio dieną kviečiame paminėti kartu – jau balandžio 29 d. 19 val. įvyks nuotolinė projekto „Šoka Lietuva 2021“ transliacija (ansamblio „Lietuva“ Facebook ir YouTube paskyrose). Jos metu apdovanosime geriausius tautinių šokių kolektyvus, o žiūrovams priminsime, kaip stipriai mus, lietuvius, gali suvienyti šokis ir muzika!

Valstybinis ansamblis „Lietuva“ tęsia gražią tradiciją ir jau ketvirtąjį kartą kviečia dalyvauti sceninių lietuvių liaudies šokių konkurse. Šiemet dalyvių laukia išskirtiniai pokyčiai – konkursas vyks nuotoliniu būdu, o šokių kolektyvai varžysis ne tik moksleivių, bet ir vyresniųjų amžiaus kategorijose. „Šoka Lietuva 2021“ organizatoriai atskleidžia dar vieną žinią – pirmą kartą šokių konkurse laukiami ne tik Lietuvos, bet ir užsienio lietuvių kolektyvai iš viso pasaulio.
 
„Gaila, kad šį kartą neteks gyvai pamatyti visų šokėjų degančių akių, jaudulio, tautinio kostiumo grožio… Bet pasižiūrėkime iš pozityvios pusės – dėl virtualaus formato kviečiame ne tik vaikus, bet ir įvairaus amžiaus ansamblius, pasaulio lietuvius. Konkursas sujungs po visą pasaulį išsibarsčiusius ir tautinį šokį pamilusius kolektyvus“, – pasakoja Edgaras Suprunas, ansamblio „Lietuva“ vyr. baletmeisteris ir šokių grupės vadovas.
 
Šiemet dalyvius vertins kompetentinga ekspertų, savo srities profesionalų komanda: komisijos pirmininkė prof. Laimutė Kisielienė, Leokadija Dabužinskaitė, prof. dr. Vidmantas Mačiulskis, Roberta Macelienė, Margarita Tomkevičiūtė, Giedrius Svilainis ir Edgaras Suprunas. Dalyvius gali nustebinti ir papildomos nominacijos už išskirtinius pasirodymus.
 
„Vadovai su šokėjais, tikiuosi, atrinks patį mylimiausią, gražiausiai sušoktą šokį. Tai skatins bendravimą, diskusijas ir planų ateičiai kūrimą. Tikimės atrasti ir talentingus vadovus, kurių sukurti nauji šokiai papildys lietuviško šokio repertuarą. Noriu padėkoti Mokytojams, kurie nuo mažens skiepija meilę mūsų šalies tradicijoms, papročiams, šokiams ir dainoms. Pagarba ir vaikams, jų tėveliams. Be jų nebūtų savo šaliai atsidavusių žmonių, tautinio šokio tęstinumo, tradicijų išsaugojimo“, – sako E. Suprunas.
 
Dalyviai iki balandžio 12 d. buvo kviečiami pildyti paraišką bei atsiųsti vieną savo šokio vaizdo įrašą (daugiau informacijos – konkurso nuostatuose). Kiekvienos amžiaus kategorijos nugalėtojai, pelnę „Šoka Lietuva 2021“ laureato vardą, bus skelbiami Tarptautinę šokio dieną – balandžio 29 d. virtualios ceremonijos būdu. Nugalėtojų laukia organizatorių įsteigti prizai. 
 
2019 m. į šokio sūkurį įtraukęs projektas „Šoka Lietuva“ buvo vainikuotas koncertu, skirtu lietuvių liaudies sceninio šokio pradininko, kūrėjo, ansamblio „Lietuva“ šokėjo ir baletmeisterio Juozo Lingio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Tuomet į Šokio teatrą Vilniuje sugūžėjo net 300 dalyvių iš visos Lietuvos – nuo konkurso laureatų iki tokių kolektyvų kaip VU dainų ir šokių ansamblis, KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“, liaudiškų šokių grupė „Girėnai“ iš J. Lingio gimtojo Šakių rajono ir kiti.

„Tai buvo nuostabi, neįkainojama patirtis, atsakomybės ir pasididžiavimo jausmas. Iš Vilniaus parsivežėme daug emocijų ir įspūdžių“, –  susižavėjimo neslėpė daugelis atvykusių į liaudies šokių konkursą.

Jaunučių grupėje nugalėtojais tapo Vilniaus Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijos liaudiškų šokių grupė „Versmė“. Jaunių grupėje pergalę iškovojo Šakių Varpo mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Pynė“. Jaunuolių grupėje nepralenkiami buvo Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa“ šokėjai.

Sceninių lietuvių liaudies šokių konkursas „Šoka Lietuva“ – nuo 2015 m. inicijuojamas ansamblio „Lietuva“ projektas, skatinantis talentų saviraišką, tautinio meno populiarinimą, liaudies šokių tradicijų puoselėjimą bei aktualumą šių dienų kontekste.
 
 
Ansamblio „Lietuva“ Facebook paskyra: https://www.facebook.com/Ansamblis.Lietuva.lt 
 
Ansamblio „Lietuva“ YouTube paskyra: https://www.youtube.com/ValstybinisansamblisLIETUVA
 
 
 
 

Praėjusių metų akimirkos:

 

Komentarai