Nauja programa „Švęskime laisvę“ – jau nuo rugsėjo visoje Lietuvoje!

Nauja programa „Švęskime laisvę“ – jau nuo rugsėjo visoje Lietuvoje!
Data:2018-08-24
Autorius: Ansamblis Lietuva

Atsinaujinęs ansamblis „Lietuva“ pristato unikalų projektą su folkroko grupe „Žalvarinis“

Minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį savo pajėgas sujungė du veržlūs ir profesionalūs kolektyvai – savo veidą ką tik atnaujinęs Valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir plačiai auditorijai gerai žinoma folkroko grupė „Žalvarinis“. Naujajam sezonui sukurta koncertų programa „Švęskime laisvę“ – vis įdomesnių išraiškos formų ieškančio ansamblio ir garsios grupės bendras projektas.

Naujoje bendroje 1,5 valandos trukmės „Lietuvos“ ir „Žalvarinio“ programoje vyrauja pakili nuotaika. Čia supinti autentiški lietuvių liaudies dainų tekstai, tautinių šokių elementai ir liaudies instrumentų skambesys. Daugeliui pažįstamas tradicines spalvas paryškina šiuolaikinės muzikos ir elektrinių gitarų skambesys.

„Mes – švenčianti Lietuva! Toks mūsų naujojo sezono šūkis, siejamas su nauja ansamblio strategija. Kviesdami į naujo sezono programas, kviečiame švęsti pakilia gaida – švęsti mūsų visų laisvę, atkurtos Lietuvos šimtmetį, prisimenant istoriją ir liaudies dainas“, – sako Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vadovė Edita Katauskienė.

Senųjų liaudies dainų tematika kuriamos muzikos, šokio ir dainų interpretacijos – tai seno ir naujo, modernaus ir veržlaus sąveika, kuriai gimti padėjo kūrybiškas aranžuotojas – kompozitorius, gitaristas, folkroko grupės „Žalvarinis“ lyderis Robertas Semeniukas.

Jis atskleidė, kad idėja, virtusi unikalia nauja programa, gimė dar prieš 15 metų, kai „Žalvarinis“ ir „Lietuva“ po Joninių koncerto Nidoje drauge vyko į Vilnių.

„Man taip patiko tuometinė „Lietuvos“ programa, kad tiesiog pakalbinau ansamblį sukurti ką nors drauge. Pagalvojau, kad iš tiesų būtų įdomu vienoje scenoje pamatyti veržlų ansamblį ir modernaus folkloro ir roko grupę. Idėja ilgai liko neįgyvendinta, tačiau  geresnės progos jai gimti turbūt ir negalėjo būti – minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį mes suvienijome jėgas“, – pasakoja Robertas Semeniukas.

Naujajam sezonui sukurta ypatinga koncertų programa iš liaudies dainų, sutartinių su roko, kantri stiliaus muzikos interpretacijomis bei specialiai pastatyta nauja choreografija. Jos autorius – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovas, Anželikos Cholinos trupės narys, šokėjas, choreografas ir aktorius Donatas Bakėjus.

Prisimindami smagiausias ir šviesiausias akimirkas, ir šiek tiek tamsesnius faktus, kuriuos mums perteikia senosiose liaudies dainose pasakojamos istorijos, kviečiame visus džiaugtis Lietuvos valstybingumo atkūrimo jubiliejumi, švęsti mūsų visų Laisvę drauge su Valstybiniu ansambliu „Lietuva“ ir grupe „Žalvarinis“ jau nuo šio rugsėjo.

Projekto dalyviai:
 – Kompozitorius, aranžuotojas – Robertas Semeniukas (folkroko grupės „Žalvarinis“ lyderis, turintis menininko statusą, kompozitorius, gitaristas, aranžuojantis muziką ir koncertuojantis su garsiausiais Lietuvos populiariosios/ roko muzikos atlikėjais).
 
– Choreografas – Donatas Bakėjus (Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės meno vadovas, Anželikos Cholinos trupės narys, šokėjas, choreografas ir aktorius).
 
– Kostiumų dailininkė – Daiva Samajauskaitė (2009 – Auksinis scenos kryžius, nominacija debiutas/ jaunasis menininkas – Operos „Izadora“ kūrybinė grupė. Spektaklio dailininkė; 2008 m. sidabrinė gervė, nominacija geriausias filmas – „Kolekcionierė“ (režisierė Kristina Buožytė), filmo kostiumų dailininkė (bendraautorė Dalia Kiaupaitė).
 
– Atlikėjai: Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ ir folkroko grupė „Žalvarinis“
 

„ŠVĘSKIME LAISVĘ!” rudens koncertų grafikas:

Rugsėjo 21 d. 18:00 val. – Ignalinos kultūros centre

Rugsėjo 26 d. 18:00 val. – Alytaus miesto teatre

Rugsėjo 28 d. 18:00 val. – Šilutės kultūros centre

Spalio 10 d. 18:00 val. – Josvainių kultūros centre

Spalio 17 d. 18:00 val. – Jurbarko kultūros centre

Spalio 19 d. 19:00 val. – Pagėgių kultūros centre

Spalio 23 d. 18:00 val. – Zarasų kultūros centre

Spalio 25 d. 18:00 val. – Radviliškio kultūros centre

Spalio 26 d. 19:00 val. – Birštono kultūros centre

Spalio 30 d. 18:00 val. – Biržų kultūros centre

Lapkričio 22 d. 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre

Lapkričio 24 d. 18:00 val. – Nacionaliniame Kauno dramos teatreLapkričio 30 d. 19:00 val. – Klaipėdos žvejų rūmuose

Gruodžio 9 d. 19:00 val. – Vilniaus koncertų salėje „Compensa“

BILIETUS GALIMA ĮSIGYTI KULTŪROS CENTRŲ KASOSE IR WWW.BILIETAI.LT
 
 


Komentarai