fbpx

Patiems mažiausiems ansamblio gerbėjams – kalėdinis spektaklis „Kaip Zitutė pasaulį išgelbėjo“

Patiems mažiausiems ansamblio gerbėjams – kalėdinis spektaklis „Kaip Zitutė pasaulį išgelbėjo“
Data:2022-10-31
Autorius: Ansamblis Lietuva

Ansamblis „Lietuva“ mažuosius kviečia į kalėdinį muzikinį spektaklį „Kaip Zitutė pasaulį išgelbėjo“, sukurtą kultinės Vytauto V. Landsbergio pasakos „Pelytė Zita“ motyvais. Be abejonės, iš pasakos atgims ir vaikų pamilti herojai – sumanioji Pelytė Zita, mažasis jos draugas Kirstukas Aloyzas, geroji Gervė Bernadeta, išmintingasis Pasaulio Karalius ir kiti personažai, kuriuos įkūnys žaismingi ir charizmatiški ansamblio „Lietuva“ atlikėjai – choras, šokėjai ir nacionalinių instrumentų orkestras.

Kaip gimė Zitutės istorija? Pasak knygos autoriaus, iš asmeninės patirties. Pamatęs, kad mažiausioji dukra išėjus mamai iš namų imdavo baimintis, jog ši gali nebesugrįžti, pradėdavo jai sekti pasaką apie pelytę Zitą.

„Šios istorijos pamatas yra mūsų psichikos fenomenas – visiems mūsų pasirinkimams vadovauja arba meilė, arba baimė. Pasakos populiarumą lemia tai, kad sekdami pelytės pėdomis vaikai atpažįsta ir išgyvena savo pačių slaptas baimes, kurias kartu su Zitute įvykis po įvykio transformuoja į meilę. O susitvarkę savo viduje galime padėti ne tik savo aplinkai, bet ir pasauliui“, – atskleidžia V.V. Landsbergis.

Muzikinė istorija apie pelytę Zitą skatina vaikus mąstyti, kas apskritai yra švara. Blogomis mintimis, žodžiais, darbais mes šiukšliname pasaulį ne ką mažiau, nei numesdami ant žemės saldainio popierėlį. „Vien tik meilė, kilnios mintys sutvarkys ir nuramins jus…“, – tikrosios švaros paslaptį atskleidžia Pasaulio Karalaitis, pas kurį Zitutė keliauja ieškoti atsako, kaip išgelbėti savo pasaulį nuo šiukšlių. „Tik tada šiukšles iškuopsit, kai save geriau suvoksit. Kai daugiau nebesibarsit, draugiškai gyvent nutarsit”, – moko išminčius Zitutę.

Muzikinis spektaklis džiugins gyvai atliekama muzika bei lietuvių tautinių šokių ir dainų motyvais, persipynusiais su šiuolaikine muzika. Kasmet tai lemia ansamblio „Lietuva“ vaikiškų spektaklių populiarumą – čia visada grojama tokiais lietuviškais instrumentais kaip birbynė, kanklės ar skrabalai, tradicinį skambesį paįvairinant moderniomis, vaikus įtraukiančiomis raiškos priemonėmis. Puoselėdami sceninį lietuvių liaudies meną, siekiame aktualiai ir įkvepiančiai ugdyti jaunosios kartos identitetą – tai, su kuo augo mūsų seneliai, tėvai, augome mes ir augs mūsų vaikai.

Po spektaklio senelis Kalėda pakvies vaikus autentiškiems advento žaidimams. Taip pat kviesime mažuosius žiūrovus nusifotografuoti su Kalėdų seneliu bei kitais spektaklio personažais.

Režisierius – Albertas Vidžiūnas
Kompozitorius – Artūras Novikas
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Jurgita Jankutė
Choreografė – Aušra Krasauskaitė
Atlikėjai – valstybinio ansamblio „Lietuva“ nacionalinių instrumentų orkestras, choras ir šokėjai

Data – 2022 m. gruodžio 12–17 d. ir 19–23 d. 10:00 val., 12:30 val. ir 15:00 val.
Vieta – Panerių g. 39, Vilnius
Renginio trukmė – 1 val.
Bilieto kaina – 10 eur.

 

• Registruojame vaikų klases (kviečiame mokytojus iš anksto rezervuoti bilietus, pasirenkant patogiausią datą ir laiką). Bilietus galima rezervuoti ir apmokėti ansamblio „Lietuva“ svetainėje: https://ansamblis-lietuva.lt/parduotuve/
• Bilietai.lt svetainėje (tik į 12.17 spektaklius, šią datą kviečiamos ir šeimos su vaikučiais): https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/kaledinis-muzikinis-spektaklis-vaikams-kaip-zitute-pasauli-isgelbejo-81137/ 
• Kakava.lt svetainėje (tik į 12.11 spektaklį, specialus pasirodymas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, šią datą kviečiamos šeimos su vaikučiais): https://kakava.lt/renginys/kaip-zitute-pasauli-isgelbejo/2484/6231 

 

Informacija ir registracija telefonu +370 677 00 691 arba el. paštu kaledos@ansamblis-lietuva.lt

 


Komentarai