fbpx
performer

Renginio data: 2024-05-20

Renginio pradžia: 10:00   Renginio pabaiga: 13:00

Renginio vieta: Ansamblio LIETUVA patalpos (Panerių g. 39, Vilnius)☎️Gegužės 20-24 d. ir 27-31 d. 10 ir 12 val. Ansamblio LIETUVA patalpose (Panerių g. 39, Vilnius)

☎️Registracija per Kultūros pasą: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/6167 

☎️Rezervuoti vaikų grupes galite ir susisiekus +370 622 922 49 arba a.simeliauskas@ansamblis-lietuva.lt, taip pat užpildžius registracijos formą: https://forms.gle/btztfWHKaX84RhYQ6

 

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, o turinys viešinamas socialinėje erdvėje. Jeigu nenorite, kad Jūsų vaikas papultų į užfiksuotus vaizdus, atvykus į renginį apie tai informuokite organizatorius.Edukacija „Su LIETUVA po Lietuvą – į 100-mečio Dainų šventę!“


2024 m. pasitikime jubiliejinę Dainų šventę kartu! Valstybinis ansamblis „Lietuva“ pristato interaktyvią edukaciją vaikams „Su LIETUVA po Lietuvą – į 100-mečio Dainų šventę!“. Tai interaktyvi ir žaisminga kelionė po visus penkis Lietuvos etnografinius regionus – Aukštaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją, Žemaitiją ir Klaipėdos kraštą, taip jaunąją kartą supažindinant su mūsų krašto etnokultūros įvairove.

Kaip žinia, kiekvienas šalies regionas savitas papročiais, tradicijomis, žmonių būdo įvairove, autentiškais kostiumais. Todėl mažųjų dalyvių laukia unikali galimybė išgirsti po vienu stogu visas lietuviškas tarmes, kartu su profesionaliais ansamblio artistais pašokti suvalkietiškoje vakaruškoje, išmokti aukštaitiškų sutartinių ir skudučiavimo, pasiausti tradicinėse žemaitiškose Užgavėnėse, dzūkiškas minkles įminti bei sudalyvauti kone šamaniškame rituale į tinklą viliojant pamario žuveles. Mažieji ansamblio svečiai įsitikins, kad vaikščioti su klumpėmis nėra taip paprasta, o ką jau kalbėti apie kojūkus, su kuriais ansamblio šokėjai ne tik vaikščioti, bet ir šokti moka. Drąsiausius edukacijos dalyvius skatinsime pademonstruoti savo kūrybinius talentus.

Nors kiekvienas regionas unikalus, jo atstovai primins ne ką mažiau svarbų faktą – 2024 m. visa Lietuva susirinks į Vilnių, į 100-mečio Dainų šventę. Tai reiškia, kad į sostinę sugužės dainininkai, muzikantai ir šokėjai iš visų penkių šalies regionų. Kaip ir prieš tai buvusiose, taip ir šioje dainų šventėje, konkrečiai ansamblių vakare pagrindiniu vedliu tampa ansamblis „Lietuva“. Kaip nacionalinio scenos meno lyderis jaučiame pareigą bei turimas kompetencijas šviesti jaunąją kartą, atskleisti šios šventės ištakas, kodėl tai svarbu mūsų tautiniam tapatumui, priminti svarbiausius istorinius faktus.

Užsiėmimuose atkreipsime dėmesį, kad regionų tarmių, tradicinių šokių, dainų bei žaidimų pagrindu vėliau profesionalūs kompozitoriai aranžuoja liaudies dainas, o choreografai tobulina šokio kompozicijas. Tokiu būdu ištobulinti kūriniai atliekami didžiosiose dainų šventėse, todėl vaikai sužinos, kaip gimsta ten atliekamas repertuaras. Kadangi planuojamoje edukacijoje dalyviai patys mokysis Lietuvos regionų dainų ir šokių, programos pabaigoje susibursime į didžiąją salę bei kartu su „Lietuvos“ ansambliečiais repetuosime bendrus kūrinius, pasijusdami tikrais dainų šventės dalyviais.

Tikimės, kad proginė edukacija sužadins vaikų smalsumą, norą domėtis tradicine kultūra ir priimti skirtingų regionų savitumą. Keliaudami po Lietuvą galiausiai įsitikinsime, kad nepaisant skirtumų, visa šalis netrukus susivienysime ilgai lauktai šimtmečio Dainų šventei.

Gegužės 20, 23 d. ir 27-28 d. 10 ir 12 val. Ansamblio LIETUVA patalpose (Panerių g. 39, Vilnius)

☎️Registracija per Kultūros pasą: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/6167

☎️Rezervuoti vaikų grupes galite ir susisiekus +370 622 922 49 arba a.simeliauskas@ansamblis-lietuva.lt

 

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, o turinys viešinamas socialinėje erdvėje. Jeigu nenorite, kad Jūsų vaikas papultų į užfiksuotus vaizdus, atvykus į renginį apie tai informuokite organizatorius.

Valstybinis ansamblis LIETUVA