fbpx
performer

Renginio data: 2023-05-15

Renginio pradžia:   Renginio pabaiga:

Renginio vieta: Panerių g. 39, Vilnius (ansamblio LIETUVA patalpos)Edukacija skirta pradinių klasių moksleiviams ir organizuojama tik klasėms / grupėms. Registracija vyksta per Kultūros paso sistemą.Edukacija „Gedimino laiškas“


Ansamblis „Lietuva“ kviečia į smagią interaktyvią kelionę per kunigaikščio Gedimino laikų Vilnių!

Šiemet Lietuvoje nutiko istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus. Lygiai prieš tiek metų rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas sostinės pavadinimas. Ta proga valstybinis ansamblis „Lietuva“ pristato muzikinę-edukacinę pažintį su miestu, į kurį buvo sukviesta daugybė tautų – kurti, statyti, užsiimti amatais, įnešti čia savo kultūros.

Mažieji žiūrovai kartu su ansamblio atlikėjais leisis į nuotykių kupiną kelionę, kur išgirs Vilniaus įkūrimo legendą bei perskaitys Gedimino laišką, kviečiantį įvairių tautų, religijų ir profesijų žmones į mūsų Vilnių.

Šiandien Vilnius – drąsus, atviras ir pats daugiatautiškiausias miestas Lietuvoje. Kad geriau jį pažintume, pasisvečiuosime pas Vilniuje įsikūrusius lietuvius, lenkus, žydus, ukrainiečius, karaimus, rusėnus bei kitas, nuo seno čia sugyvenančias tautines mažumas. Kartu žaisime, pokštausime, išgirsime dainų, pasimokysime jų papročių, naujų žodžių bei populiariausių šokių – Klumpakojo, Polonezo ar Kalinkos!

Lietuva visuomet garsėjo stipriais diplomatais – tokiais, kaip LDK kunigaikščiai: Gediminas, Kęstutis, Vytautas Didysis ir kt. Jie ne tik pritraukė į Lietuvą skirtingas tautas, bet ir suteikė galimybes išsaugoti savo identitetą taip, kaip saugome jį mes. Taip šimtmečiais sugyvename ir kartu kuriame mūsų valstybę.

Tikimės, kad edukacija sužadins vaikų smalsumą bei norą domėtis skirtingų tautų kultūromis. Į mokyklas vaikai parsineš edukacijos tęsinį – kryžiažodį, sudarytą iš edukacijoje girdėtos informacijos. Tokiu būdu mokytojai turės medžiagą klasėje tolesniam darbui ir smagiam prisiminimui.

Interaktyvi programa „Gedimino laiškas“ primena, kad turime kuo didžiuotis – gyva bei įkvepiančia šalies istorija. Tikime, kad jaunoji karta augs draugiška ir atvira visų tautų žmonėms, kaip ir kunigaikštis Gediminas.

Režisierė – Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė

Idėjos autorė – Jurgita Kubilienė

Atlikėjai – valstybinis ansamblis „Lietuva“

 

Data – Spalio 16 ir 17 d. 10 val. (susidarius vaikų grupei)

Vieta – Panerių g. 39, Vilnius

Renginio trukmė – 1 val.

Kaina mokiniui – 7 Eur.

 

Edukacija skirta pradinių klasių moksleiviams ir organizuojama tik klasėms / grupėms. Kviečiame mokytojus iš anksto rezervuoti ir apmokėti bilietus, pasirenkant patogiausią datą ir laiką: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4138

Informacija taip pat teikiama telefonu +370 677 00 691 arba el. paštu ingrida@ansamblis-lietuva.lt

 

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, o turinys viešinamas socialinėje erdvėje. Jeigu nenorite, kad Jūsų vaikas papultų į bendrą kadrą, atvykus į renginį būtinai apie tai informuokite organizatorius.

Režisierė – Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė

Idėjos autorė – Jurgita Kubilienė

Atlikėjai – valstybinis ansamblis „Lietuva“