fbpx
performer

Renginio data: 2021-12-13

Renginio pradžia:   Renginio pabaiga:

Renginio vieta: Panerių g. 39, VilniusData – gruodžio 13 d. 10:00 val., 12:30 val. ir 15:00 val.

Renginio trukmė – 1 val.

Bilieto kaina – 8 eur.

Kviečiame mokytojus iš anksto rezervuoti bilietus, pasirenkant patogiausią datą ir laiką. Gruodžio 18 d. į spektaklį galės atvykti ne tik klasės, bet ir tėveliai su vaikučiais (bilietai jau greitai).

Informacija teikiama ir registracijos priimamos telefonu (8 5) 2105097 arba +370 677 00 691, taip pat el. paštu ingrida@ansamblis-lietuva.ltKalėdinis muzikinis spektaklis vaikams „Elnias devyniaragis“


Kas nutiktų, jei vieną dieną Saulė pradingtų, o Žemę apgaubtų tamsa? Kas pasaulį išgelbėtų nuo piktadarių, o į namus sugrąžintų šviesą ir visų taip laukiamą stebuklą – Kalėdas?

Ansamblis „Lietuva“ mažuosius kviečia į naują kalėdinį muzikinį spektaklį „Elnias devyniaragis“, sukurtą lietuvių ir pasaulio mitologijos motyvais. Kalėdinė pasaka kvies į nuotykių bei išbandymų kupiną kelionę – girios glūdumoje ieškoti šviesos. Žiūrovai kartu su nuotaikingais miško gyventojais išbandys lietuviškas Kalėdų tradicijas, pačius seniausius jų burtus, susitiks su seneliu Kalėda ir pagrindiniu spektaklio herojumi – Elniu devyniaragiu.

Grakštus, laisvas, su didingai išsišakojusiais ragais – rodos, tikras karalius. Toks yra baltų mitologinis personažas Elnias devyniaragis, savo raguose nešantis dangaus kūnus ir Saulę. Lietuviai nuo seno šlovino Motulę Saulę, dalinančią visiems šilumą ir meilę. Senuosiuose tautosakos kūriniuose pasakojama, jog baltas elnias išbėga miškuosna per saulėgrįžą, o grįžta per Kalėdas, todėl žiemos saulėgrįžos šventė dar vadinama Elnio devyniaragio švente. Nuo priešpilnio iki mėnulio pilnaties – devynios paros, todėl elnias ir vadinamas devyniaragiu.

Lietuviai tikėjo, kad elnias gali nukreipti ligas ir apsaugoti žmones. Ir šioje muzikinėje pasakoje, žmonėms tampant vis gobšesniems ir piktesniems, požemių pasaulio gyventojai iš jų pagrobia Saulę. Pasaulį išgelbėja Elnias devyniaragis, sugrąžinantis Saulę žmonėms – taip į Žemę vėl grįžta šviesa. Į mūsų namus ateina visų laukiamos Kalėdos.

Spektaklis sugrąžins į tuos laikus, kuomet gyvenimas sukosi ratu kartu su gamta. Tuomet viena didžiausių dovanų mūsų protėviams buvo šviesa. Nors šiuolaikinio žmogaus vertybės kitokios, tačiau gėris, šviesa, gamtos simboliai, gyvos lietuvių tradicijos ar mitai – tai visuomet ieškos kelio į jaunosios kartos širdį.

Muzikinis spektaklis džiugins gyvai atliekama muzika bei lietuvių tautinių šokių ir dainų motyvais, persipynusiais su šiuolaikine muzika. Spektaklio veikėjus įkūnys žaismingi ir charizmatiški ansamblio „Lietuva“ atlikėjai. Mažieji žiūrovai susipažins su etnografiniais simboliais, kurie atgims mistinėse spektaklio vizualizacijose.

Po spektaklio senelis Kalėda pakvies vaikus autentiškiems advento žaidimams.

Režisierius – Jonas Gricius
Libreto autorė – Birutė Mar
Kompozitorius – Aras Žvirblys
Choreografė – Aušra Krasauskaitė
Scenografas ir kostiumų dailininkas – Mantas Bartkus
Atlikėjai – valstybinio ansamblio „Lietuva“ nacionalinių instrumentų orkestras, choras ir šokėjai

DĖMESIO! Spektakliai vyks laikantis visų saugumo reikalavimų. Vaikams nuo 6 m. būtina dėvėti apsaugines veido kaukes!

Data – 2021 m. gruodžio 10–23 d. 10:00 val., 12:30 val. ir 15:00 val.
Vieta – Panerių g. 39, Vilnius
Renginio trukmė – 1 val.
Bilieto kaina – 8 eur.

Kviečiame mokytojus iš anksto rezervuoti bilietus, pasirenkant patogiausią datą ir laiką.

Gruodžio 18 d. į spektaklį galės atvykti ne tik klasės, bet ir tėveliai su vaikučiais: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/kaledinis-muzikinis-spektaklis-vaikams-elnias-devyniaragis-344058/ 

Informacija teikiama ir registracijos priimamos telefonu (8 5) 2105097 arba +370 677 00 691, taip pat el. paštu ingrida@ansamblis-lietuva.lt

 

Režisierius – Jonas Gricius
Libreto autorė – Birutė Mar
Kompozitorius – Aras Žvirblys
Choreografė – Aušra Krasauskaitė
Scenografas ir kostiumų dailininkas – Mantas Bartkus
Atlikėjai – valstybinio ansamblio „Lietuva“ nacionalinių instrumentų orkestras, choras ir šokėjai