performer

Renginio data: 2022-05-13

Renginio pradžia: 19:00   Renginio pabaiga: 21:00

Renginio vieta: VDU didžioji salėPalaikyti kovojančius ir jau nukentėjusius mūsų brolius ir seses kviečiame į paramos Ukrainai koncertą „Après un rêve“, kurio metu bus renkamos lėšos nuo karo nukentėjusioms ir prievartą patyrusioms aukoms bei jų psichologinei pagalbai. Gegužės 13 d. 19 val. VDU didžiojoje salėje koncertuos žymus tarptautinio lygio pianistas, iš Odesos kilęs Aleksėjus Botvinovas kartu su valstybiniu ansambliu „Lietuva“.

Koncertas simboliškai pavadintas pagal prancūzų kompozitoriaus Gabrielio Fauré kūrinį „Après un rêve“, kas lietuviškai reiškia „Nubudus iš sapno“. Renginį organizuoja Andrejaus Sacharovo demokratijos tyrimų plėtros centras.

„Dabartinė situacija pasaulyje primena baisų slogų sapną. Norisi, kad visi iš jo kuo greičiau pabustų. Tikime, kad taip ir bus. Šiuo koncertu siekiame, kad tiek ukrainiečiai, tiek juos į savo namus priėmę lietuviai nors vieną vakarą galėtų pamiršti karo sunkumus, pabūti kartu ir atsipalaiduoti, paklausyti puikios klasikinės muzikos“, – sako minėto centro vadovas prof. Robert van Voren.

Paramos koncertas skirtas Lietuvoje jau gyvenantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos ir juos priglaudusiems lietuviams bei prisidedantiems savanoriams. Į renginį jie kviečiami nemokamai, visi kiti kviečiami įsigyti bilietus (www.kakava.lt). Už bilietus gautos pajamos bus aukojamos Ukrainai.

Koncerte „Après un rêve“ pasirodysiantis virtuozas Aleksėjus Botvinovas su Sacharovo centru bendradarbiauja jau ne pirmus metus, tik šiemet ši draugystė įgauna visai kitų prasmių. Klasikinės muzikos gerbėjai vertina Botvinovą kaip vienintelį pianistą pasaulyje, kuris sudėtingąsias Bacho „Goldbergo variacijas“ yra atlikęs daugiau kaip 300 kartų. Dėl to jis buvo įtrauktas į rekordų knygą.

Pianistas iš Ukrainos savo koncertus yra surengęs daugiau kaip 45 šalyse. Taip pat yra tapęs laureatu C. Schumanno ir J. S. Bacho konkursuose Vokietijoje bei S. Rachmaninovo konkurse Maskvoje. Jo koncertai įvairiose pasaulio scenose lydimi gausių ovacijų. Kaune, VDU Didžiojoje salėje jis atliks ukrainiečių kompozitorių Valentino Silverstrovo, Miroslavo Skoryko, Alemdaro Karamanovo, taip pat Frédérico Chopin‘o, Johanneso Brahmso ir Jano Freidlino kūrinius.

Kūrinį „Après un rêve“ Aleksėjus Botvinovas atliks kartu su ansamblio „Lietuva“ soliste Dovile Kazonaite (sopranas).

Kartu paramos koncerte dalyvaus ansamblis „Lietuva“, savo naujausiomis programomis atskleidžiantis gyvą šalies istoriją ir kaip niekad svarbų tautos tapatumą. Per skirtingų muzikos žanrų samplaiką, unikalius šokio, muzikos ir teatro pastatymus ansamblis nuolat ieško novatoriško tautinės muzikos skambesio.

Pirmiausiai žiūrovai išgirs „Lietuva“ atliekamus orkestro kūrinius iš prancūzų įkvėptos programos „Bučinys iš Prancūzijos“. Tai Georges Bizet, Leo Delibes, Claude Debussy ir Maurice Ravel (vieno iš Gabrielio Fauré mokinių) kūriniai. Kartu solines partijas atliks sopranai Dovilė Kazonaitė ir Ilona Pliavgo, šokio solo – Aušra Krasauskaitė. Vyr. dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas.

Taip pat ansamblis „Lietuva“ atliks kūrinius chorui iš koliažinės operos „Mažvydas“ (rež. Kęstutis Jakštas, libret. aut. Arnas Ališauskas, kompoz. Jonas Jurkūnas). Prie choro prisijungs ir žinomas aktorius, atlikėjas, pagrindinį „Mažvydo“ vaidmenį įkūnijęs Giedrius Arbačiauskas. Renginį vainikuos bendras ansamblio ir Aleksėjaus Botvinovo ukrainietiškas kūrinys.

Paramos Ukrainai koncertą „Après un rêve“ savanoriavimo pagrindu ves laidų vedėjas Richardas Jonaitis ir ukrainietė Kira Bozhevska, atlikėjai taip pat pasirodys be atlygio.

Viso renginio metu ir po jo bus galima aukoti. Surinktos lėšos bus skirtos teikti psichologinę pagalbą Ukrainos gyventojams, kurie nukentėjo nuo karo ir susiduria su panikos atakomis, psichologinėmis traumomis, mintimis apie savižudybę bei depresija (pagalba bus teikiama visiems su agresija, prievarta ir kitais sunkumais susidūrusiems suaugusiems bei vaikams).

Ukrainoje jau veikia „samopomošč“ psichologinės pagalbos programa, prie kurios prisideda ir lietuviai. Programos įgyvendintojai mato, kokia ji aktuali ukrainiečiams ir primena, kad karo sukeltas traumas reikia gydyti ne tik dabar, bet su jomis teks dirbti dar ilgą laiką karui pasibaigus.

Nemokami bilietai ukrainiečiams ir jiems padedantiems: https://bit.ly/37WXRCp Bilietus įsigyti ir aukoti galima čia: https://bit.ly/3873MVj

Концерт підтримки для вимушених переселенців з України, які наразі проживають у Литві, та литовців, які допомогли їх прихистити, а також волонтерів, які допомагають українцям.
Участь у концерті для них безкоштовна (за попередньою реєстрацією).

Також за бажанням можна придбати квитки.

Зібрані кошти будуть спрямовані на надання психологічної допомоги населенню України, яке потерпіло від війни та переживає панічні атаки, психологічні травми, суїцидальні думки та депресію (допомога буде надана всім дорослим та дітям з ознаками агресії та іншими труднощами).

Концерт символічно названий на честь твору французького композитора Габріеля Форе „Après un rêve“, що в перекладі з литовського означає „Пробудження від сну“.

13 травня о 19:00 відомий міжнародний піаніст Олексій Ботвінов з Одеси разом із державним ансамблем Lietuva виступлять у Великій залі Університету Вітовта Великого.

Олексій Ботвінов – піаніст із України, який дав концерти більш ніж у 45 країнах світу, переможець конкурсів Шумана та Баха у Німеччині та конкурсу імені Рахманінова у Москві. Творчість Олексія визнана багатьма країнами світу, а його виступи завжди супроводжуються численними оваціями. У Каунасі він виконає твори українських композиторів Мирослава Скорика, Алемдара Караманова, а також твори світових композиторів Фредеріка Шопена, Яна Фрейдліна та інших.

Своїми новітніми постановками ансамбль Lietuva розкриває живу історію країни та самобутність литовського народу. Глядачі почують оркестрові твори у виконанні ансамблю Lietuva із натхненної французами програми „Поцілунок із Франції“. Сольні партії виконають сопрано Довіле Казонайте та Ілона Плявго, солістки танцю – Аушра Красаускайте. Старший диригент – ін. Егідіюс Кавецкас.

Ансамбль Lietuva також виконає твори для хору з опери-колажу «Мажвідас» (реж. Кестутіс Якштас, лібрето Арнаса Алішаускаса, композитор Йонас Юркунас). До хору приєднається Гедрюс Арбачяускас, відомий актор і виконавець, котрий зіграв головну роль Мажвідаса. Завершальна нота концерту – спільне виконання українського твору ансамблем та Олексієм Ботвіновим.