performer

Renginio data: 2021-08-21

Renginio pradžia:   Renginio pabaiga:

Renginio vieta: M.K. Sarbievijaus g. 5, KražiaiRugpjūtį, po atviru dangumi bei specialiai Kražių festivaliui atgimsta ekspresyviausia ansamblio „Lietuva“ ir grupės „Thundertale“ programa „Kilkim, broliai, sakalais!“. Paskutinį kartą skambėjęs Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, projektas sugrįžta su dar didesne jėga ir uždegančia aura. Festivalio svečius nustebins žanrų bei kūrinių įvairovė – sunkusis metalas, kariškas pučiamųjų garsas persipins su aranžuota liaudies muzika bei autentišku folkloru, kurio
unikalumą atskleis išskirtinio balso atlikėja Rasa Serra.

„Kūnas tiesiog pagaugais eina repetuojant šią programą. Visiškai skirtingų muzikinių žanrų samplaikoje, rodos, atsiskleidžia visa Lietuvos didybė. Tai tarsi parodo kokia stipri ir galinga gali būti mūsų šalis“, – savo įspūdžiais apie programą dalinasi grupės „Thundertale“ lyderis Laurynas Baškys.

Grupė „Thundertale“ kartu su ansamblio „Lietuva“ choru, šokėjais, tautinių instrumentų orkestru bei Lietuvos kariuomenės orkestru atliks žinomiausius savo kūrinius, tarp kurių – „Protėvių valia“, „Užaugs vėl ąžuolai“, „Ūdrio arija“ iš legendinės operos „Pilėnai“, „Kilkim, broliai, sakalais!“, „Švieski, žvaigžde, aukštai“ ir kiti.

Didinga istorija garsėjančiuose Kražiuose muzikinė programa „Kilkim, broliai, sakalais!“ ne tik atgims, bet ir atskleis visą Lietuvos didybę istorinių įvykių kontekste. Svarbiausi istoriniai momentai, mūšiai ir euforija iškovojus laisvę perteikia neįkainojamą mūsų krašto nepriklausomybės vertę ir kovos už laisvę skonį.„Kilkim, broliai, sakalais!“


LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMEČIUI.

Kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru bei sunkiojo metalo grupe „Thundertale“ sukurta ekspresyvi, uždeganti programa „Kilkim, broliai, sakalais!“ atskleidžia visą Lietuvos didybę istorinių įvykių kontekste. Svarbiausi istoriniai momentai, mūšiai ir euforija iškovojus laisvę perteikia neįkainojamą mūsų krašto nepriklausomybės vertę ir kovos už laisvę skonį.

Programa ypatinga ne tik atlikėjų gausa, bet ir muzikinių žanrų samplaika. Sunkusis metalas, kariškas pučiamųjų orkestras programoje persipina su stilizuota liaudies muzika bei autentišku folkloru. Grupė „Thundertale“ kartu su ansamblio choru šioje programoje atlieka geriausius bei naujausius savo kūrinius, kurie aranžuoti liaudies instrumentų bei pučiamųjų orkestrams. Autentiškumo programai suteikia išskirtinio balso folkloro atlikėjos Rasa Serra ir Veronika Povilionienė. Koncerto programą sudarančių kūrinių spektras platus – nuo autentiškų sutartinių, menančių dar kunigaikščio Gedimino laikus, iki šiuolaikinės bei naujai aranžuotos liaudies muzikos.

„Kūnas tiesiog pagaugais eina repetuojant šią programą. Visiškai skirtingų muzikinių žanrų samplaikoje, rodos, atsiskleidžia visa Lietuvos didybė. Tai tarsi parodo kokia stipri ir galinga gali būti mūsų šalis“, – savo įspūdžiais apie naująją programą dalinosi grupės „Thundertale“ lyderis Laurynas Baškys.

Susisiekite, norėdami įsigyti programos „Kilkim, broliai, sakalais!“ CD albumą!

 

Programos režisierė – ilgametė Lietuvos dainų švenčių ansamblių vakaro meno vadovė Leokadija Dabužinskaitė, programos meno vadovas – kompozitorius Giedrius Svilainis, vyr. dirigentas – Lietuvos kariuomenės orkestro vadovas, kapitonas Egidijus Ališauskas.

Programoje dalyvauja: ansamblis „Lietuva“, Lietuvos kariuomenės orkestras, grupė „Thundertale“ bei vokalistai Laurynas Baškys ir Jonas Chockevičius, solistės Rasa Serra ir Veronika Povilionienė (pakaitomis).

Programos trukmė: 1.30 val. be pertraukos.

Informacija, koncertų užsakymai, CD albumo įsigijimas: kultūros projektų vadovė Marija Tarasova, mob. 8 699 89 89 5, el. paštas: m.tarasova@ansamblis-lietuva.lt