Sakralinės muzikos koncertas „Tikiu“ skambės Europos paveldo dienose

Sakralinės muzikos koncertas „Tikiu“ skambės Europos paveldo dienose
Data:2021-09-20

  Sakoma, kad tikėjimas žmogui suteikia naujų jėgų ir uždega šviesą – ypač sunkiu mums visiems laikotarpiu. Ir visai nesvarbu, kuo tikime – kiekvienas yra laukiamas  sakralinės muzikos programoje „Tikiu“, kuri įvyks rugsėjo 23 d. 18 val. Mažeikių raj., Židikų Šv. Jono krikštytojo bažnyčioje. Dieviškas choro skambesys ir sakrališkai pakylėjantys lietuvių tautiniai instrumentai – tai tik dalis to, ką savo klausytojams yra paruošęs valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras ir orkestras. Šiuolaikiškai skambanti programa „Tikiu“ šiemet vainikuoja sakralinio meno ir paveldo simpoziumą ,,Versmės“, dedikuotą Europos paveldo dienoms. 

  Koncertas „Tikiu“ sakralinėje aplinkoje pristatys žinomų kompozitorių Donato Zakaro, Vytauto Miškinio ir Vaclovo Augustino naujai sukurtus ir tautinių instrumentų orkestrui aranžuotus kūrinius, pritaikytus bažnytinei akustikai. Tokia aura kūriniams suteiks dar daugiau skambesio, spalvų ir kūrybinio dvasingumo.

  „Jau buvau girdėjęs apie „Lietuvos“ ansamblio sėkmingus bandymus atlikti W. A. Mocarto ir J. S. Bacho kūrinius. Galbūt klausytojas yra įpratęs tautinių instrumentų orkestre girdėti liaudiško pobūdžio muziką, tačiau nusprendžiau panaudoti Vakarų Europos klasikinei akademinei muzikai būdingą stilistiką. Kūrinyje labai svarbią vietą turi žodis ir jo reikšmė, taip pat choro – žodžio tarėjo vaidmuo. Tikiuosi klausytojas pajus ir supras mano kūrinyje naudojamus muzikinius kodus“, – sako D. Zakaras, kurio kūrinys „Credo in unum Deum“ įkvėpė projektui suteikti sakrališką pavadinimą „Tikiu“.

  „Džiaugiuosi, kad Lietuvoje mano kūrinys „Beati immaculate in via“ atliekamas pirmą kartą, kad atkreipė ansamblio „Lietuva” orkestro dirigento Egidijaus Kavecko dėmesį. Kadangi skudučiais atliekama lietuvių liaudies muzika yra labai specifinė, tokį skambesį siekiau išgauti ir šiame kūrinyje. Naudoju savotišką muzikinę kompiliaciją – lotynišką tekstą „uždėdamas“ ant liaudies dainų melodikos. Meditatyvinio pobūdžio kūrinyje Išgirsite etnografinį giedojimo būdą – sutartines, kurių plėtojimas vyksta polifoniniu principu“, – pasakoja kitas kompozitorius V. Miškinis, savo kūrinį parašęs 2019 m. Latvijos sakralinės muzikos festivaliui.

  Koncerte taip pat skambės kompozitoriaus V. Augustino „Cantate Domino“. Šis kūrinys atliekamas beveik visuose ansamblio sakralinės muzikos koncertuose.

  Sakralinės muzikos programa „Tikiu“ buvo kuriama ir plėtojama bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjunga.

  Sakralinio meno ir paveldo simpoziumas „Versmės“ vyksta kasmet. Prieš dvejus metus kūrybinės dirbtuvės buvo įgyvendinamos Sedoje, o pernai – Žemalėje. Šiemet įvairiuose Židikų miestelio erdvėse vyksta kūrybinės ir restauratorių dirbtuvės, rengiamos ekskursijos bei koncertai, kultūrinę savimonę ugdo paskaitos, edukacinės programos bei mokymai. Rugsėjo 23 d. įvyks Europos paveldo dienoms skirtas baigiamasis simpoziumo renginys, kuriame numatytas dailininkų darbų parodos atidarymas, M. Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos atminimui įamžinti skirto konkurso apžvalga, fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų parodos „Šv. Onos atlaidai Židikuose“ pristatymas bei ansamblio „Lietuva“ koncertas „Tikiu“.

  Renginio veiklos lankytojams yra nemokamos, kaip ir transportas, kuriuo kasdien bus galima iš Mažeikių nuvykti į Židikus ir sugrįžti atgal. Renginio metu būtina dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugaus atstumo!

  Renginys: https://www.facebook.com/events/925680524704180 


  Komentarai