Sezono pabaigai – gražiausi jubiliejinio koncerto fragmentai Vilniaus publikai

Sezono pabaigai – gražiausi jubiliejinio koncerto fragmentai Vilniaus publikai
Data:2017-05-02
Autorius: Ansamblis Lietuva

Šį ketvirtadienį, gegužės 4 d., ansamblis „Lietuva“ savo gerbėjus ir tuos, kurių širdims artima liaudies muzika, kviečia pasimatyti koncerte „Gražiausi jubiliejinio koncerto fragmentai“ bei nuskaidrinti savo sielas laiko egzaminą išlaikiusiomis geriausiomis ansamblio „Aukso fondo“ dainų ir šokių siuitomis.

Tai ne tik puiki galimybė pasigrožėti sceninio liaudies meno savitumu, bet ir pamatyti pernai 75-erių metų sukaktį šventusio ansamblio didžiojo jubiliejinio koncerto „Lietuvai 75“ gražiausius fragmentus. Tai buvo anšlaginis koncertas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, į kurį, deja, ne visi norintys suspėjo patekti. Likus savaitei iki renginio, bilietai į koncertą buvo tiesiog iššluoti.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre vyksiančio koncerto programa – tai tarsi trumpas ansamblio „Lietuva“ metraštis. Pirmojoje dalyje skambės geriausi, įdomiausi per visą ansamblio gyvavimą sukurti kūriniai, aukso fondu tapusių liaudies dainų ir šokių pynės. Antrosios dalies programoje – šiemet 80-metį švenčiančio ansamblio vyr. baletmeisterio Vytauto Buterlevičiaus sukurtų šokių kompozicijos bei pastarojo dvidešimtmečio populiariausių ansamblio miuziklų, misterijų ir kitų pastatymų geriausi kūriniai. Koncertą vainikuos ansamblio vizitine kortele tapusi „Šventinė polka“.

Be kita ko, šis koncertas turės ir jaunatvišką dvelksmą. Šįkart scenoje kartu su valstybiniu dainų ir šokių ansambliu pasirodys savaitgalį ansamblyje vykusio vaikų liaudies šokių konkurso „Šoka Lietuva 2017” laureatai. Tai jau antrasis ansamblio organizuojamas tokio pobūdžio konkursas, kurio tikslas – palaikyti profesinius ryšius su šalies liaudies meno kolektyvais bei auginti potencialių ansambliečių jaunąją kartą. „Mūsų pareiga – kuo daugiau jaunimo ir vaikų sudominti liaudies menu, diegti lietuvybę, patriotiškumą,“, – sako ansamblio „Lietuva“ šokių grupės vadovas Edgaras Suprunas.

Šiemet konkurse dalyvavo per 300 vaikų – 11 šokių kolektyvų iš 10 šalies miestų, o trijų amžiaus grupių  laureatų laukė netradicinis prizas – koncertas didžiojoje scenoje su ansambliu „Lietuva”.

Koncertas „Gražiausi jubiliejinio koncerto fragmentai“ vyks gegužės 4 d., 18 val. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre (T. Kosciuškos g. 11, Vilnius). Bilietus platina www.bilietai.lt


Komentarai