Šiemet Kalėdų stebuklas aplankė mažuosius ansamblio „Lietuva“ gerbėjus

Šiemet Kalėdų stebuklas aplankė mažuosius ansamblio „Lietuva“ gerbėjus
Data:2019-12-23

  Gruodis – vienas gražiausių ir kartu intensyviausių laikotarpių, kuomet į duris pasibeldžia mažieji ansamblio „Lietuva“ gerbėjai. Jau tradicija tapę kalėdiniai spektakliai vaikams gruodžio 12-19 dienomis pakvietė į naują muzikinę programą „Jonuko Kalėdų stebuklas“, kuri sulaukė beveik 3 tūkst. mažųjų žiūrovų iš Vilniaus darželių, mokyklų ir kitų artimiausių miestelių. Spektaklio pabaigoje vaikai liko ne tik sužavėti teatrališkų ansamblio atlikėjų ir jų įkūnijamų personažų, bet ir iš džiaugsmo švytinčiais veidais – juos namo išlydėjo visų lauktas ir mylimas Kalėdų senelis.

  „Jau trečius metus iš eilės prieš Kalėdas su mokiniais vykstame į ansamblio „Lietuva“ programas. Jų kalėdiniai spektakliai yra kažkas wow! Labai efektingi ir palieka didelį įspūdį ne tik vaikams, bet ir suaugusiems! Dvelkia kokybe, ačiū kūrėjams“, – dėkojo viena iš mokytojų po naujausio muzikinio spektaklio „Jonuko Kalėdų stebuklas“.

  Dauguma atvykstančių klasių ar pavienių vaikų su tėveliais spektakliuose lankosi nebe pirmą kartą. Vis dėlto profesionalumu bei kokybe džiaugiasi ir pirmą kartą dalyvaujančios mokytojos. Dėl teigiamų rekomendacijų ir kasmet augančio žiūrovų kiekio kai kurios mokytojos dar vasaros pabaigoje skuba rezervuoti vietas.

  „Mokytojos pradėjo skambinti labai anksti, o gruodžio pradžioje vietų jau neturėjome. Po kalėdinių spektaklių buvo norinčių registruotis net į pavasario edukacijas, bijant, kad nebeliks vietų. Kalėdiniai spektakliai ansamblyje vyksta 20-30 metų, visada sulaukiame vaikų anšlago. Aišku, mūsų didesnė dalis – tų pačių mokytojų su vis naujais vaikais. Vadinasi, renginys tinka ir patinka, o dar ir kitiems geru žodžiu pamini“, – pasakojo valstybinio ansamblio „Lietuva“ kultūrinės veiklos vadybininkė Jurgita Kubilienė.

  Ištikimiausi ansamblio gerbėjai prisiminė ir rekordinę praėjusių metų programą lietuvių liaudies pasakų motyvais „Žiemos pasaka“. Dar tuomet mokytojos dėkojo už tokią atsakingą ansamblio veiklą ir kūrybišką vaikų ugdymą.

  „Tokie spektakliai svarbūs ir vaiko kūrybiškumui, ir jo raidai. Tai gyva, tikra. Be to, ši pramoga vaikams palieka labai gerą įspūdį, nes jau ne pirmus metus pastebime, kokios emocijos čia juos užvaldo. Vaikai tiesiog negali atitraukti akių, jie labai įsitraukia!“ – apie ansamblio spektaklius kalbėjo kita mokytoja.

  Kalėdiniame spektaklyje „Jonuko Kalėdų stebuklas“ susipynė įvairių žanrų ir stilių muzika – nuo „Piemenų šokio“ su kojūkais iki populiaraus bei ypač vaikų mėgstamo singlo „In the jungle“. Įsitraukė tokie pat margi spektaklio personažai: snaigės, nykštukai, iš pasakų atklydę diedukas ir bobutė, net džiunglių gyventojai, kurie pirmą kartą pamatė Kalėdas.

  Tai vieno berniuko istorija apie viltį, užsispyrimą ir tikėjimą, jog svajonės gali pildytis. Ypač kai Kalėdos – jau ne už kalnų! „Sapnavau, sapnavau, kad mėnulyje buvauׅ“, – vis kartojo pagrindinis veikėjas, cituodamas žaismingą Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Sapnas“.

  Spektaklio režisierius – Jonas Gricius, scenarijaus autorė – Dovilė Kazonaitė.

  Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ 2019-uosius metus ruošiasi užbaigti dviem naujametiniais koncertais – gruodžio 28 d. Jonavoje ir gruodžio 31 d. Ukmergėje.

  Po naujų metų kolektyvas pristatys specialiai Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga skirtą projektą – koliažinę operą „Mažvydas“ pagal Justino Marcinkevičiaus dramą. Muzikinio spektaklio režisierius – Kęstutis Stasys Jakštas, o pagrindinių veikėjų gretose laukia žiūrovų įvertinti atlikėjai: aktorius Vladas Bagdonas, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Monika Marija, dainininkai Mantas Jankavičius ir Rokas Laureckis, operos solistės Jovita Vaškevičiūtė ir Joana Gedmintaitė, aktorius Giedrius Arbačiauskas ir kiti. Projekto globėjas – J. E. Prezidentas Valdas Adamkus.

  Galerija:


  Komentarai