fbpx

Skelbiamos pakeistos koliažinės operos „Mažvydas“ rudens datos

Skelbiamos pakeistos koliažinės operos „Mažvydas“ rudens datos
Data:2020-03-25
Autorius: Ansamblis Lietuva

Kovo 11-tąją įvykusi muzikinio spektaklio premjera „Mažvydas“ turą šalyje perkelia į rudenį ir skelbia pakeistas pasirodymų datas: rugsėjo 22 ir 23 d. Kaune, spalio 6 d. Panevėžyje, spalio 20 d. Marijampolėje, spalio 22 d. Mažeikiuose, spalio 28 d. Klaipėdoje, lapkričio 19 d. Šiauliuose ir gruodžio 8 d. Alytuje. Kaip žinia, perkelti savo programos rodymą ansamblis „Lietuva“, kaip ir kitos kultūros įstaigos, priverstas dėl siaučiančios koronaviruso pandemijos ir Vyriausybei ėmusis atitinkamų saugumo priemonių stabdant viruso plitimą. 

Pavasarį „Mažvydo“ spektakliai turėjo įvykti kovo 18 d. Panevėžyje, kovo 20 d. Alytuje, kovo 24-25 d. Kaune, kovo 27 d. Klaipėdoje, balandžio 1 d. Marijampolėje, balandžio 3 d. Mažeikiuose ir balandžio 8 d. Šiauliuose. Norėjusius pamatyti premjerą ansamblis informuoja, kad į perkeltus spektaklius galioja anksčiau įsigyti bilietai. Jeigu pasikeitusios datos netinka, bilietų pirkėjai iki gegužės 1 d. gali kreiptis į bilietų platintojus ir susigrąžinti pinigus.

„Ačiū už šiurpuliukus, bėgiojančius oda, už laimės jausmą, už ašarų gumulą gerklėje. Aš netikėjau, net neįsivaizdavau, kad taip skoningai, lengvai, taip profesionaliai ir šiuolaikiškai visa kūrybinė komanda perteiks lietuvybę ir mums visiems taip puikiai žinomą „Mažvydą“. Nuostabus, kokybiškas spektaklis, gera solistų ir choro balsų, vizualizacijų, scenografijos ir šokio dermė“, – po premjeros kovo 11-tąją Vilniuje įspūdžiais dalinosi žiūrovai. 

Rudenį atgysianti koliažinė opera buvo specialiai kuriama Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Pagal Justino Marcinkevičiaus dramą statytu spektakliu tuo pačiu paminėtos autoriaus 90-osios gimimo metinės. Į premjerą susirinkę žiūrovai buvo sujaudinti jautrių arijų ir skirtingus stilius apjungiančios muzikos. Atrasti tai, kas artimiausia kiekvienam, padėjo išskirtinė kūrybinė grupė ir žiūrovų įvertinti aktoriai bei atlikėjai: Vladas Bagdonas, Giedrius Arbačiauskas, Monika Marija, Mantas Jankavičius, Rokas Laureckis, Jovita Vaškevičiūtė, Rokas Spalinskas ir kiti. 

Unikalus muzikinis spektaklis, jungiantis istoriją ir poeziją, realius faktus ir kūrybos laisvę, pasakoja apie pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmas“ – gimimą, jos autorių Martyną Mažvydą, jo dramatišką ir sudėtingą gyvenimą, apie lietuvybės sklaidos sąlygas, iššūkius ir realybę XVI amžiuje, didelių politinių ir religinių permainų fone, apie išgyvenimus ir jausmus, daugumai aktualius ir šiandien.  

„Tai įkvepia patriotiškumo ir tikėjimo, kad ir vieno žmogaus padaryti darbai nulemia visos tautos egzistencinę ateitį. Šis pasakojimas atskleis, kokį lietuviškos raštijos palikimą šiandien turime, kaip jo pagrindu vystosi mūsų kalba ir išsaugo trapų mažos tautos identitetą. Mūsų tautoje yra personalijų ir kūrėjų, kurie verti pasaulinės auditorijos dėmesio. Be to, pats projektas išskirtinis tuo, kad gimsta žanriškai visiškai naujas kūrinys, jis bus atliekamas netradicine maniera“, – teigia režisierius Kęstutis Stasys Jakštas. 
Ši projekto sumanytojo – valstybinio ansamblio „Lietuva“ premjera yra vienas iš bandymų prisiliesti prie klasikos, atveriant ją ir paverčiant sava, suprantama ir artima kuo didesniam žiūrovų ratui.

Dėl kitų ansamblio „Lietuva“ programų, suplanuotų balandžio ir gegužės mėnesiais, rodymo ar perkėlimo sprendimas bus priimtas, stebint situaciją Lietuvoje ir reaguojant į Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos tolimesnius nurodymus bei rekomendacijas. Greitu metu bus skelbiamos ir kitos, papildomos, muzikinio spektaklio „Mažvydas“ datos vasarai bei rudeniui. 

Visa kūrybinė komanda visiems linki sveikatos ir ragina laikytis gydytojų rekomendacijų, siekiant apsaugoti save ir aplinkinius.  
 
Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ internetinėje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt arba socialinėse Facebook ir Instagram paskyrose. 

 

BILIETAI: https://bit.ly/2OTSN4A

BILIETAI Į ŠIAULIUS: https://bit.ly/39lQ25s 

 

VISOS DATOS:

Rugsėjo 22 d. (II) 18:00 val. – Kaunas, „Girstutis“ 

Rugsėjo 23 d. (III) 18:00 val. – Kaunas, „Girstutis“ 

Spalio 6 d. (II) 18:00 val. – Panevėžio bendruomenių rūmai

Spalio 13 d. (II) 18:00 val. – Vilkaviškio kultūros centras 

Spalio 15 d. (II) 18:00 val. – Rokiškio kultūros centras 

Spalio 20 d. (II) 18:00 val. – Marijampolės kultūros centras

Spalio 22 d. (IV) 18:00 val. – Mažeikių kultūros centras

Spalio 28 d. (III) 19:00 val. – Klaipėda, Žvejų rūmai 

Spalio 30 d. (V) 19:00 val. – Birštono kultūros centras

Lapkričio 5 d. (IV) 18:00 val. – Utenos kultūros centras

Lapkričio 10 d. (II) 18:30 val. – Kretingos kultūros centras

Lapkričio 12 d. (IV) 18:00 val. – Jonavos kultūros centras

Lapkričio 17 d. (II) 18:00 val. – Anykščių kultūros centras

Lapkričio 19 d. (IV) 19:00 val. – Šiauliai, „Šiaulių“ arena

Lapkričio 24 d. (II) 18:00 val. – Ukmergės kultūros centras

Gruodžio 1 d. (II) 19:00 val. – Vilnius, „Compensa“ (informacija jau netrukus)

Gruodžio 8 d. (II) 18:00 val. – Alytaus kultūros centras (AKKC)


Komentarai