fbpx

Su „Mažvydu“ Nepriklausomybės 30-metį pasirinko švęsti būrys garbių svečių

Su „Mažvydu“ Nepriklausomybės 30-metį pasirinko švęsti būrys garbių svečių
Data:2020-03-12
Autorius: Ansamblis Lietuva

Kovo 11-osios vakarą Vilniaus „Siemens arenoje“ įvyko koliažinės operos „Mažvydas“ premjera pagal Justiną Marcinkevičių, po kurios finalo ne vienam teko nubraukti ašarą. Žiūrovai liko sužavėti tekstu, gyvai orkestro atliekama muzika, širdį veriančiomis arijomis ir šiuolaikiškai, naujam gyvenimui prisikėlusia drama apie Martyną Mažvydą.

Taip Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį pasirinko švęsti muzikinio teatro ir šviesaus atminimo rašytojo gerbėjai, tarp kurių buvo ir garbūs svečiai – aktorius Andrius Bialobžeskis, poetai Rimvydas Stankevičius ir Vladas Braziūnas, choreografė ir teatro režisierė Anželika Cholina, kino režisierius Gytis Lukšas, poetas, režisierius ir aktorius Alvydas Šlepikas, žymus prodiuseris Gediminas Jaunius ir kiti.

Aplodismentai finalui

Aktoriui A. Bialobžeskiui taip patiko šis muzikinis pastatymas, jog jis net pradėjo laukti projekto tęsinio ir davė idėją Lietuvai.

„Buvo labai įdomu žiūrėti, ypač kai tokia sunki ir visiems svarbi tema. Patiko daug muzikinių niuansų, norėčiau net kada nors pamatyti šio spektaklio tęsinį. Manau, Giedrius puikiai susitvarkė su pagrindiniu vaidmeniu. Dar projekcijos duoda tokį istorinį kontekstą. O labiausiai man turbūt patiko paskutinė arija, pavadinčiau ją Lietuvos arija, galima ją atskirai kaip dainą naudoti.“

Po premjeros savo išgyvenimais pasidalino ir garsus lietuvių poetas R.Stankevičius, pelnęs daugybę kultūros, meno ir literatūros premijų.

„Gal ir nesu aš vertinimo ekspertas, bet patiko labai. Gražus spektaklis, labai galingai išspręsta pabaiga, ir „Lietuvos“ atlikėjai nuostabūs. Labiausiai patiko finalas, bet suprantama, kad iki jo dažniausiai kažkas turi privesti. Žinot, kas man daro įspūdį, kai žmonės gali taip profesionaliai vaidinti, išjausti emociją net ir jau nebūdami vaidmeny. Visi kaip vienas vaidina tą nustebimą ar nuliūdimą.“

 Šiurpai po visą kūną

„Ačiū už šiurpuliukus, bėgiojančius oda, už laimės jausmą, už ašarų gumulą gerklėje. Aš netikėjau, net neįsivaizdavau, kad taip skoningai, lengvai (o lengvumą sukurti – sunkiausia), taip profesionaliai ir šiuolaikiškai visa kūrybinė komanda perteiks lietuvybę ir mums visiems taip puikiai žinomą „Mažvydą“. Imkit savo mamas už parankės, savo vaikus už rankų ir eikit įsikvėpti. Pažadu, taip ir bus“, – po premjeros socialiniuose tinkluose rašė renginių organizatorė ir režisierė Erika Purauskytė.

 Tokiais panašiais įspūdžiais pasipylė viešoji erdvė, kurioje emocijų neslėpė ir daugiau Vilniaus premjerą stebėjusių žiūrovų.

„Euforija! Nuostabus, kokybiškas spektaklis, gera solistų ir choro balsų, vizualizacijų, scenografijos ir šokio dermė, tad nepraleiskite progos ir raskite laiko dar vienam Lietuvos kūrėjų projektui“, – ragino kiti.

Muzikinis spektaklis neišdildomus įspūdžius paliko tokius pastatymus mėgstančiai Vilniaus Universiteto profesorei, habilituotai daktarei Vilijai Targamadzei, kuri netrukus po premjeros savo asmeninėje Facebook paskyroje paviešino savo mintis.

„Lietuvos Nepriklausomybė ir Just. Marcinkevičiaus „Mažvydas“ man neatskiriami. Visada suvirpina sielos nematomas stygas. Koliažinė opera tiesiog užbūrė – tokia garsų, judesio, vaizdo simbiozė, neįtikėtina jų sinergija buvo tikra dovana didžios šventės proga. Ačiū režisieriui Kęstučiui Jakštui ir visai kūrybinei grupei, atlikėjams, „Lietuvos“ ansamblio vadovei Editai Katauskienei ir visiems, nebijantiems drąsių ir įspūdingų profesionalių sprendimų.“

Išskirtinė kūrybinė grupė

„Mažvydo“ spektaklyje kovo 11 d. Vilniuje, „COZY by Siemens arena“ pagrindinius vaidmenis atliko žinomi ir pripažinti aktoriai ir atlikėjai: Martyną Mažvydą įkūnijo Giedrius Arbačiauskas, Mažvydo mylimąją Mariją – dainininkė Monika Marija, sūnų Kasparą – Mantas Jankavičius, Mažvydo posūnį Kristupą – Rokas Laureckis, o Mažvydo žmonos Benignos vaidmenį – operos primadona Jovita Vaškevičiūtė. Kitus koliažinės operos veikėjus įkūnijo valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ atlikėjai.

Pirmą kartą ansamblio „Lietuva“ istorijoje skambėjo jungtinis liaudies instrumentų ir simfoninis orkestras, kuriam dirigavo dr. Egidijus Kaveckas.

Koliažinės operos režisierius – Kęstutis Stasys Jakštas. Libreto autorius – Arnas Ališauskas. Spektaklio kompozitorius – Jonas Jurkūnas. Spektaklio choreografė – Aušra Krasauskaitė. Scenografijos kūrėjas – Gintaras Makarevičius. Kostiumų dailininkė – Olga Filatova-Kontrimienė.

Informacija dėl tolimesnių „Mažvydo“ pasirodymų kituose Lietuvos miestuose bus skelbiama atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro ir Vyriausybės paskelbtus nurodymus.  

GALERIJA:

 


Komentarai