fbpx

Vasaris – meilės mėnuo: kviečiame į prancūzų įkvėptą „Bučinį iš Prancūzijos“

Vasaris – meilės mėnuo: kviečiame į prancūzų įkvėptą „Bučinį iš Prancūzijos“
Data:2023-02-06
Autorius: Ansamblis Lietuva

Bisous de France! Tokie jau prancūzai, sutinkantys šiltai, įkvepiančiai ir išraiškingomis muzikos bei spalvų natomis. Prancūzų meno kūrėjai savo darbais ir šimtmečius menančiu palikimu stulbina pasaulį, o lietuvių menininkai iki šiol iš jų semiasi subtiliausio kūrybinio pajautimo.

Pristatoma prancūzų įkvėpta programa – muzikos ir vaizdo koncertas „Bučinys iš Prancūzijos“. Iki šiol savo repertuaru stebinęs ansamblis „Lietuva“ meno gurmanams paruošė ypatingą staigmeną – Ž. Bizė, K. Debiusi, M. Ravelio ir kitų prancūzų virtuozų kūrinius, atliekamus Lietuvos nacionaliniais instrumentais. Žiūrovus nustebins ne tik lietuviškai skambėsiantys „Karmen“, „Arlietė“ ar „Bolero“ – kartu su muzika bus atliekama šiuolaikinio šokio kompozicija, o ypatingą atmosferą sustiprins vaizdo projekcijose iškilsiantys unikalūs lietuvių dailininkų paveikslai, inspiruoti prancūzų romantizmo ir impresionizmo epochų. Kaip žinia, šie laikmečiai kupini laisvės potėpių, meniškos intuicijos, ryškių jausminių įspūdžių ir kartais dar neatrastų mums atspindžių.

Prancūzišku garsų ir spalvų patyrimu kvies pasimėgauti ansamblio „Lietuva“ orkestras, vadovaujamas vyr. dirigento dr. Egidijaus Kavecko, bei sparčiai kylančios jaunosios kartos operos solistės – sopranas Ilona Pliavgo ir mecosopranas Aistė Benkauskaitė. Pirmą kartą orkestro programą praturtins ir šokio solo atliks Auksinio scenos kryžiaus ir Padėkos kaukės laureatė, ansamblio „Lietuva“ vyr. baletmeisterė Aušra Krasauskaitė, pakaitomis su ansamblio šokių grupės artiste Greta Frolovaite.

Kaip pasakytų impresionistai – panirki visu įspūdžiu. Nė nepajusi, kaip šis vakaras nukels tiesiai į Eliziejaus laukus!

Už partnerystę dėkojame Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui, Nacionaliniam M.K. Čiurlionio dailės muziejui ir Šiaulių Aušros muziejui.

 

KŪRYBINĖ KOMANDA:

Vyr. dirigentas ir orkestro vadovas: dr. Egidijus Kaveckas

Atlikėjai: valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ orkestras

Solistės: Ilona Pliavgo (sopranas), Aistė Benkauskaitė (mecosopranas), Rūta Raginytė (lumzdelis)

Šokio solo: Aušra Krasauskaitė / Greta Frolovaitė

Aranžuotojai: Rūta Raginytė, Arvydas Jankus, Viktoras Rimša

Vaizdo projekcijų dailininkė: Vesta Obolevičiūtė

 

Tapybos kūrinių autoriai: Petras Kalpokas, Kajetonas Sklėrius, Vincentas Dmachauskas, Kanutas Ruseckas, Jonas Rustemas, Antanas Žmuidzinavičius ir kiti.

Programoje skambės šie kūriniai: Klodo Debiusi „Mažoji siuita“ (1 ir 2 dalys), „Arabeska nr. 2“, „Mergaitė lino spalvos plaukais“; Žoržo Bizė op. „Karmen“ (3 dalies antraktas) ir „Farandola“ iš siuitos Nr. 2 „Arlietė“; Žako Ofenbacho „Lėlės daina“ iš op. „Hofmano pasakos“; Žiulio Masnė „Meditacija“ iš op. „Thais“; Leo Delibeso „Gėlių duetas“ iš op. „Lakmé“; Moriso Ravelio „Bolero“; Gabriel Faure „Après un rêve („Po sapno“) op. 7, No. 1“ ir kiti.

 

PASIRODYMAI:

Vasario 14 d. Visagino kultūros centre „Draugystė“: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/visaginas-muzikos-ir-vaizdo-koncertas-bucinys-is-prancuzijos-378632/ 

Vasario 21 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje: https://kakava.lt/renginys/bucinys-is-prancuzijos/4494/8848 

Vasario 23 d. Vilniaus Rotušėje: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/vilnius-muzikos-ir-vaizdo-koncertas-bucinys-is-prancuzijos-378633/ 

Vasario 25 d. Paliesiaus dvare: https://koncertai.paliesiausdvaras.lt/pasaga/koncertas-bucinys-is-prancuzijos/ 

 


Žymės
Komentarai