fbpx

Vilniuje turėjusi įvykti premjera „Siūbuojanti žemė“ perkeliama į gruodžio 29 d.

Vilniuje turėjusi įvykti premjera „Siūbuojanti žemė“ perkeliama į gruodžio 29 d.
Data:2021-11-18
Autorius: Ansamblis Lietuva

Lapkričio 18 d. Vilniuje, Šokio teatre turėjusi įvykti ansamblio „Lietuva“ ir jaunųjų menininkų premjera „Siūbuojanti žemė“ yra perkeliama į kitą datą – gruodžio 29 d. Toks sprendimas priimtas dėl ansamblyje nustatyto COVID-19 susirgimo atvejo, todėl imtasi visų priemonių, siekiant užtikrinti atlikėjų ir žiūrovų saugumą. Atsižvelgiant į naujausius vyriausybės nurodymus ir saugumo rekomendacijas, sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys privalo izoliuotis mažiausiai iki neigiamo PGR testo rezultatų gavimo.

„Mes ilgą laiką nuoširdžiai džiaugėmės, kad didžioji dauguma ansamblio darbuotojų yra pasiskiepiję ir pandemija mus aplenkė viso koliažinės operos „Mažvydas“ turo metu. Deja, nepaisant visų saugumo priemonių, kurių ėmėmės, turime susirgusį komandos narį, kuris dalyvavo bendrose premjeros repeticijose. Dabar svarbiausia, kad susirgęs kolega pasveiktų, išsiaiškinti, ar infekcija nepaplito tarp kitų atlikėjų ir užkirsti kelią naujiems užsikrėtimams. Sunku apsakyti, kaip mums skaudu, kad turime nukelti premjerą, kuriai tiek intensyviai ruošėmės, bet mūsų pareiga yra apsaugoti tiek žiūrovus, tiek kitus mūsų komandos narius“, – situaciją komentuoja ansamblio „Lietuva“ vadovė Edita Katauskienė. 

Nors sąlytį su sergančiuoju turėjo tik dalis ansamblio atlikėjų, o absoliuti dauguma yra paskiepyti arba jau persirgę, siekiama užtikrinti maksimalų renginių saugumą bei tolimesnių renginių įgyvendinimą. Visas ansamblis izoliuosis iki kol paaiškės atlikėjų PGR testų rezultatai, tai yra iki kitos savaitės pradžios. 

Informuojama, kad visi anksčiau į performansą „Siūbuojanti žemė“ įsigyti bilietai galios ir dėl jų papildomai kreiptis nereikia. Gruodžio 30 d. įvyks papildomas performanso pasirodymas. 

Performanso režisierės – pripažinimą pelniusios choreografės Agnija Šeiko ir Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė.

Tolimesni renginiai

Dėl COVID-19 susirgimo atvejo perkeliami ir lapkričio 19 d. numatyti renginiai – sakralinės muzikos koncertas „Tikiu“ Naujojoje Akmenėje bei ansamblio dalyvavimas Tarptautinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje „Ateities balsai“. 

Neigiamų testų atveju, nuo kitos savaitės toliau bus tęsiamas modernaus šokio spektaklio „Dėdės ir dėdienės“ turas po Lietuvą – lapkričio 23 d. Kaune, lapkričio 24 d. Biržuose, lapkričio 26 d. Ukmergėje, gruodžio 1 d. Šiauliuose ir gruodžio 3 d. Jonavoje.

Ansamblis „Lietuva“ nuoširdžiai atsiprašo už sukeltus nepatogumus, dėkoja už supratingumą ir prašo saugoti save bei artimuosius. 

 


Komentarai