fbpx

Žiūrovus intriguojantis „Bučinys iš Prancūzijos“ įvyks keturiuose Lietuvos miestuose

Žiūrovus intriguojantis „Bučinys iš Prancūzijos“ įvyks keturiuose Lietuvos miestuose
Data:2023-10-08
Autorius: Ansamblis Lietuva

Šiltos emocijos ir prancūziškų garsų bei spalvų patyrimas – tai, ką meno gurmanams paruošė su muzikos žanrais eksperimentuojantis ansamblis „Lietuva“ . Šį rudenį sugrįžta programa „Bučinys iš Prancūzijos“, įkvėpta prancūzų meno kūrėjų. „Lietuva“ nustebins lietuviškais instrumentais skambančiais „Karmen“ ar „Bolero“, taip pat ir išraiškinga šiuolaikinio šokio kompozicija, ką inspiravo prancūzų romantizmo ir impresionizmo epochos.

„Intriga ir žingeidumas – viena iš priežasčių, kodėl bandome groti šią muziką. Tikrai įdomu, kaip tokia rafinuota, elegantiška ir pastelinė impresionistinė muzika skambės ir išsiskleis mūsų lietuviškų nacionalinių instrumentų spalvose, kas nėra įprasta. Mes, kaip muzikantai, plečiame savo galimybes, o ta nauja patirtis, įvairiapusiškas skambesys kartu suintriguoja ir nustebina žiūrovus“, – teigia programos sumanytojas ir ansamblio „Lietuva“ vyr. dirigentas dr. Egidijus Kaveckas.

Įkvėpti Prancūzijos

Ž. Bize, K. Debiusi, M. Ravelio ir kitų prancūzų virtuozų kūrinius atliks ansamblio „Lietuva“ nacionalinių instrumentų orkestras bei sparčiai kylantys jaunosios kartos operos solistai – sopranas, Ilona Pliavgo, mecosopranas Aistė Benkauskaitė ir bosas Martynas Žukauskas.

„Ansamblis „Lietuva“ nuolat stebina klausytojus ne tik naujais įspūdingais sceniniais veikalais, bet ir įvairiausiomis koncertinėmis programomis. Vieną kartą klausytojai gali mėgautis vokiečių kompozitorių kūrinių programa, o štai dabar – gaudys bučinius iš Prancūzijos (šypsosi). Aš kaskart su malonumu leidžiuosi į vyr. dirigento E. Kavecko inicijuotas muzikines keliones. Džiaugiuosi, kad specialiai šiam koncertui galėjau paruošti šmaikščią koloratūrinę ariją. Kolkas neatskleisiu, kokią“, – pasakoja solistė I. Pliavgo

Kaip žinia, Prancūzija savo darbais ir šimtmečius menančiu palikimu vis dar stulbina pasaulį, o lietuvių menininkai iki šiol iš jų semiasi kūrybinio įkvėpimo.

Prancūzų kompozitorių kūrinius nacionaliniams instrumentams aranžavo Rūta Raginytė, Arvydas Jankus ir Viktoras Rimša. Taip pat pirmą kartą „Lietuvos“ orkestro programą praturtins ir šokio solo atliks Auksinio scenos kryžiaus ir Padėkos kaukės laureatė, ansamblio „Lietuva“ vyr. baletmeisterė Aušra Krasauskaitė.

Spalio 13 d. – Druskininkai, Eglės sanatorija

Spalio 18 d. – Molėtų kultūros centras

Lapkričio 15 d. –Tauragės kultūros centras

Lapkričio 29 d. – Širvintų kultūros centras

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/bucinys-is-prancuzijos-86762/ 


Komentarai