fbpx

Nauja ansamblio „Lietuva“ kalėdinė pasaka – apie tikruosius stebuklus ir laiką su artimaisiais

Nauja ansamblio „Lietuva“ kalėdinė pasaka – apie tikruosius stebuklus ir laiką su artimaisiais
Data:2023-12-13
Autorius: Ansamblis Lietuva

Visi tarsi susitarę – Kalėdos stebuklų metas. O kas, jei taip laukiamas stebuklas neįvyksta? Ansamblis „Lietuva“ mažuosius žiūrovus kviečia į naują muzikinį spektaklį „Mikalojaus sapnas“, kuriame galima įminti net didžiausias Šv. Kalėdų paslaptis. Kalėdinė pasaka sukurta Liudo Jakimavičiaus pasakos „Katinėlis ir gaidelis Kalėdų ieškojo“ motyvais ir įvyks gruodžio 16 d. Vilniuje, ansamblio „Lietuva“ patalpose. Tradiciškai čia iš pasakų atklys vaikams lengvai atpažįstami personažai, kuriuos įkūnija charizmatiški „Lietuvos“ atlikėjai – choras, šokėjų trupė ir nacionalinių instrumentų orkestras.

„Nepaprasto jaukumo, juoko ir gražios muzikos pripildytas spektaklis. Užbūrė visus, net pačius mažiausius, besišypsodami išėjo ir suaugusieji. Džiugina gyvai atliekami kūriniai, žaismingi teatralizuoti pasirodymai, įtraukiantis veiksmas. Smagu, kad su seneliu Kalėda ir atlikėjais galima nusifotografuoti. Turbūt geriausios dovanos tos, kurių nesupakuosi“, – viešoje erdvėje įspūdžiais dalinasi mokytojai ir tėveliai, kurie nuo gruodžio pradžios lankosi ansamblio pasirodymuose. Gruodžio 9-ąją išskirtinė „Mikalojaus sapno“ premjera įvyko ir Rokiškio kultūros centre.

Ansamblio vaikiški spektakliai kasmet sulaukia didžiulio populiarumo. Pernai ansamblis „Lietuva“ surengė 35 kalėdinius pasirodymus, į kuriuos sutraukė daugiau kaip keturis tūkstančius žiūrovų. Kalėdinė programa buvo surengta ir Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje bei Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Įkvepia kurti stebuklus

Pasak režisierės ir scenarijaus autorės Giedrės Kriaučionytės-Vosylienės, muzikinė „Mikalojaus sapno“ istorija skirta įkvėpti bei priminti, kad tikrasis džiaugsmas aplanko ne gaunant, o duodant. Todėl pagrindinis spektaklio veikėjas – berniukas Mikalojus Kalėdų rytą paverčia tikrų tikriausiu stebuklu savo šeimai.

„Vaikams norėjosi pasakyti, kad jie patys gali ir kuria stebuklus. O tėveliams, matyt, norėjosi priminti, kaip svarbu per šventes nepasinerti į Kalėdų vajų – maisto gaminimą, dovanų pirkimą, namų ir savęs puošimą, kuomet praleidi patį svarbiausią – buvimą kartu su tau brangiais artimaisiais. Kalėdinių spektaklių specifika ta, kad visi jau ateina į šventę su pakilia nuotaika ir laukdami Kalėdų Senelio, tad emocijos pačios gražiausios“, – šypsosi šių metų muzikinės pasakos sumanytoja.

Spektaklio siužete Mažasis Mikalojus gyvena pasiturinčioje šeimoje, apsuptas žaislų ir daiktų. Mikalojaus tėveliai daug dirba, tad berniukas daugiausiai laiko praleidžia su savo jaunute, dar sklandžiai nekalbančia sesute. Kūčių vakarą pakilus audrai paaiškėja, kad jo taip laukiami pusbroliai nebeatvyks kartu sutikti švenčių – o tai reiškia pačias nuobodžiausias Kalėdas. Atėjus vakarui Mikalojus nusprendžia ne miegoti, o laukti Kalėdų senelio, tačiau jo nešamos dovanos Mikalojui nerūpi – žaislai ir taip vos telpa spintoje – šį kartą jis ketina prašyti Senelio stebuklo – tokio, kuris išgelbėtų šias nuobodžias Kalėdas. Vis dėlto, mažajam Mikalojui nepavyksta atsispirti miegui ir jis pasineria į keistą sapną.

Valstybinis ansamblis „Lietuva“ savo programomis siekia ugdyti jaunosios kartos identitetą bei vertybes. Čia visada grojama tokiais lietuviškais instrumentais kaip birbynė, kanklės ar skrabalai, šiuolaikiškai paįvairinant tradicinį skambesį. Kalėdinėje pasakoje „Mikalojaus sapnas“ skamba kompozitorių Juozo Naujalio, Artūro Noviko, Giedriaus Svilainio, Sonatos Tamašauskaitės, Donato Zakaro ir Ēriks Ešenvalds muzika. Spektakliui scenografiją kūrė Berta Bocullaitė.

Režisierė G. Kriaučionytė-Vosylienė prie ansamblio komandos prisijungė šių metų pradžioje. Iki tol didesnius „Lietuvos“ projektus režisuodavo tik kviestiniai kūrėjai.

„Mano tikslas – plėsti „Lietuvos“ ansamblio repertuarą ir lietuviško identiteto suvokimą. Žinoti savo šaknis – labai svarbi misija, tačiau lygiai taip svarbu suvokti, kad mūsų tautinis identitetas – kintantis ir įvairialypis. Noriu, kad „Lietuva“ kuo plačiau reprezentuotų šalies istoriją ir tam reikalingas tvirtas dramaturginis pamatas“, – sako Giedrė, prisidėjusi prie tokių iniciatyvų kaip dainuojamoji meditacija karo Ukrainoje metinėms atminti, Gala koncertas „Mes – Lietuva!“, korporatyvinė distopija „Puikus naujas kūnas“, Vilniaus jubiliejui skirta edukacija vaikams „Gedimino laiškas“  ir kitų programų.

„Lietuvos“ ansamblis 2023-uosius metus užbaigs su naujametiniais koncertais „Mes – Lietuva!“, kurie įvyks gruodžio 28 d. Varėnoje ir gruodžio 29 d. Šilutėje.


Komentarai