performer

Renginio data: 2020-10-28

Renginio pradžia: 19:00   Renginio pabaiga: 21:30

Renginio vieta: Žvejų rūmai, KlaipėdaSVARBU – laikantis saugumo rekomendacijų, prašome su savimi turėti veido kaukes.

Spektaklis perkeliamas iš kovo 27 d.

Kaip žinia, perkelti savo programos rodymą ansamblis „Lietuva“, kaip ir kitos kultūros įstaigos, priverstas dėl siaučiančios koronaviruso pandemijos ir Vyriausybei ėmusis atitinkamų saugumo priemonių stabdant viruso plitimą. 

Norėjusius pamatyti premjerą ansamblis informuoja, kad į perkeltus spektaklius galioja anksčiau įsigyti bilietai. Jeigu pasikeitusios datos netinka, bilietų pirkėjai iki gegužės 1 d. gali kreiptis į bilietų platintojus ir susigrąžinti pinigus.  Muzikinis spektaklis „Mažvydas“


Muzikinio spektaklio „Mažvydas“ turas yra perkeliamas į rudenį!

Kovo 11-tąją įvykusi muzikinio spektaklio premjera „Mažvydas“ turą šalyje perkelia į rudenį ir skelbia pakeistas pasirodymų datas: rugsėjo 22 ir 23 d. Kaune, spalio 6 d. Panevėžyje, spalio 20 d. Marijampolėje, spalio 22 d. Mažeikiuose, spalio 28 d. Klaipėdoje, lapkričio 19 d. Šiauliuose ir gruodžio 8 d. Alytuje. Kaip žinia, perkelti savo programos rodymą ansamblis „Lietuva“, kaip ir kitos kultūros įstaigos, priverstas dėl siaučiančios koronaviruso pandemijos ir Vyriausybei ėmusis atitinkamų saugumo priemonių stabdant viruso plitimą.

Pavasarį „Mažvydo“ spektakliai turėjo įvykti kovo 18 d. Panevėžyje, kovo 20 d. Alytuje, kovo 24-25 d. Kaune, kovo 27 d. Klaipėdoje, balandžio 1 d. Marijampolėje, balandžio 3 d. Mažeikiuose ir balandžio 8 d. Šiauliuose. Norėjusius pamatyti premjerą ansamblis informuoja, kad į perkeltus spektaklius galioja anksčiau įsigyti bilietai. Jeigu pasikeitusios datos netinka, bilietų pirkėjai iki gegužės 1 d. gali kreiptis į bilietų platintojus ir susigrąžinti pinigus.

Dėl kitų ansamblio „Lietuva“ programų, suplanuotų balandžio ir gegužės mėnesiais, rodymo ar perkėlimo sprendimas bus priimtas, stebint situaciją Lietuvoje ir reaguojant į Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos tolimesnius nurodymus bei rekomendacijas. Greitu metu bus skelbiamos ir kitos, papildomos, muzikinio spektaklio „Mažvydas“ datos vasarai bei rudeniui.

Visa kūrybinė komanda visiems linki sveikatos ir ragina laikytis gydytojų rekomendacijų, siekiant apsaugoti save ir aplinkinius.

Apie programą

Unikalus muzikinis spektaklis „Mažvydas“, jungiantis istoriją ir poeziją, realius faktus ir kūrybos laisvę, pasakoja apie pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmo“ – gimimą, jos autorių Martyną Mažvydą, jo dramatišką ir sudėtingą gyvenimą, apie lietuvybės sklaidos sąlygas, iššūkius ir realybę XVI amžiuje, didelių politinių ir religinių permainų fone. 

Kiekviena valstybė, kiekviena tauta įprasmina savo pirmosios knygos nacionaline kalba gimimą kaip pamatinį egzistencijos ženklą. Kiekviena lietuvių karta grįžo, grįžta ir grįš prie Mažvydo „Katekizmo“ tekstų ir kontekstų, savaip juos suprasdama, reflektuodama, bet niekada nekvestionuodama mūsų pirmosios knygos vertės. 

Mylimo žmogaus netektis, dramatiški sprendimai ir savanoriška tremtis – tai naujam gyvenimui prisikėlusi Mažvydo drama pagal Justiną Marcinkevičių, kuri po kovo 11-osios premjeros dar kartą atgis rudenį. Net patys didžiausi muzikinio teatro ir šviesaus atminimo rašytojo gerbėjai neliko abejingi įtaigiam tekstui, širdį veriančioms arijoms ir įvairius stilius apjungiančiai muzikai – čia visi atrado sau artimus dalykus.  

„Ačiū už šiurpuliukus, bėgiojančius oda, už laimės jausmą, už ašarų gumulą gerklėje. Aš netikėjau, net neįsivaizdavau, kad taip skoningai, lengvai, taip profesionaliai ir šiuolaikiškai visa kūrybinė komanda perteiks lietuvybę ir mums visiems taip puikiai žinomą „Mažvydą“. Nuostabus, kokybiškas spektaklis, gera solistų ir choro balsų, vizualizacijų, scenografijos ir šokio dermė“, – po premjeros įspūdžiais dalinosi apstulbę žiūrovai. 

Specialiai Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui susibūrė išskirtinė kūrybinė grupė ir žiūrovų įvertinti aktoriai bei atlikėjai: Vladas Bagdonas, Giedrius Arbačiauskas, Monika Marija, Mantas Jankavičius, Rokas Laureckis, Jovita Vaškevičiūtė, Rokas Spalinskas ir kiti. Šiuo muzikiniu spektakliu kartu paminėtos Just. Marcinkevičiaus 90-osios gimimo metinės. 

„Tai įkvepia patriotiškumo ir tikėjimo, kad ir vieno žmogaus padaryti darbai nulemia visos tautos egzistencinę ateitį. Šis pasakojimas atskleis, kokį lietuviškos raštijos palikimą šiandien turime, kaip jo pagrindu vystosi mūsų kalba ir išsaugo trapų mažos tautos identitetą. Mūsų tautoje yra personalijų ir kūrėjų, kurie verti pasaulinės auditorijos dėmesio. Be to, pats projektas išskirtinis tuo, kad gimsta žanriškai visiškai naujas kūrinys, jis bus atliekamas netradicine maniera“, – teigia režisierius Kęstutis Stasys Jakštas. 

Ši projekto sumanytojo – valstybinio ansamblio „Lietuva“ premjera yra vienas iš bandymų prisiliesti prie klasikos, atveriant ją ir paverčiant sava, suprantama ir artima kuo didesniam žiūrovų ratui. Koliažinis žanras klasikinės operos pagrindu vienija įvairius muzikos stilius, todėl opera „Mažvydas“ sujungė tautinių ir simfoninio orkestro styginių instrumentų, varinių pučiamųjų ir elektroninės muzikos skambesį, kino filmams būdingą muziką ir populiariosios muzikos stilių. 

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt  DALYVAUJA: 

Solistai:  

Mažvydas – Vladas Bagdonas / Giedrius Arbačiauskas 

Mažvydo mylimoji Marija – Monika Marija / Dovilė Kazonaitė 

Mažvydo sūnus Kasparas – Mantas Jankavičius / Rokas Spalinskas  

Mažvydo posūnis Kristupas – Rokas Laureckis 

Mažvydo žmona Benigna – Jovita Vaškevičiūtė / Joana Gedmintaitė  

Liuteronų kunigas, Mažvydo pusbrolis Vilentas – Saulius Vasiliauskis 

Vienuolis–inkvizitorius – Martynas Žukauskas 

Atlikėjai: Valstybinis ansamblis „Lietuva“  

 

KŪRYBINĖ GRUPĖ: 

Režisierius – Kęstutis Stasys Jakštas 

Libreto ir scenarijaus autorius – Arnas Ališauskas 

Kompozitorius – Jonas Jurkūnas 

Dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas 

Scenografas – Gintaras Makarevičius 

Kostiumų dailininkė – Olga Filatova-Kontrimienė 

Choreografė – Aušra Krasauskaitė 

Projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas 

Šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas 

 

VADOVAI: 

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė 

Meno vadovas – Giedrius Svilainis 

Orkestro vadovas – dr. Egidijus Kaveckas 

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas 

Vyr. baletmeisteris – Edgaras Suprunas 

 BILIETAI Į ŠIAULIUS : https://bit.ly/2GnaiG2

 BILIETAI Į KITUS MIESTUS : https://bit.ly/2EwZFjc

 

INFORMACINIAI PARTNERIAI:

                    

 

PROJEKTĄ FINANSUOJA: LR Kultūros ministerija

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku". Savo duotą pasirinkimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau apie naudojamus slapukus skaitykite "Privatumo politikoje".

Sutinku
X