#

Koliažinė opera „Mažvydas“

Mažvydas – dramatiškas, gilus, sukūręs pirmą lietuvišką knygą, toks, kokį jį savo dramoje pamatė Justinas Marcinkevičius, atgijo unikaliame muzikiniame spektaklyje – koliažinėje operoje „Mažvydas“. Specialiai Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui susibūrė išskirtinė kūrybinė grupė ir žiūrovų įvertinti aktoriai bei atlikėjai. Programos aprašymas

Dėl koliažinės operos „Mažvydas“ turo!

2020 m. suplanuotas muzikinio spektaklio „Mažvydas“ turas po Lietuvą perkeliamas į 2021 metus. Tokį sprendimą ansamblis „Lietuva“ priėmė atsižvelgdamas į šalyje susiklosčiusią pandemiją.
 
Visi anksčiau įsigyti bilietai galioja ir dėl jų papildomai kreiptis nereikia.
 

Apie programą

Ką pasirinkti – kovą už įsitikinimus ar nelaisvę? Pareigą ir netekties skausmą ar mylimą šeimą? Kiek žmogui užtenka drąsos pažvelgti tiesai į akis?

Į sceną sugrįžta „Mažvydo“ drama pagal Just. Marcinkevičių. Premjera, startavusi Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, turėjo tik keletą progų nustebinti žiūrovus – 2020 m. planuotas turas buvo perkeltas į 2021 m. rudenį. Prezidento Valdo Adamkaus globojamas projektas grįžta po daugiau nei metų ir šįkart vėl kviečia jį išvysti savo akimis.

Specialiai šiam projektui susibūrė išskirtinė kūrybinė grupė ir žiūrovų įvertinti aktoriai bei atlikėjai: Vladas Bagdonas, Giedrius Arbačiauskas, Monika Marija, Jovita Vaškevičiūtė, Joana Gedmintaitė, Dovilė Kazonaitė, Mantas Jankavičius, Rokas Laureckis, Rokas Spalinskas ir kiti puikūs atlikėjai. Šiuo muzikiniu spektakliu kartu paminėtos Justino Marcinkevičiaus 90-osios gimimo metinės.

Unikalus muzikinis spektaklis „Mažvydas“, jungiantis istoriją ir poeziją, realius faktus ir kūrybos laisvę, pasakoja apie pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmo“ – autorių Martyną Mažvydą, jo dramatišką ir sudėtingą gyvenimą, iššūkius ir realybę XVI amžiuje, didelių politinių ir religinių permainų fone.

Net patys didžiausi muzikinio teatro ir šviesaus atminimo rašytojo gerbėjai neliko abejingi įtaigiam tekstui, širdį veriančioms arijoms ir įvairius stilius apjungiančiai muzikai – čia visi atrado sau artimus dalykus.

„Ačiū už šiurpuliukus, bėgiojančius oda, už laimės jausmą, už ašarų gumulą gerklėje. Aš netikėjau, net neįsivaizdavau, kad taip skoningai, lengvai, taip profesionaliai ir šiuolaikiškai visa kūrybinė komanda perteiks lietuvybę ir mums visiems taip puikiai žinomą „Mažvydą“. Nuostabus, kokybiškas spektaklis, gera solistų ir choro balsų, vizualizacijų, scenografijos ir šokio dermė“, – po premjeros įspūdžiais dalinosi apstulbę žiūrovai.

„Tai įkvepia tikėjimo, kad ir vieno žmogaus padaryti darbai nulemia visos tautos egzistencinę ateitį. Mūsų tautoje yra personalijų ir kūrėjų, kurie verti pasaulinės auditorijos dėmesio. Be to, pats projektas išskirtinis tuo, kad gimsta žanriškai visiškai naujas kūrinys, jis bus atliekamas netradicine maniera“, – teigia režisierius Kęstutis Stasys Jakštas.

Ši projekto sumanytojo – valstybinio ansamblio „Lietuva“ premjera yra vienas iš bandymų prisiliesti prie klasikos, atveriant ją ir paverčiant sava, suprantama ir artima kuo didesniam žiūrovų ratui. Koliažinis žanras klasikinės operos pagrindu vienija įvairius muzikos stilius, todėl opera „Mažvydas“ sujungė tautinių ir simfoninio orkestro styginių instrumentų, varinių pučiamųjų ir elektroninės muzikos skambesį, kino filmams būdingą muziką ir populiariosios muzikos stilių.

„Muzikinis spektaklis „Mažvydas“ statytas jau pagal naujausią ansamblio kryptį – gyvą istoriją. Ji apima plačiau nei tautinį meną, apeliuoja į gilesnes dvasines, identiteto ir prasmės vertes. Čia svarbios žmogaus, šalies ir bendros patirtys. Žodis „gyva“ šiuo atveju taip pat koreliuoja su aktualumu, istorijos perteikimu šiuolaikiškai per meną, kas svarbu auditorijai ir skatina ansamblį tobulėti“, – pasakoja ansamblio „Lietuva“ vadovė Edita Katauskienė.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt  


DALYVAUJA: 

Valstybinis ansamblis „Lietuva“  

 

Solistai:  

Mažvydas – Vladas Bagdonas / Giedrius Arbačiauskas 

Mažvydo mylimoji Marija – Monika Marija / Dovilė Kazonaitė 

Mažvydo sūnus Kasparas – Mantas Jankavičius / Rokas Spalinskas  

Mažvydo posūnis Kristupas – Rokas Laureckis 

Mažvydo žmona Benigna – Jovita Vaškevičiūtė / Joana Gedmintaitė  

Liuteronų kunigas, Mažvydo pusbrolis Vilentas – Saulius Vasiliauskis 

Vienuolis–inkvizitorius – Martynas Žukauskas 

 

KŪRYBINĖ GRUPĖ: 

Režisierius – Kęstutis Stasys Jakštas 

Libreto ir scenarijaus autorius – Arnas Ališauskas 

Kompozitorius – Jonas Jurkūnas 

Vyr. dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas 

Scenografas – Gintaras Makarevičius 

Kostiumų dailininkė – Olga Filatova-Kontrimienė 

Choreografė – Aušra Krasauskaitė 

Projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas 

Šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas 

 

VADOVAI: 

Meno vadovas – Giedrius Svilainis 

Orkestro vadovas – dr. Egidijus Kaveckas 

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas 

Vyr. baletmeisteris – Edgaras Suprunas

Ansamblio „Lietuva“  vadovė – Edita Katauskienė

BILIETAI Į MAŽEIKIUS (Ticketmarket.lt): https://bit.ly/3ccvsai

BILIETAI Į KITUS MIESTUS (Bilietai.lt) : https://bit.ly/2EwZFjc

 

INFORMACINIAI PARTNERIAI:

                          

 

PROJEKTĄ FINANSUOJA: LR Kultūros ministerija

 

Visos programos

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku". Savo duotą pasirinkimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau apie naudojamus slapukus skaitykite "Privatumo politikoje".

Sutinku
X