fbpx

„Žiemos pasaka“ atkeliauja į mažųjų žiūrovų namus!

„Žiemos pasaka“ atkeliauja į mažųjų žiūrovų namus!
Data:2020-12-27
Autorius: Ansamblis Lietuva

Ansamblis „Lietuva“, tęsdamas kalėdinių spektaklių mažiesiems tradicijas, šiemet pats atkeliauja į jų namus. Nuo šiol YouTube kanale galima išvysti vieną mylimiausių bei įsimintiniausių vaikų programų – kalėdinį muzikinį spektaklį „Žiemos pasaka“, sukurtą lietuvių liaudies pasakų motyvais.

„Žiemos pasaka“ pasirinkta neatsitiktinai – 2018 m. programa ansamblio patalpose sulaukė rekordinio žiūrovo skaičiaus ir buvo pripažinta kaip viena geriausių. Šiais metais, atsižvelgiant į šalyje susiklosčiusią situaciją, šis kalėdinis spektaklis bus rodomas virtualiai, visiems saugiu ir prieinamu formatu.

Mokytojai ir tėvai, jau nebe pirmus metus atlydintys savo vaikus ir auklėtinius į kalėdinius „Lietuvos“ spektaklius, negaili komplimentų dėl kasmet rengiamų kalėdinių programų. Vieni iš tėvų yra sakę, kad „Žiemos pasaka“ – viena kokybiškiausių pramogų vaikams, kokią tik galima įsivaizduoti, kiti džiaugiasi dėl spektaklio turinio.

„Man atrodo, svarbu yra tai, kad vaikai nuo mažų dienų supažindinami su lietuviškomis pasakomis ir jų veikėjais. Jeigu namuose, darželyje ar mokykloje vaikui sekamos liaudies pasakos, yra sužadinama vaizduotė, vaikas įsivaizduoja, kaip atrodo veikėjai, kaip jie elgiasi, ima skirstyti veikėjus pagal charakterį. Šiame spektaklyje tie įvaizdžiai tarsi užtvirtinami, vaikai atpažįsta veikėjus. Apsilankome kasmet kalėdiniuose spektakliuose ir labai džiaugiamės, kad prieš keletą metų juos atradome“, – pasakojo į spektaklį vaikus atlydėjusi mokytoja.

Jos teigimu, ne mažiau svarbu vaikams parodyti spektaklius, kurie sukurti tautiniais motyvais. Taip, anot pašnekovės, mažieji jiems priimtinu būdu yra supažindinami su mūsų šaknimis, pratinami prie kokybiškų pramogų.

„Tokie spektakliai svarbūs ir vaiko kūrybiškumui, ir jo raidai. Tai gyva, tikra. Be to, ši pramoga vaikams palieka labai gerą įspūdį, nes jau ne pirmus metus pastebime, kokios emocijos čia juos užvaldo. Vaikai tiesiog negali atitraukti akių, jie labai įsitraukia!“ – kalbėjo mokytoja.

Libretui panaudotas tradicinis lietuviškų ir pasaulio pasakų siužetas apie pamotę, jos mylimą dukrą ir skriaudžiamą podukrą, kuriai pamotė liepia atlikti neįmanomus darbus, o savo dukrą visaip lepina. Geraširdė podukra vieną šaltą žiemos dieną pamotės išvaryta į mišką, sutinka alkaną seneliuką, kuriam atiduoda vienintelę savo duonos kriaukšlelę.

Seneliukas, pasikvietęs miško žvėris, paukščius ir laumes, atsidėkoja nepažįstamai mergelei dešimteriopai – dovanoja jai neregėtus stebuklus. Greta geraširdės mergelės namų užauga stebuklingas medis, duodantis aukso vaisius.

Nors tai ir pasaka, tačiau joje daug tikrovės išminties, bylojančios, kad didžiausia burtininkė – žmogaus širdis. Jei gyvensi atvira širdimi ir kitiems darysi gera, tau bus atlyginta su kaupu – gyvenimas taps pilnas didelių bei mažų stebuklų.

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Pelenė – Ilona Pliavgo

Pamotė – Ingrida Raugaitė

Pamotės dukra – Gintarė Kulikauskytė

Seneliukas/Kalėda – Saulius Vasiliauskis

Princas – Martynas Vilius Varnelė

Atlikėjai – valstybinis ansamblis LIETUVA

***

Režisierius – Jonas Gricius

Libreto autorė – Birutė Mar

Kompozitorius – Antanas Kučinskas

 


Komentarai