fbpx
#

Edukacinė programa vaikams „Tai margumas mūs šalelės“

TEATRALIZUOTA PRAMOGINĖ-EDUKACINĖ PROGRAMA 

Kietas, savimi pasitikintis jaunuolis Vytis keliauja po Lietuvą, skirtingose šalies vietose sutikdamas vis kitaip kalbančius žmones. Nors šių žmonių kalba jam nesuprantama, jie sakosi taip pat esą… lietuviai. Etnografinių regionų metams skirta programa mokiniams pateikiama itin žaismingu, jaunatvišku būdu. Programos aprašymas

Kietas, savimi pasitikintis jaunuolis Vytis keliauja po Lietuvą, skirtingose šalies vietose sutikdamas vis kitaip kalbančius žmones. Nors šių žmonių kalba jam nesuprantama, jie sakosi taip pat esą… lietuviai.

Tokiu siužetu ansamblis „Lietuva“ pristato teatralizuotą edukacinę programą moksleiviams „Tai margumas mūs šalelės“. Etnografinių regionų metams skirta programa mokiniams pateikiama itin žaismingu, jaunatvišku būdu.

„Moksleivius „užkabinantis“ jiems atpažįstamas personažas – nuostabi idėja, apjungianti šiuolaikinį jaunimą ir liaudies kultūrą. Mokiniai liko labai patenkinti, o mokytojams – tai puiki integruota etnokultūros pamoka, aprėpianti begalę dėstomų dalykų – lietuvių kalbą, menus, istoriją“, – įspūdžiais po koncerto dalinosi Ukmergės raj. Želvos gimnazijos direktorius Vidas Taboras.

Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Klaipėdos krašto savitumą pristatantys ansamblio artistai ne tik dainuoja, šoka ir groja, bet ir kviečia jaunuosius žiūrovus drauge minti mįsles, pasivaržyti su muzikantais mušant ritmą, ar net parepuoti liaudies dainų motyvais. Koncerto metu moksleiviai turi galimybę išgirsti skirtingų regionų tarmes, unikalų liaudies instrumentų skambesį, liaudies dainų melodingumą, pamatyti autentiškus tautinius kostiumus, sužinoti apie išskirtinius regionų papročius – visa tai, kas padeda pajusti mūsų kultūrinio paveldo grožį ir originalumą.

„Mokiniai patys vienbalsiai prabalsavo, kad šis koncertas įvyktų, – sakė Rimutė Stanislavovienė, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui. – Tai ne tik koncertas. Mokytojams tai labai didelė pagalba paįvairinant ugdymą, o tautinių šokių kolektyvų dalyviams – tai didžiulė dovana. Ansamblis „Lietuva“ jiems – autoritetas, tai į ką jie nori lygiuotis, stiebtis ir augti.“

Su šia programa ir herojumi Vyčiu susijęs kitas, naujausias ansamblio projektas – laidų ciklas „Tada ir dabar“. Tai dviejų veikėjų – Vyčio ir jo išmanaus draugo DI – nuotaikinga kelionė laiku, kurioje vaikai susipažįsta su praeities bendraamžių laisvalaikiu, pomėgiais ir tradicijomis, o vėliau juos šmaikščiai palygina šių dienų kontekste. Tai, kas kadaise buvo populiaru, šiandien atranda naujas formas: nuo medinių žaislų iki kompiuterinių technologijų, nuo lietuvių liaudies šokių iki socialinėse platformose paplitusių „Tiktok“ madų, nuo senovėje pasigaminamų iki šiuolaikinių futbolo kamuolių ir t.t.

Tad Vytis su „Lietuva“ keliauja po Lietuvą, klausosi tarmių ir iš praeities atranda dar įdomesnių dalykų!

Galime parodyti šią programą mūsų salėje Vilniuje arba atvyksime į Jūsų mokyklą.Programoje dalyvauja 35 ansamblio „Lietuva“ artistai – šokėjų grupė, choras ir liaudies instrumentų orkestras.

Programos trukmė – 45 min.

Informacija ir programų užsakymai: kultūros renginių vadybininkė Jurgita Kubilienė, mob. 8 686 85 986, el. paštas: j.kubiliene@gmail.com

Šiuo metu nėra jokių renginių su šia programa

Visos programos