fbpx
#

Muzikinis spektaklis vaikams „Pelėda Drūlija“

Muzikinio spektaklio vaikams premjera pagal I.Narijauskienės terapinę pasaką „Kaip Pelėda Drūlija kantrybės ieškojo” numatoma gruodžio mėnesį Šokio teatre ir ansamblio „Lietuva” patalpose.Programos aprašymas

Pelėda Drūlija – tai terapinių istorijų kūrėjos Ingos Narijauskienės sukurtas veikėjas, kuris tik smarkiai vėliau, lietuvių autorei tapus ankstyvojo vaikų ugdymo specialiste ir močiute, namuose pasakotomis istorijomis buvo užrašytas ir išleistas gyventi savo atskirą autentišką gyvenimą.

Šis muzikinis spektaklis visai šeimai sukurtas pagal vieną iš autorės pasakų Kaip Pelėda Drūlija kantrybės ieškojo”, kurioje vieną rytą Pelėda Drūlija paragauja žirnių ir užsimano jų užsiauginti, tačiau tik pasodinusi sužino, kad tam, kad žirniai užaugtų dideli ir sultingi, reikalinga kantrybė. Nežinodama nei kas ta kantrybė, nei iš kur jos gauti, Pelėda išeina į mišką jos ieškoti. Spektaklyje Drūlija susitinka su vaikams jau pažįstamais personažais – vikšreliu, mažaisiais geniukais, drambliu Taputapu ir Voveryte Umba – visi jie kažko laukia ir visi randa skirtingų būdų kaip tai daryti nenuobodžiaujant – Kai žaidi ir lauki,/ Laukti nesunku,/ Laikas greitai plaukia/ Su motoriuku.”

Personažo autorė I. Narijauskienė, ilga laiką studijavusi ankstyvąją vaikų raidą, personifikuoja pelėdą perkeldama į ją ne tik žaismingą, bet kartu ir sudėtingą vaikų pasaulį. Šmaikštus ir daugiasluoksnis pasakojimas leidžia ne tik tapatintis su aprašomu personažu, bet kartu rasti išeitį kartais ir ne tokiuose paprastuose vaikų raidos etapuose tiek mažiesiems, tiek jų tėveliams. Autorė suteikia įrankius spręsti problemas žaismingai ir kūrybingai.

Miškas, kuris spektaklyje Drūlijai leis atrasti kantrybę, suskambės itin lietuviškai. Jame persipins tokie instrumentai kaip birbynė, kanklės, skrabalai. O ir pačiame pasakojime įsipins lietuvių tautiniai žaidimai, sutartinės ir visiems mums, lietuviams, jautrus ir magiškas santykis su gamta. Puoselėdami sceninį lietuvių liaudies meną, siekiame aktualiai ir įkvepiančiai ugdyti jaunosios kartos identitetą – tai, su kuo augo mūsų seneliai, tėvai, augome mes ir augs mūsų vaikai.

 

Kūrybinė komanda:
Knygos autorė – Inga Narijauskienė
Režisierė – Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė
Libreto autorė – Daiva Čepauskaitė
Kompozitoriai – Silvija Miliūnaitė, Pijus Narijauskas
Scenografas – Antanas Dubra

Atlikėjai – valstybinio ansamblio „Lietuva“ choro, orkestro ir šokių grupės atlikėjai bei solistai

Bilietų prekyba prasidės jau greitai. Informacija nuolat atnaujinama. Dėl išankstinės vaikų grupių registracijos susisiekite +370 622 922 49 arba a.simeliauskas@ansamblis-lietuva.lt, kaledos@ansamblis-lietuva.ltKūrybinė komanda:
Knygos autorė – Inga Narijauskienė
Režisierė – Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė
Libreto autorė – Daiva Čepauskaitė
Kompozitoriai – Silvija Miliūnaitė, Pijus Narijauskas
Scenografas – Antanas Dubra

Atlikėjai – valstybinio ansamblio „Lietuva“ choro, orkestro ir šokių grupės atlikėjai bei solistai

Bilietų prekyba prasidės jau greitai. Informacija nuolat atnaujinama. Dėl išankstinės vaikų grupių registracijos susisiekite +370 622 922 49 arba a.simeliauskas@ansamblis-lietuva.lt, kaledos@ansamblis-lietuva.lt

Visos programos