fbpx
#

Muzikinė drama „Legenda apie Pilėnus“

Lietuvoje originaliųjų „Pilėnų“ premjera įvyko dar 1956 m., o valstybinis ansamblis „Lietuva“ 2017 m. operą prikėlė niekur neregėtu amplua. Miuziklo režisieriui Nerijui Petrokui, stačiusiam ne vieną operą ar muzikinį pasirodymą, atiteko svarbi užduotis nubraižyti V. Klovos operinį kūrinį naujomis scenos ir meno išraiškomis. Šiame pastatyme vyrauja intensyvus veiksmas, sutrumpintas operos libretas, gausu prozos, šokio ir pantomimos, o muzikinė aranžuotė pritaikyta ansamblio liaudies instrumentų orkestrui, kurį papildo Lietuvos kariuomenės orkestro variniai pučiamieji.Programos aprašymas

Muzikinė drama pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“

Lietuvoje originaliųjų „Pilėnų“ premjera įvyko dar 1956 m., o valstybinis ansamblis „Lietuva“ 2017 m. operą prikėlė niekur neregėtu amplua. Miuziklo režisieriui Nerijui Petrokui, stačiusiam ne vieną operą ar muzikinį pasirodymą, atiteko svarbi užduotis nubraižyti V. Klovos operinį kūrinį naujomis scenos ir meno išraiškomis. Šiame pastatyme vyrauja intensyvus veiksmas, sutrumpintas operos libretas, gausu prozos, šokio ir pantomimos, o muzikinė aranžuotė pritaikyta ansamblio liaudies instrumentų orkestrui, kurį papildo Lietuvos kariuomenės orkestro variniai pučiamieji.

„Kolegos seniai mane kalbino imtis šio kūrinio, pažįstamo nuo pat paauglystės. Iš pradžių mintis atrodė bauginanti  tarsi nesuvaldomas molio gabalas. Galiausiai pavyko atskleisti ryškiausius operos momentus ir žiūrovams perteikti stiprią emociją. Žinoma, kūrinio formatą pritaikėme intensyviai gastroliuojančiai „Lietuvai“, pavyko  įnešti kitų emocinių spalvų, melodijų ir ritmų, pasipildė vargonų elementai, rečitatyvai. Artėjome prie miuziklo žanro ir nesitapatinome su V. Klovos opera, todėl muzikinį spektaklį pavadinome „Legenda apie Pilėnus“ . Legendą visuomenei papasakojome savaip“, – kūrybinį kelią komentuoja režisierius N. Petrokas.

Kaip ir originalus operos siužetas, ši muzikinė drama pasakoja apie išdavystę, kurią patiria Pilėnų kunigaikštis Margiris. Savo įdukros Mirtos išduotas, Margiris su savo kariais narsiai kaunasi prieš kryžiuočius, tačiau priešo pajėgos pasirodo esą stipresnės. Nematydami vilties atsilaikyti ir suvokdami savo pralaimėjimą, Pilėnų gynėjai galiausiai patys pasirenka mirtį.

Pagrindinius vaidmenis atlieka ilgamečiai ansamblio draugai, žymūs operos solistai – Liudas Mikalauskas, Ramūnas Urbietis, Arūnas Malikėnas, Tadas Girininkas ir kiti. Muzikinę kalbą bei kovos dvasią sustiprina variniai Lietuvos kariuomenės orkestro pučiamųjų orkestro grupės sąskambiai.

„Manau, kad ansamblis „Lietuva“ išskirtinis. Jis kelia tautinę, teatrinę dvasią, atskleidžia lietuviškos kultūros grožį. Vis dėlto nebijoma ieškoti naujų formų ar išeiti iš nusistovėjusių ribų, o tai kolektyvą daro šiuolaikišką“,  – komplimentų negaili ilgametis ansamblio draugas L. Mikalauskas.KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Nerijus Petrokas

Libreto autorius – Jonas Mackonis

Muzikos aranžuočių autorius – Giedrius Svilainis

Choreografas – Aleksandras Jankauskas

Scenografas – Sergėjus Bocullo

Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė

Dirigentai – Egidijus Kaveckas, Egidijus Ališauskas

 

ATLIEKA:

Valstybinis ansamblis „Lietuva“

Lietuvos kariuomenės orkestro pučiamųjų orkestro grupė

 

SOLISTAI:

Margiris – Arūnas Malikėnas, Liudas Mikalauskas

Ūdrys – Rokas Šveisteris, Ramūnas Urbietis

Eglė – Dovilė Kazonaitė, Ilona Pliavgo

Mirta – Ieva Filipkauskaitė, Julija Stankevičiūtė

Rūtenis – Edgaras Davidovičius, Saulius Vasiliauskis

Ulrichas – Egidijus Dauskurdis, Tadas Girininkas

Šiuo metu nėra jokių renginių su šia programa

Visos programos